Grad goli i wygrana Romy!

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: SerieA.pl  |  01.03.2020 20:20

Aleksandar Kolarov  |  fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Freebet 60zł bez depozytu z kodem GOAL
W meczu 26 kolejki Serie A na Sardegna Arena kibice byli świadkami wspaniałego widowiska, a dodatkowo zobaczyli aż 7 bramek. Ostatecznie AS Roma pokonała 4:3 Cagliari.

Pierwszą połowę lepiej rozpoczęli Rzymianie, którzy często oddawali strzały na bramkę Olsena. Groźnie uderzał między innymi  Kluivert i Mkhitaryan.

Jednak to gospodarze jako pierwsi objęli prowadzenie. W 28. minucie Christian Oliva podał na wolne pole do Joao Pedro, który dał gospodarzom prowadzenie.

Niespełna minutę później na tablicy wyników mieliśmy już remis 1:1. Kolarov dośrodkował na pole karne, a tam pecha miał Pellegrini, który odegrał do Kalinica, a ten strzałem głową pokonał bramkarza i zdobył swoją pierwszą bramkę w rozgrywkach Serie A

W 42. minucie w polu karnym znalazł się Mkhitaryan, Ormianin podał do Kalinica, a Chorwat świetnie zachował się między dwoma obrońcami rywali i bez najmniejszego problemu z bliskiej odległości zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

Po przerwie aktywna Roma podwyższyła prowadzenie. W 64. minucie Justin Kluivert świetnie zachował się w polu karnym i uderzył w lewy dolny róg bramki, pokonując Olsena.
W 75. minucie gola kontaktowego zdobył Gaston Pereiro. Urugwajczyk uderzył precyzyjnie i na tablicy wyników było 2:3.

81. minuta to natomiast kapitalne uderzenie Kolarova z rzutu wolnego. Serb udowodnił, ze jest specjalistą w tej dziedzinie. Piłka wpadła do bramki w lewym dolnym narożniku.

Po interwencji VAR-u w 89 minucie gospodarzom przyznano rzut karny, do którego podszedł Joao Pedro. Po dobitce pokonał on Lopeza, ale Cagliari nie zdołało doprowadzić do remisu.

Cagliari Calcio – AS Roma 3:4 (1:2)

1:0 Joao Pedro 28’
1:1 Kalinic 29’
1:2 Kalinic 41’
1:3 Kluivert 64’
2:3 Pereiro 75’
2:4 Kolarov 81’
3:4 Joao Pedro 89’