REKLAMA
REKLAMA

Wydarzenia sportowe we Włoszech do 3 kwietnia bez kibiców

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  05.03.2020 09:33
Wydarzenia sportowe we Włoszech do 3 kwietnia bez kibiców

Serie A

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Najnowsza decyzja włoskiego rządu związana z wszystkimi wydarzeniami sportowymi we Włoszech sugeruje, aby odbywały się one bez udziału kibiców do 3 kwietnia. Jest to następstwem wybuchu epidemii koronawirusa.

Warto zaznaczyć, że stanowisko włoskiego rządu dotyczy wszystkich regionów Włoch, a nie tylko tych, gdzie wirus został najbardziej rozprzestrzeniony.

Odnotujmy, że liczba zachorowań koronawirusem w Italii liczy już ponad trzy tysiące przypadków, po których zanotowano 107 zgonów. Ogólnie na całym świecie wirusem zakażonych zostało już ponad 27 tysięcy ludzi.

Warto zaznaczyć, że wszystkie szkoły i uniwersytety we Włoszech zostały zamknięte do c onajmniej 15 marca, Niewykluczone jednak, że termin ten ulegnie zmianie.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższy weekend spotkania w ramach Serie A odbędą się, ale będą to mecze, które miały odbyć się w ramach 26. kolejki włoskiej ekstraklasy. Niemniej cały czas nie został podany oficjalny komunikat w tej kwestii.

Dodajmy, że oprócz meczów w ramach włoskiej ekstraklasy odwołane zostały również spotkania rewanżowe w Coppa Italia z udziałem Juventusu FC, AC Milanu, SSC Napoli i Interu Mediolan.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 6 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

piła | 05.03.2020 11:37

Taka decyzja miała być od początku bo teraz są straty w czasie i trzeba wszystko upychać . Trudno kluby będą stratne finansowo ale jeden za wszystkich wszyscy za jednego. Każdy klub to dotknie.

Kokodzambo | 05.03.2020 12:02

Zarząd dał ciała. Ta decyzja powinna zostać podjęta jeszcze przed rozegraniem pierwszych spotkań 25 kolejki.

xxBANGxx | 05.03.2020 12:19

Akurat w tym dniu mam urodziny.
Oby koronawirus zrobił mi prezent i się do tego czasu ulotnił.

MrGhost | 05.03.2020 13:02

https://weszlo.com/2020/03/04/konie c-sezonu-serie-a-jak-wloska-pilka-p rzegrywa-z-koronawirusem/

Polecam przeczytać. Stosunkowo obiektywnie przedstawiona sytuacja na dzień 4 marca i wyjaśnione wszystkie stanowiska. Tak uważam też ja gdzie mniej więcej leży prawda

Xavros | 05.03.2020 14:19

Wszystko zostało powiedziane.
Typowe Włochy.
W wielu krajach, nawet tych nie dotkniętych jeszcze koronawirusem , odwołuje się imprezy masowe (w Polsce np. IEM) to usiłowanie grania w Italii , przy "pól otwartych" stadionach było skrajnie nieodpowiedzialne.
Myślę , że gdyby taka sytuacja przytrafiła się w każdej innej lidze to nie byłoby kontrowersji, bo od razu byłyby podjęte odpowiednie decyzje.

BOYSSAN | 05.03.2020 14:39

Ta sytuacja pokazuje ze potrzebna jest czystka w Zarządzie Lega Calcio.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy