Genoa z premierową wygraną w delegacji, grał Skorupski

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  15.02.2020 20:01

Łukasz Skorupski  |  fot. Grzegorz Wajda

Piłkarze wracają na boiska!
Sensacyjnym rozstrzygnięciem zakończył się drugi sobotni mecz w ramach 24. kolejki włoskiej ekstraklasy, w którym Bologna FC przegrała na swoim stadionie z Genoą CFC 0:3. Ekipa z portowego miasta legitymuje się tym samym pięcioma zwycięstwami w sezonie.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki, chcąc wygrać swoje czwarte z rzędu spotkanie w Serie A. Z kolei drużyna z Ligurii miała nadzieję na drugi kolejny triumf we włoskiej ekstraklasie.

Na Stadio Renato Dall'Ara losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte w zasadzie w w pierwszej połowie. Najpierw w 28. minucie na listę strzelców wpisał się Adama Soumaoro, z kolei tuż przed przerwą prowadzenie Genoi podwyższył Antonio Sanabria. Na przerwę genueńczycy schodzili z dwubramkową zaliczką.

Warto zaznaczyć, że kluczowym momentem spotkania była sytuacja z 34 minuty, gdy za brutalny faul na swoim przeciwniku ukarany czerwoną kartką został Jerdy Schouten. Fakt, że przez większość meczu bolończycy musieli grać w osłabieniu, był widoczny na placu gry.

Tymczasem w doliczonym czasie rywalizacji po strzale z rzutu karnego podyktowanego za przewinienie w wykonaniu Stefano Denswila wynik spotkania ustalił Domenico Criscito. Dodajmy, że Holender za swój faul został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką.

Bologna FC - Genoa CFC 0:3 (0:2)

0:1 Soumaoro 28'
0:2 Sanabria 44'
0:3 Criscito 90+1' (k.)