LE: Tylko remis Man Utd w Brugii

Anthony Martial

Niespodziewanym rozstrzygnięciem zakończył się mecz w ramach 1/16 finału Ligi Europy, w którym Club Brugge zremisował 1:1 z Manchesterem United. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera są już od czterech spotkań bez porażki, licząc wszystkie rozgrywki.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki po zwycięskim starciu nad Waasland-Beveren. Z kolei Czerwone Diabły miały zamiar kontynuować serię spotkań bez porażki, która została zapoczątkowana 26 stycznia. Kilka dni teamu Man Utd pokonał z kolei w delegacji Chelsea FC.

Pierwsza groźna akcja meczu wyszła z inicjatywy gości, gdy w 15. minucie na strzał sprzed pola karnego pozwolił sobie Andreas Pereira. Na posterunku był jednak golkiper Brugge. Z kolei chwilę później miała miejsce niecodzienna sytuacja, gdy gospodarze wyszli na prowadzenie. Gola strzelił Emmanuel Bonaventure Dennis, który wykorzystał podanie od swojego bramkarza, lobując Sergio Romero.

Angielski team na przerwę udał się jednak z rezultatem 1:1, co było następstwem trafienia Anthony’ego Martiala Francuz po indywidualnej akcji w 36. minucie zaliczył swoje trzecie trafienie w trakcie trwającej edycji Ligi Europy. Martial jeszcze mógł jeszcze przez zmianą stron zdobyć swoją drugą bramkę w 43. minucie rywalizacji, ale po jego uderzeniu nie dał się zaskoczyć Simon Mignolet.

W drugiej części rywalizacji wynik meczu nie uległ już zmianie, a co więcej zbyt wiele klarownych sytuacji strzeleckich żadna z drużyn sobie nie wypracowała. Tym samym losy awansu są jeszcze otwarte. Przypomnijmy, że potyczka rewanżowa odbędzie się już za tydzień na Old Trafford. Pierwszy gwizdek sędziego w tym boju zaplanowany jest na godzinę 21:00.

Club Brugge – Manchester United 1:1 (1:1)

1:0 Dennis 15′
1:1 Martial 36′