Coppa Italia: Napoli z awansem, grał Zieliński

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  14.01.2020 16:59

Lorenzo Insigne  |  fot. Grzegorz Wajda

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
W pierwszym wtorkowym starciu w ramach 1/8 finału Pucharu Włoch piłkarze SSC Napoli pokonali w roli w gospodarza Perugię Calcio. Tym samym ekipa z Kampanii wywalczył przepustkę do gry w kolejnej rundzie rozgrywek.

Neapolitańczycy przystępowali do swojej potyczki po dwóch z rzędu porażkach. Aktualni wicemistrzowie Serie A byli zmuszeni uznać wyższość SS Lazio i Interu Mediolan. Z kolei dla temu z Umbrii wtorkowa batalia była pierwszym spotkaniem dla Serse Cosmiego w roli szkoleniowca Perugii po zastąpieniu na tym stanowisku Massimo Oddo.

Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte w pierwszych trzech kwadransach, gdy dwukrotnie z rzutu karnego bramkarza rywali pokonał Lorenzo Insigne. Włoch najpierw oddał strzał w lewy róg, a za drugim razem zmienił kierunek, więc Napoli wygrało swoje spotkanie 2:0.

Odnotujmy, że w szeregach Azzurrich do 84 minuty grał Piotr Zieliński. Z kolei całe zawody na ławce rezerwowych spędził Arkadiusz Milik. Już w najbliższy weekend Napoli zmierzy się z AC Fiorentiną, z kolei Grifoni w delegacji zagrają z Chievo Werona.

SSC Napoli - Perugia Calcio 2:0 (2:0)

1:0 Insigne 26' (k.)
2:0 Insigne 38' (k.)