Sensacja! Pierwsza porażka Liverpoolu!

Juergen Klopp

Pierwszej ligowej porażki w tym sezonie doznali w sobotni wieczór piłkarze Liverpool. Podopieczni Juergena Kloppa w wyjazdowym meczu ulegli 0:2 jedenastce Watfordu.

Liverpool do sobotniego meczu przystępował oczywiście w roli faworyta. The Reds napotkali jednak na duży opór rywali, którzy bardzo skutecznie w pierwszej połowie bronili dostępu do własnej bramki. Nie ograniczali się jednak tylko do tego i szukali okazji do zaskoczenia rywala. W pierwszej połowie to się jednak nie udało i na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

W 54. minucie Watford zaskoczył defensywę The Reds i wyszedł na prowadzenie. Po zagraniu Abdoulaye’a Doucure wzdłuż linii bramkowej, jednego z zawodników Liverpool przed bramką uprzedził Ismaila Sarr i z bliska pokonał Alissona.

Sześć minut później gospodarze zdobyli drugiego gola. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Sarr, który tym razem wykorzystał sytuację sam na sam po prostopadłym podaniu Troya Deeneya.

Watford nie zamierzał na tym poprzestawać i w 72. minucie zdobył trzeciego gola. Sarr tym razem wystąpił w roli asystenta, przytomnie odgrywając piłkę do Deeneya. Ten mając przed sobą praktycznie pustą bramkę, pewnie uderzył z okolic narożnika pola karnego.

Pierwsza porażka Liverpoolu stała się faktem!

Watford CF – Liverpool FC 3:0 (0:0)