Atalanta wygrywa we Florencji

dodał: maaarcin  |  źródło: SerieA.pl  |  08.02.2020 17:05

Duvan Zapata  |  fot. Grzegorz Wajda

ZAKŁAD BEZ RYZYKA 50pln (zwrot na konto depozytowe)
Atalanta Bergamo wykorzystała potknięcie Romy. W sobotnim meczu 23. kolejki Serie A pokonała na wyjeździe 2:1 Fiorentinę i obecnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli z trzema punktami przewagi nad drużyną ze stolicy Włoch.

Po pierwszej połowie sobotniego spotkania na Stadio Artemio Franchi w zdecydowanie lepszych humorach byli gospodarze, którzy prowadzili 1:0. Prowadzenie dla Fiorentiny w 32. minucie zaskakującym uderzeniem z dystansu uzyskał Federico Chiesa. Wcześniej dwie dobre okazje do zdobycia gola zmarnowali goście.

Druga połowa świetnie ułożyła się jednak dla Atalanty, która w 49. minucie doprowadziła do wyrównania. Po ładnej zespołowej akcji, piłkę do siatki z czterech metrów wpakował Duvan Zapata. Asystę na swoje konto w tej sytuacji zapisał Alejandro Gomez.

W 72. minucie Atalanta była już na prowadzenie. Bartłomieja Drągowskiego uderzeniem z dystansu zaskoczył Ruslan Malinovskyj. Reprezentant Polski powinien jednak w tej sytuacji interweniować zdecydowanie lepiej. Jak się okazało było to trafienie na wagę zwycięstwa.

ACF Fiorentina - Atalanta Bergamo 1:2 (1:0)

1:0 Chiesa 32'
1:1 Zapata 49'
1:2 Malinovskyj 72'

Komentarze | 7 komentarzy

JerryF | 08.02.2020 21:54

@marborski
"Comisso mówił o podejściu sędziego do 2 karnego, który był jak najbardziej wątpliwy."
Nigdzie nie napisałem, że myślę inaczej.

Comisso:"Jestem oburzony tym, co dzisiaj zobaczyłem, jak również meczami przeciwko Genoi i Interowi”.
Co kilka kolejek będzie dodawał kolejną drużynę?

marborksi:"Gdyby powiedział, że sędziowie pomagali Juventusowi to zupełnie inna bajka - mógłbyś mieć co do niego zarzuty."
Comisso:“Juventus [...] nie potrzebuje dodatkowej pomocy (mówi o sędziach). [...] "Niech Juventus udowodni po prostu swoją wyższość na boisku bez żadnych ułatwień"
To pomagali, czy nic o tym nie mówił?
Było 1:0 po wątpliwym karnym, czy może 3:0?

marborski: "Czytanie ze zrozumieniem :)"
Polecam :)

Troyan | 08.02.2020 21:30

"No tak kibic Juve, więc widział to co chciał ;)"

Cały świat nie licząc Ciebie, sędziego i sędziów od VARu widział jak Lautaro Martinez w polu karnym łapie i ciągnie za nogę piłkarza Atalanty ;)

marborski | 08.02.2020 21:05

@JerryF Comisso mówił o podejściu sędziego do 2 karnego, który był jak najbardziej wątpliwy. Zawsze będą 3 podejścia do każdej sytuacji. Rocco wyraził swoje zdanie i ma do tego prawo. Juventus nie potrzebuje pomocy sędziów -  to powiedział. Gdyby powiedział, że sędziowie pomagali Juventusowi to zupełnie inna bajka - mógłbyś mieć co do niego zarzuty. Czytanie ze zrozumieniem :) Wystarczyło aby Chiesa i Lirola wykorzystali swoje okazje w tym meczu.. Gdybanie...

_tripletta_ | 08.02.2020 20:42

Brawo Atalanta. Oby zajęli 4 miejsce na koniec.

"daleko nie trzeba patrzeć jak w meczu z Interem okradzeni z karnego"
Mówisz o tym faulu na Lautaro, gdzie został popchnięty i wpadł na gracza Atalanty i "chwycił" go za nogę?
No tak kibic Juve, więc widział to co chciał ;)

JerryF | 08.02.2020 20:27

Ciekawe kto tym razem okradł Fiorentinę panie Comisso?
Sędziowie, kosmici, ktoś inny?

Brawo Atalanta. Zupełnie mnie nie zdziwi jak na koniec osiągną podium.

Troyan | 08.02.2020 17:34

Nie ogarniam o co chodzi sędziom z tym gwizdaniem przeciwko Atalancie. Już kolejny mecz gdzie pomyłki na niekorzyść Atalanty na szczęście tym razem bez widocznego wypaczenia wyniku.. daleko nie trzeba patrzeć jak w meczu z Interem okradzeni z karnego a dzisiaj jak Fioretina dokończyła mecz w 10 to chyba nikt tego nie wie, Castrovilli zasłużył na 3/4 żółte kartki a i za wejście wyprostowaną nogą można było i nad czerwoną się zastanowić. Brawo dla Atalanty że i tak sobie poradziła liczę na nich w LM.

kamill | 08.02.2020 17:23

Jak mi się  ten zespół  podoba Atalanta. Nie wszystkie mecze oglądałem ich Ale nawet jak przegrają to walczą.