Puchar Anglii: Emocje w Londynie, awans Tottenhamu

Son Heung-min

Tottenham Hotspur jest ostatnim zespołem, który awansował do 1/8 finału Pucharu Anglii. W rozegranym w środę powtórkowym meczu, po emocjonującej walce pokonał 3:2 Southampton.

Pierwsze spotkanie między tymi zespołami zakończyło się remisem 1:1 i o awansie do kolejnej rundy musiała zadecydować powtórka na stadionie Tottenhamu. Środowy mecz ułożył się bardzo dobrze dla podopiecznych Jose Mourinho, którzy objęli prowadzenie 12. minucie, gdy tor lotu piłki po strzale z dystansu niefortunnie zmienił Stephens, zaskakując tym samym swojego bramkarza.

Świętym udało się doprowadzić do wyrównania przed przerwą. W 34. minucie Llorisa pokonał Long, który skutecznie dobił obroniony przez francuskiego bramkarza strzał jednego ze swoich kolegów. Na kolejne bramki trzeba było czekać do drugiej połowy.

W 72. minucie krok w kierunku awansu zrobili goście. Tym razem bramkarza Tottenhamu precyzyjnym uderzeniem przy samym słupku z około szesnastu metrów zaskoczył Ings. Radość piłkarzy Southampton nie trwała jednak długo, bowiem sześć minut później podobnym strzałem wyrównał Lucas Moura.

Ostatnie słowo w tym meczu należało do Tottenhamu. W 86. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy za faul Gunna na Sonie, a jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał sam poszkodowany.

Tottenham Hotspur – Southampton FC 3:2 (1:1)

1:0 Stephens (sam.) 12′