Rebić daje trzy punkty Milanowi

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  17.02.2020 22:42

Ante Rebić  |  fot.Grzegorz Wajda

Dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie odniósł w poniedziałek Milan. Przed własną publicznością skromnie 1:0 pokonał Torino, dla którego to już piąta z rzędu ligowa porażka.

W roli faworyta do poniedziałkowego spotkania przystępowali zawodnicy Milanu, którzy chcieli wykorzystać słabą formę Torino z ostatnich tygodni. Nie było to jednak wielkie widowisko.

Pierwszą groźniejszą sytuację w 20. minucie stworzyli Rossoneri, ale bramkarz Torino świetnie wybronił uderzenie Lucasa Paquety, który zastąpił w wyjściowym składzie kontuzjowanego Hakana Calhanoglu.

Pięć minut później Milan wyszedł na prowadzenie. Po płaskim dograniu Samu Castillejo z prawej strony, do piłki na jedenastym metrze odpadł Ante Rebić i mocnym uderzeniem pewnie trafił do siatki. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie tego spotkania.

W drugiej połowie Milan kontrolował wydarzenia na boisku i miał dobre okazje do podwyższenia prowadzenia. Dwukrotnie przed szansą stanął Castillejo, ale nie udało mu się znaleźć sposobu na bramkarza rywali. Ostatecznie jednak wynik 1:0 nie uległ zmianie i fani Rossonerich mogli cieszyć się z wygranej swojego zespołu.

AC Milan - FC Torino 1:0 (1:0)