Wygrane Parmy i Hellas, bez bramek w Genui

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  26.01.2020 16:56

Paweł Dawidowicz  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Parma i Hellas Werona zapisały na swoje konto po trzy punkty w niedzielnych meczach 21. kolejki Serie A. W pokonanym polu pozostawiły odpowiednio Udinese Calcio i US Lecce. Bezbramkowym remisem zakończyła się konfrontacja Sampdorii Genua z Sassuolo.

Piłkarze z Werony nie mieli najmniejszych problemów z odniesieniem. Duży wkład w wygraną miał Paweł Dawidowicz, którzy w 19. minucie otworzył wynik spotkania. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Pessina, a w drugiej połowie strzałem z rzutu karnego wynik spotkania na 3:0 ustalił Pazzini.

Na szóste miejsce w tabeli awansowała Parma, która u siebie ograła 2:0 Udinese Calcio. Obie bramki padły już w pierwszej połowie po trafieniach Gagliolo i Kulusevskiego.

Goli nie obejrzeli natomiast kibice na Stadio Luigi Ferraris, gdzie Sampdoria bezbramkowo zremisowała z Sassuolo. Gospodarze nie zdołali wykorzystać faktu, że goście od 26. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Peluso. W zespole Sampdorii od pierwszej minuty wystąpili Karol Linetty i Bartosz Bereszyński.

FC Parma - Udinese Calcio 2:0 (2:0)
1:0 Gagliolo 19'
2:0 Kulusevski 34'

Sampdoria Genua - US Sassuolo 0:0

Hellas Werona - US Lecce 3:0 (2:0)
1:0 Dawidowicz 19'
2:0 Pessina 34'
3:0 Pazzini (k.) 86'