Barrow show w Rzymie, wygrana Bologny

dodał: maaarcin  |  źródło: SerieA.pl  |  07.02.2020 22:41

Łukasz Skorupski  |  fot. Grzegorz Wajda

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
FC Bologna odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu. W piątkowym meczu 23. kolejki Serie A wywalczyła trzy punkty na Stadio Olimpico, gdzie po bardzo ciekawym pojedynku pokonała 3:2 Romę.

Od pierwszego gwizdka sędziego kibice oglądali bardzo ciekawe spotkanie. Wynik 16. minucie otworzyli goście z Bolonii. Po doskonałym zagraniu Musy Barrowa w pole karne z lewej strony boiska, piłka trafiła do Riccardo Orsoliniego, któremu pozostało już tylko trafić do siatki.

Sześć minut później Roma doprowadziła do wyrównania. Pomógł jej w tym Stefano Denswil, który niefortunnie trafił do własnej bramki po zagraniu z lewego skrzydła. W 26. minucie Bologna ponownie była prowadzeniu. Tym razem kapitalnym uderzeniem z okolic narożnika pola karnego Pau Lopeza pokonał Barrow. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

W 52. minucie Romie ponownie dał o sobie znać Barrow, który wbiegł z piłką w pole karne, doskonale minął jednego z obrońców, a następnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Romę było stać jedynie na kontaktowego gola. W 72. minucie do bramki goście uderzeniem głową trafił Henrik Mkhitaryan, który wykorzystał dośrodkowanie Bruno Peresa.

W ostatnich dziesięciu minutach Roma musiała grać w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartką za brzydki faul ukarany został Bryan Cristante. Wynik 3:2 dla gości utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

W bramce gości pełne 90 minut rozegrał Łukasz Skorupski.

AS Roma - Bologna FC 2:3 (1:2)

0:1 Orsolini 16'
1:1 Denswil (sam.) 22'
1:2 Barrow 26'
1:3 Barrow 51'
2:3 Mkhitaryan 72'