LE: Arsenal wygrywa w Grecji!

Kibice Arsenalu

Arsenal jest już o krok od awansu do 1/8 finału Ligi Europy. Podopieczni Mikela Artety skromnie 1:0 pokonali w wyjazdowym spotkaniu grecki Olympiakos Pireus i w rewanżu przed własną publicznością wystąpią z bardzo dobrą zaliczką.

Pierwsze minuty czwartkowego spotkania zdecydowanie należały do gospodarzy, którzy stworzyli sobie dwie bardzo dobre sytuacje do zdobycia gola. Najpierw z bliska nad bramką główkował Masouras, a kilka chwil później groźne uderzenie Valbueny wybronił Leno.

Najlepszą okazję dla Arsenalu w pierwszej połowie miał natomiast Lacazette, który ustawiony na szóstym metrze otrzymał dobre podanie spod linii końcowej boiska, ale uderzył obok słupka. Ostatecznie na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie Olympiakos cały czas szukał okazji do zaskoczenia defensywy Kanonierów. Brakowało mu jednak dokładności w decydujących momentach lub na przeszkodzie stawała defensywa i bramkarz gości z Londynu.

Decydująca o losach rywalizacji sytuacja miała miejsce w 81. minucie. Po świetnym podaniu Sakiego wzdłuż linii bramkowej, piłkę w bramce z kilku metrów umieścił Lacazette. Kilka minut później bliski zdobycia drugiego gola był Sokratis, ale futbolówka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

Olympiakos Pireus – Arsenal FC 0:1 (0:0)

0:1 Lacazette 81′