LE: Inter postawił kropkę nad i

Antonio Conte

Inter Mediolan dopełnił formalności w rewnażowym starciu 1/16 finału Ligi Europy, pokonując Łudgorec Razgrad 2:1. Tym samym Nerazzurri w dwumeczu pokonali lidera ligi bułgarskiej 4:1. Odnotujmy, że od 64 minuty w szeregach gości na boisku pojawił się Jakub Świerczok.

Bez kibiców do swojego starcia z ekipą z Bułgarii podchodziła drużyna z miasta mody, co było następstwem epidemii koronavirusa. Mediolańczycy przed tygodniem pokonali team Jakuba Świerczoka 2:0. Na listę strzelców wpisali się wówczas Christian Eriksen i Romelu Lukaku.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji padły trzy gole. Ciekawostką jest fakt, że pierwsze trafienie padło po uderzeniu Cauly’ego pod poprzeczkę bramki Nerazzurrich w 26. minucie. Tym samym to goście prowadzili 1:0. Stracony gol podziałał jednak motywująco na gospodarzy.

Na gola wyrównującego Interu nie trzeba było długo czekać. Już w 32. minucie bramkę na 1:1 zdobył Cristiano Biraghi, wykorzystując podanie od Duńczyka Eriksena. Z kolei w doliczonym czasie pierwszej połowy gola strzelił Belg Lukaku, więc do przerwy podopieczni Antonio Conte prowadzili 2:1.

Po zmianie stron Czarno-niebiescy szukali kolejnych trafień. Okazje na kolejne bramki mieli Alexis Sanchez, czy strzelec drugiego gola w dzisiejszym boju. W każdym razie bez efektu. Tym samym mecz na Stadio Giuseppe Meazza zakończył się rezultatem ustalonym w pierwszej odsłonie.

Inter Mediolan – Łudogorec Razgrad 2:1 (2:1)