Festiwal goli w Lubinie, Zagłębie na remis z Lechią

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  22.02.2020 22:22

Piotr Stokowiec  |  fot. ASInfo

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Aż osiem goli zobaczyli kibice w Lubinie, gdzie miejscowe Zagłębie mierzyło się w ramach 26. kolejki polskiej ekstraklasy z Lechią Gdańsk. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4:4, z czego bardziej zadowoleni mogą być Miedziowi, mając na uwadze to, że w pewnym momencie meczu przegrywali 2:4 z ekipą z Trójmiasta.

Obie drużyny przystępowały do swojej potyczki, chcąc wrócić na zwycięski szlak po porażkach w środku tygodnia. Lubinianie przegrali w meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy z ŁKS-em, a panaceum na Biało-zielonych znalazła Legia Warszawa, umacniając się na pozycji lidera rozgrywek.

Po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji więcej powodów do radości mogli mieć podopieczni Piotra Stokowca, prowadząc 3:2. Wynik meczu otworzył już w czwartej minucie Conrado, oddając celny strzał z lewej nogi. Radość z prowadzenia w szeregach gospodarzy trwała jednak tylko do 16 minuty, gdy do wyrównania doprowadził Sasa Balic.

Od 23 minuty lechiści znów wyszli na prowadzenie. Tym razem rzut karny wykorzystał Łukasz Zwoliński, co było następstwem dotknięcia piłki ręką przez jednego z zawodników Miedziowych. Z kolei w 40. minucie do wyrównania doprowadził Filip Starzyński, który też trafił do siatki z 11 metrów.

Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało z kolei do Jaroslava Mihalika, zdobywając bramkę na 3:2. Z kolei po zmianie stron ten sam piłkarz jeszcze raz wpisał się na listę strzelców. Jednocześnie gdańszczanie wypracowali sobie dwubramkową zaliczkę, która stawiała ich w dobrym położeniu.

Tymczasem w 59. minucie jeszcze raz na listę strzelców wpisał się były zawodnik między innymi chorzowskiego ruchu w osobie Starzyńskiego, który popisał się celnym strzałem z mniej więcej 16 metrów. Wynik rywalizacji ustalił z kolei w 84. minucie Bartosz Białek, wykorzystując zamieszanie pod bramką rywali.

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 4:4 (2:3)

0:1 Conrado 4'