REKLAMA
REKLAMA

De Ligt: Wiele uczę się od Chielliniego i Bonucciego

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  20.01.2020 11:53
De Ligt: Wiele uczę się od Chielliniego i Bonucciego

Matthijs De Ligt  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Obrońca Juventusu Matthijs de Ligt przyznaje, że cały czas się uczy i wiele daje mu przebywanie w jednym zespole z Giorgio Chiellinim i Leonardo Bonuccim.

Piłkarz w obecnym sezonie nie prezentował najwyższej formy i stracił nawet miejsce w składzie. Do jedenastki wrócił po tym jak poważnej kontuzji kolana nabawił się Merih Demiral.

- Oczywiście istnieją różnice pomiędzy Eredivisie i Serie A, szczególnie w odniesieniu do mniejszych klubów - powiedział De Ligt. - W Holandii czołowa czwórka jest bardzo dobra, ale uważam, że ogólnie drużyny są lesze tutaj niż w Holandii. Każdy mecz to dla nas test.

De Ligt uważa, że musi wyzbyć się ze swojej gry impulsywności. Przyznaje również, że wiele uczy się od Giorgio Chielliniego i Leonardo Bonucciego.

- Chiellini jest bardzo doświadczonym obrońcą i wie, jak grać. Ja jestem młody i trochę impulsywny. Chcę wygrać każdy pojedynek, ale czasami lepiej jest grać głową i tego się od niego uczę - mówił Holender. - Uczę się też wiele od Bonucciego. Obaj są bardzo doświadczeni i staram się dzięki temu poprawiać.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

Heniok | 20.01.2020 16:35

Jego forma z meczu na mecz zauważalnie się poprawia. W sumie też nic dziwnego, jeśli trenuje się pod okiem duetu takich profesjonalistów jak Bonu i Chiellini. Bez wątpienia on zarówno jak i Demiral jeśli podtrzymają tendencję wzrostową, szczęście dopisze i zostaną w Juve, mogą stanowić następną generację dwóch filarów obrony Juve, czego im i sobie szczerze życzę jako fan :)seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy