Coppa Italia: Napoli z jednobramkową zaliczką

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  12.02.2020 22:42

Fabian Ruiz  |  fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
W pierwszym meczu w ramach 1/2 finału Pucharu Włoch mediolański Inter przegrał z SSC Napoli 0:1. Wynik ten jednak o niczym nie przesądza, gdyż przed obiema ekipami rewanż, który będzie miał miejsce 5 marca na Stadio San Paolo. Dodajmy, że w dzisiejszym boju 83 minuty zaliczył Piotr Zieliński, z kolei w 73. minucie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik.

Nerazzurri przystępowali do swojej potyczki po świetnym występie w Derby della Madonnina, gdy odwrócili losy rywalizacji o 180 stopni. AC Milan prowadził z ekipą Antonio Conte 2:0, ale ostatecznie i tak pełną pulę w ligowym boju zainkasował Inter, wygrywając 4:2. W odmiennych nastrojach do swojego meczu podchodzili gracze Partenopeich.

Na początku był chaos...

Pierwsza połowa ogólnie rzecz ujmując, rozczarowała. Obie ekipy przystąpiły do rywalizacji z ogromnym szacunkiem do przeciwnika, czekając jednocześnie na błąd. Żadna z ekip nie miała jednak chwili dekoncentracji, co skutkowały tym, że w pierwszej połowie nie było ani zbyt wiele sytuacji strzeleckich, ani tym bardziej goli.

Jedyna warta odnotowania sytuacja z pierwszej połowy miała miejsce w 28. minucie, gdy na uderzenie z rzutu wolnego pozwolił sobie Cristiano Biraghi, ale jego próba z mniej więcej 35 metrów była niecelna. Jednocześnie do przerwy miał miejsce rezultat 0:0.

Hiszpański młotek w lewej nodze?

Po zmianie stron przypomniał natomiast o sobie Fabian Ruiz. Hiszpan pozwolił sobie na strzał z lewej nogi sprzed pola karnego w 57. minucie, po którym do kapitulacji zmuszony Daniele Padelli. Napoli wyszło tym samym na prowadzenie, wykorzystując jedną z niewielu swoich okazji do zdobycia bramki.

Mediolańczycy bliscy wyrównania stanu rywalizacji byli w 76, minucie, gdy miało miejsce zamieszanie pod bramką Davida Ospiny. Bliski strzelenia gola był Romelu Lukaku, ale bez efektu. W samej końcówce szanse na to, aby wpisać się na listę strzelców, mieli jeszcze Lautaro Martinez i Christian Eriksen, ale defensywa stanęła na wysokości zadania.

Inter Mediolan - SSC Napoli 0:1 (0:0)

0:1 Ruiz 57'

Żółte kartki:
Inter: Skriniar 3'
Napoli: Manolas 51', Rui 77', Ospina 85'

Inter (3-5-2): Padelli – Skriniar (46' D'Ambrosio), de Vrij, Bastoni, Moses (74' Sanchez), Barella, Brozović, Sensi (66' Eriksen), Biraghi, Lukaku, Martinez

Napoli (4-4-2): Ospina – Di Lorenzo, Manolas, Maksimović, Rui, Demme, Elmas, Callejon (78' Politano), Ruiz, Zieliński (83' Allan), Mertens (73' Milik).

Sędzia główny: Giampaolo Calvarese (Włochy)

Komentarze | 32 komentarzy

gk87 | 12.02.2020 22:47

Pierwsza połowa za nami ,0-1 to nie katastrofa,już raz w tym sezonie wygraliśmy w Neapolu więc możemy to zrobić drugi raz ,jedziemy dalej FORZA INTER!

xxBANGxx | 12.02.2020 22:48

Słaby mecz, lekka niespodzianka. Zobaczymy co się jutro wydarzy.

PatrickCZ | 12.02.2020 22:49

Napoli jak i Inter zagrali marne mecze w ofensywie. Ale zneutralizowanie Interu z przodu i zdobycie jednej bramki wystarczyło Neapolitańczykom żeby wygrać. Mecz ogólnie bardzo średni, więcej spodziewałem się po obu stronach. Pewnie bardziej sprawiedliwy byłby remis, ale to Napoli znalazło sposób na umieszczenie piłki w siatce, wygrali więc zasłużenie.
Sprawa awansu otwarta według mnie, choć wynik Napoli to bardzo dobra zaliczka. Inter to jednak najlepiej grająca na wyjazdach drużyna w Italii na ten moment. Stawiam na awans Interu po ciężkich bojach w rewanżu :D

Eccezionale | 12.02.2020 22:50

Widać mecz z Milanem dużo nas kosztował.. Szkoda bo właśnie straciliśmy szansę na końcowy triumf. Ciekaw jestem czy podniesiemy na koniec jakieś trofeum czy znów przegramy wszystko?

MarioJUVE | 12.02.2020 22:50

Hahaha nawet Napoli,ktore ostatnio dostalo łomot od Leece leje Inter.

Kamciu | 12.02.2020 22:51

Nudy. Spodziewalem sie takiego zaangazowania i gry ze strony Interu. Zdziwilo mnie jednak to, ze Napoli rowniez na jakby zaciagnietym hamulcu. Widac bylo, ze pilkarze nie beda zabijac sie o wynik w tym meczu, jednak szkoda, bo moim zdaniem mecz na remis. Nawet ta porazka nie udziela we mnie jakichs negatywnych emocji. Do zapomnienia. Duzo wazniejsze spotkanie w niedziele i na tym trzeba sie skupic. Eriksen dal bardzo fajna zmiane, widac u niego jakosc - mam nadzieje, ze w Rzymie zagra od poczatku. D'Ambrosio rowniez calkiem przyzwoicie. Napoli skupilo sie na wylaczeniu Brozovicia i ten plan zadzialal. Mimo wszystko uwazam, ze w rewanzu moze sie jeszcze wiele wydarzyc, ale to po trochu tez zalezy od sytuacji w Serie A.

PatrickCZ | 12.02.2020 22:51

@Eccezionale

Przecież dalej jest szansa na awans do finału CI.

troltroli | 12.02.2020 22:52

Komentarz roku Strejlała:
"myślenie nie było najmocniejszą stroną Lukaku w tym momencie" :) i tego się trzymajmy hehe
Brawo Napoli, uwierzcie w końcu w siebie i oby finał Napoli:Milan:)

spor | 12.02.2020 22:54

Ten komentarz Strejlała to złoto :)

_tripletta_ | 12.02.2020 22:54

Kompletnie niepotrzebny nam jest Puchar Włoch, a raczej udział w tych rozgrywkach. Lazio pewnie przemyślało sprawę i uznali, że skupią się tylko na lidze, dzięki czemu zostaje im sił nie tylko na walkę o upragniony awans do LM, ale i walkę o Scudetto.
Kompletnie nie rozumiem Antonio Conte, który wystawił kilku zawodników z podstawowego składu, którzy mogli spokojnie odpocząć przed meczem z Lazio, a tak to człapali sobie po murawie.
Prestiż rozgrywek marginalny, emocje jak na grzybach, terminarz niesamowicie ciężki, a tracimy siły w takim meczu.
Jak awansujemy to awansujemy, jak nie to życzę Napoli by wygrało ten puchar. Tyle.

BOYSSAN | 12.02.2020 22:54

To nie była wizytówka Calcio , mecz zamulony jak cholera ale to bardziej wina Napoli które postawiło na zamurowanie. Inter bez werwy, bez pomysłu , jak to mówiąc nie zawsze jest niedziela.
Po meczu emocji niezbyt wiele , wynik pod Napoli , czy jest szansa na awans Interu ? Jak zagramy na swoim optymalnym poziomie to awans będzie.

PatrickCZ | 12.02.2020 22:55

O którą konkretnie sytuację z Lukaku chodzi, co do komentarza Strejlała? Oglądałem z obcojęzycznego streama więc nie kojarzę ; P

StulejMuntari | 12.02.2020 23:00

Niesamowite jak przewidywalny jest pod tym względem Conte. Z jednej strony jest pewne, że w lidze do ostatniej kolejki będzie dawał drużynie power i motywację, a jeśli nawet jeszcze nie w tym sezonie to w przyszłym będzie do samego końca bić się o mistrza.
Z drugiej strony można być pewnym, że odpadnie z pucharu, a w LE odpadnie z pierwszym rywalem po Ludogorcu, a być może już z Bułgarami. Można też postawić każde pieniądze, że za rok nie wyjdzie z grupy w LM. Przecież on nawet z Juve w 3 lata zdobył 3 mistrzostwa, a ani razu pucharu i tylko raz superpuchar - dopiero Allegri zdobywał dublety (na pięć mistrzostw 4 puchary i dwa superpuchary). No ale puchar Anglii Antonio zdobył, zobaczymy.

Untouchables | 12.02.2020 23:08

#Tripletta
Rozumiem że ligę mistrzów też Conte odpuścił aby skupić się na lidze. Większej bzdury nie słyszałem. Ale ale, juve w kryzysie, a za pół miesiąca się okaże że nie będzie z kim walczyć o mistrzostwo.

BOYSSAN | 12.02.2020 23:12

Chłopaki z Juve , dlaczego nie udzielaliscie się w komentarzach w niedziele :)

_tripletta_ | 12.02.2020 23:16

Gość kompletnie nie zrozumiał mojego komentarza, ale co ja tam będę po takim pastuchu oczekiwał :)

Untouchables | 12.02.2020 23:28

Hahahah. Dużo radości mi daje czytanie bzdur Pana tripletta. Pan prezes zarządu, trener, menager. Szkoda tylko że gówno wiesz, gówno widziałeś i gównem jesteś. Internetowi znawcy i stratedzy sprzed telewizora.

kuzynstefan | 12.02.2020 23:29

Oby taką formę Inter utrzymał jak najdłużej, takich wyników im życzę!

MateuszDabrowsk | 12.02.2020 23:46

Widzę że bojówka klubu z Turynu szykuje się już przed jutrzejszym meczem robiąc syf gdzie popadnie. Niektórzy serio są debilami.

JuveLegia | 13.02.2020 00:03

@MarioJuve

Nawet Napoli, które dostało od Lecce, ograło Juventus.
Skończcie z tymi napinkami, żeby nie było jutro porażki z drużyną, która dostała 4 bramki w jednej połowie od Interu.

Zobaczymy jak kiep nastawi drużynę po całej nagonce, czy wyciągnął jakieś wnioski. Czy dalej będzie marudzić w mediach, a piłkarzy klepać po plecach że wszystko ok? Czy jednak ma odpowiednie jaja, by powiedzieć Pjaniciowi, że jest miękki.

dalmare | 13.02.2020 00:59

Zaskoczył zapewne Gattuso tych którzy nazywali go wuefistą: nie mogąc skorzystać z poturbowanego z Lecce Insigne porzucił 4-3-3 na korzyść 4-4-2, i przy ofiarności swych ludzi (Mertens, Elmas, Mario Rui..., wskazówki od linii wychwycone przez mikrofony) przeciwstawił kompaktowy zespół bez gwiazd obficiej wyposażonemu, presującemu "a uomo" Interowi wygi Conte.
Jeszcze Zielinski nie zamknął 1szej połowy mając sam na sam, lecz zrobił to wkrótce Ruiz po wymianie z DiLorenzo i odesłaniu obrońców, wolejem pod poprzeczkę. W końcówce niedoceniany przeze mnie Ospina utrzymał wynik wytrzymując bez wyjścia i pacyfikując piłkę Martineza.
Napoli nie mają 9ki czującej ich grę (był taką w jedynym sezonie 2015/16 Higuain po tym jak Sarri włożył indywidualna pracę w jego odbudowę). Dysponując zredukowanym atakiem zagrali ekonomicznie (strz/cel/gol 5/2/1), w swym stylu kontrą przechodzącą przy 16ce w geometrie kończone strzałem, mając jak zwykle tylko 8 fauli w meczu.

Simoninho95 | 13.02.2020 05:37

Ja po Maxie marzyłem o Sarrim. Wiem, że to bardzo dobry trener, pytanie tylko czy jest równie dobrym mentorem dla swoich podopiecznych.

Adrian1990 | 13.02.2020 07:11

Niestety jak po lewej stronie biega taki drwal jak Biraghi to grasz mecz w 10. Gość się nadaje ale do Ekstraklasy.

