Szczęsny: Druga połowa dobrze wróży

dodał: maaarcin  |  źródło: Football Italia  |  27.02.2020 09:34

Wojciech Szczęsny  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj 150 złotych
Bramkarz Juventusu Wojciech Szczęsny jest przekonany, że jego drużyna może w rewanżu z Olympique Lyon odwrócić losy rywalizacji i awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Pierwsza konfrontacja obu zespołów w Lyonie zakończyła się niespodziewanym zwycięstwem 1:0 gospodarzy.

- Pierwsza połowa była całkowicie nieudana, graliśmy bez agresji i organizacji. Poprawiliśmy to w drugiej połowie, ale to nie wystarczyło. To jest jednak wynik, który możemy odwrócić w drugim spotkaniu - powiedział polski bramkarz w rozmowie ze Sky Sport Italia.

- Dziś za nasz występ zapłaciliśmy porażką, ale druga połowa dobrze wróży i musimy iść do przodu - dodał Szczęsny.

W momencie, gdy Lyon zdobywał bramkę Juventus grał w dziesięciu, bowiem poza boiskiem opatrywany był Matthijs de Ligt. - Gra bez jednego zawodnika najwyraźniej nie pomogła, ale powinniśmy wcześniej przerwać tę akcję. W takiej pozycji zawsze może być rykoszet lub cokolwiek innego. Błąd popełniliśmy wcześniej - dodał.

Lyon miał również inne okazje do zdobycia gola. Między innymi po strzale Karla Toko-Ekambiego piłka trafiła w poprzeczkę. - To prawda, że Rodrigo Bentancur powinien być tam w tej sytuacji, ale to się może wydarzyć w obronie strefowej. To nie był brak koncentracji. Były również pewne nieporozumienia w obronie przy innych sytuacjach, ale na szczęście nie zdobyli bramki, bo przy wyniku 0:2 byłoby trudniej - dodał.