Coppa Italia: Niespodzianki w Rzymie nie było, Lazio gra dalej

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  14.01.2020 19:52

Ciro Immobile  |  fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
SS Lazio mimo tego, że w drugim wtorkowym starciu w ramach 1/8 finału Pucharu Włoch zagrało w eksperymentalnym zestawieniu, to zdołało wywalczyć awans do kolejnej fazy rozgrywek, eliminując US Cremonense. Stołeczna drużyna wygrała swój mecz 4:0.

W roli zdecydowanego faworyta do swojej potyczki przystąpili dzisiaj rzymianie, którzy opromienieni dziesięcioma z rzędu zwycięstwami w Serie A, liczyli na spokojny awans do kolejnej fazy rozgrywek. Przedstawiciel Serie B miał nadzieję na to, że nie nie dozna druzgocącej porażki.

W pierwszych trzech kwadransach spotkania ekipa Simone Inzaghiego zdołała wywalczyć dwubramkowe prowadzenie. Już w 10. minucie gola na 1:0 dla Orłów strzelił Gabarron, kierując piłkę do siatki z bliskiej odległości. Z kolei w 26. minucie bramkę na 2:0 dla Lazio zdobył  Marco Parolo.

Po zmianie stron wynik meczu podwyższył w 58. minucie Ciro Immobile, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul Michele Castagnettiego. Tym samym włoski napastnik zaliczył swoje 23. trafienie w trakcie trwającej kampanii, licząc wszystkie rozgrywki.

Na trzech trafieniach ekipa z Wiecznego Miasta nie poprzestała, bo tuż przed końcem wynik spotkania ustalił Bastos, więc Lazio wywalczyło przepustkę do ćwierćfinału Coppa Italia, wygrywając 4:0.

SS Lazio - US Cremonense 4:0 (2:0)

1:0 Gabarron 10'
2:0 Parolo 26'
3:0 Immobile 58' (k.)
4:0 Bastos 89'