Tiesto | 13.02.2020 07:28

Prawda jest taka że Napoli nie zasłużyło na tą wygraną, Inter grał jakby od niechcenia, ale powinien to minimum zremisować, kwestia awansu nadal otwarta

Outlander | 13.02.2020 09:12

Napoli... pokona Juventus, pokona Inter na wyjeździe, a potem przegra z Lecce, Bologną czy Genoą. Na mocnych rywali sprężają pośladki, a z resztą wkrada się jakaś nerwówka.

buzerantxD | 13.02.2020 09:50

Beka z typa który deprecjonuje wartość Pucharu Włoch, jednocześnie brandzlując się tripletta sprzed 10 lat na tyle, ze wstawił ja sobie w nick. xD

Elseid_Design | 13.02.2020 11:12

BuzerantxD też mam ubaw z tych ludzi, którzy jak ich drużyna przegrywa to mówią "A, po co nam w sumie to, jak skupiamy sie na tamtym". Zawsze sie można pocieszyć i udawać że wcale nie chodzi o wygranie Pucharu kraju, mistrzostwa czy LM tylko czegoś innego. Najczęściej to interiści, lacjonarze i juveniarze. Czyli "kibice" zespołów którym akurat teraz się wiedzie. Jak za rok Pordenone, Crotone czy Benevento będzie na półmetku pierwsze to bedą wołać "Forza Pordenone". A jak zaczną przegrywać to napiszą, że w sumie spoko że beniaminek, że w sumie to skupiają się na utrzymaniu 10miejsca w tabeli itp. Śmiech po całości :-) Oczywiście nie piję do prawdziwych kibiców.

propu31 | 13.02.2020 12:00

Mecz na bardzo słaby poziomie. Jak na takie marki, to trochę przykro się patrzyło. Brozovic ciągle machał rękoma w kierunku Skriniar'a, De Vrij'a i Bastoni'ego. Moses bardzo słabo, 4 podania podrząd i zero przyjęcia, jakiś mało aktywny, Biraghi mnie nie przekonał, ale przynajmniej zgłaszał chęć do gry, jednak kiedy była szansa na kontrę, stawał i oddawał piłkę do środka, jakby Conte nakazał rozegrać ten mecz na pół gwizdka. Dramatycznie wyglądał Sensi i Lukaku (ciekawe czemu go nie zmienił, wygląda na zmęczonego). Lautaro się starał, walczył, Eriksen fajnie, podoba mi się Bastoni. Niestety dużo lepszy mecz pucharowy był rozgrywany na San Mames pomiędzy Bilbao, a Granadą. Liczę na lepszy rewanż, bo po dzisiejszym meczu nie spodziewam się fajerwerków. Chyba fajniej dla pucharów, byłoby jakby drużyny grały tylko raz, odpuszczasz - odpadasz.

MateuszDabrowsk | 13.02.2020 14:01

Tak zerkam na komentarze i trypleciak przed meczem już pisał że leje na ten puchar więc po co znowu docinki.
CI to jedyna szansa na cokolwiek w tym sezonie Milanu i mam nadzieję że chociaż powalczą i zostawia serducho na murawie. Oby nie byli zajechani jak Inter wczoraj.

semprealex | 13.02.2020 14:48

Widzisz tripletta i to właśnie różni Juve od Interu. Juve chce wygrać wszystko o co toczy się gra. A Inter jak widać po mentalności niektórych nie

JerryF | 13.02.2020 17:20

@BOYSSAN | 12.02.2020 23:12
"Chłopaki z Juve , dlaczego nie udzielaliscie się w komentarzach w niedziele :)"

No szanujmy się... np. mojego komentarza w niedzielę nie widziałeś?
A tu jakiś widzisz, oprócz tego?

Piszesz, jakby tu był jakiś wysyp hejtu od kibiców Juve, a ja przed Twoim postem widzę dwie wypowiedzi osób ze strony Juve (Untouchables i xxBANGxx)i nawet jedną wypowiedź w zasadzie w 100% potwierdzasz.
Wiec o co chodzi?

MateuszDabrowsk | 13.02.2020 17:41

Juve chce wygrać wszystko a po komentarzu danego użytkownika twierdzisz że Inter nie.
Poza tym czy to nie kibice Juve ostatnio płakali ze nic w tym sezonie i tak nie wygrają? :D