LE: Inter wygrywa w Razgradzie, grał Świerczok

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  20.02.2020 20:50

Jakub Świerczok  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj 150 złotych
Łudogorec Razgra przegrał na swoim stadionie z Interem Mediolan w meczu 1/16 finału Ligi Europy. Podopieczni Antonio Conte wrócili zatem na zwycięski szlak po dwóch z rzędu porażkach.

Nerazzurri przystępowali do swojej potyczki w Bułgarii po odpadnięciu z Ligi Mistrzów, zajmując w swojej grupie trzecie miejsce za plecami FC Barcelony i Borussii Dortmund. W czwartkowy wieczór o gole w ekipie z miasta mody zadbać mieli Alexis Sanchez i Mautaro Martinez. U gospodarzy w wyjściowym składzie znalazł się Jakub Świerczok.

Od pierwszych fragmentów spotkania niezwykle aktywny w ofensywie w szeregach ekipy z Serie A, był Victor Moses. Nigeryjczyk już w drugiej minucie meczu próbował zdobyć bramkę, ale bez efektu.

W kolejnych fragmentach rywalizacji mediolańczycy szukali kolejnych sytuacji do zdobycia bramki. Najpierw w 29. minucie swoich sił spróbował Chrisitian Eriksen, ale Płamen Iliew stanął na przeszkodzie Duńczykowi. Z kolei w 50. minucie swoich sił spróbował Alexis Sanchez, ale i po strzale Chilijczyka bramkarz Łudogorca nie dał się pokonać.

Wynik meczu został otwarty dopiero w 71. minucie. W roli głównej wystąpił Eriksen, który wykorzystał podanie od wprowadzonego w drugiej części meczu Romelu Lukaku. Belg natomiast w doliczonym czasie wykorzystał rzut karny i Inter wygrał 2:0.

Łudogorec Razgrad - Inter Mediolan 0:2 (0:0)

0:1 Eriksen 71'
0:2 Lukaku 90+5' (k.)