Napoli z kolejną wygraną, grali Polacy

dodał: maaarcin  |  źródło: SerieA.pl  |  29.02.2020 22:44

Kostas Manolas  |  fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

Oceń bukmachera i wygraj 150 złotych
Trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu odnieśli w sobotni wieczór piłkarze Napoli. Podopieczni Gennaro Gattuso przed własną publicznością pokonali 2:0 Torino.

Napoli przystępowało do tego meczu w roli zdecydowanego faworyta i nie sprawiło zawodu swoim kibicom. Od pierwszej minuty w zespole gospodarzy wystąpiło dwóch reprezentantów Polski - Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik.

Gospodarze objęli prowadzenie w 19. minucie meczu. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu Lorenzo Insigne z rzut wolnego, do piłki w polu karnym dopadł Konstantinos Manolas i uderzeniem głową z pięciu metrów nie dał szans bramkarzowi. Był to jedyny gol w pierwszej połowie tego pojedynku.

W drugiej połowie Napoli starało się kontrolować wydarzenia na boisku, a osiem minut przed końcem spotkania definitywnie rozstrzygnęło o jego losach. Po centrze Driesa Mertensa, piłkę w bramce umieścił zamykający akcję Giovanni Di Lorenzo.

Piłkarzom Torino udało się jedynie zdobyć kontaktowego gola w doliczonym czasie gry. Do bramki strzeżonej przez Ospinę, po podaniu Ansaldiego trafił Simone Edera.

SSC Napoli - Torino FC 2:1 (1:0)

1:0 Manolas 19'
2:0 Di Lorenzo 82'
2:1 Edera 90+1'

Torino - Rincon, Zaza

Napoli: Ospina – Di Lorenzo, Manolas, Maksimović, Hysaj – Ruiz, Lobotka (80' Allan), Zieliński – Politano (84' Elmas), Milik (75' Mertens), Insigne

Torino: Sirigu – Izzo, N'Koulou, Bremer – De Silvestri, Rincon (84' Edera), Baselli (66' Meite), Ansaldi – Lukić, Belotti, Zaza (83' Verdi)