Juventus wygrywa w Rzymie

dodał: maaarcin  |  źródło: SerieA.pl  |  12.01.2020 22:43

Maurizio Sarri  |  fot. Grzegorz Wajda

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu odnieśli w niedzielny wieczór piłkarze Juventusu. W wyjazdowym meczu pokonali 2:1 Romę, dzięki czemu prowadzą w ligowej tabeli z dwupunktową przewagą nad Interem Mediolan.

Spotkanie nie mogło rozpocząć się lepiej dla Starej Damy, która już w 3. minucie wyszła na prowadzenie. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu Paulo Dybali z rzutu wolnego, do piłki przed bramką dopadł Merih Demirel i uderzeniem z pięciu metrów nie dał szans bramkarzowi.

Siedem minut później było już 2:0. Tym razem do siatki z rzutu karnego trafił Cristiano Ronaldo. Jedenastka została podyktowana za faul Veretout na Dybali. Roma mogła zdobyć kontaktowego gola w 18. minucie, ale Pellegrini z kilku metrów trafił prosto w ustawionego przed bramką Rabiota.

W kolejnych minutach podopieczni Maurizio Sarriego kontrolowali wydarzenia na boisku. Przed przerwą wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie częściej do głosy zaczęła dochodzić Roma, szukająca pierwszego gola. W 67. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy za zagranie piłki ręką przez Alexa Sandro. Kilka chwil później piłkę w bramce umieścił Pellegrini.

AS Roma – Juventus FC 1:2 (0:2)

0:1 Demiral 3'
0:2 Ronaldo (k.) 10'
1:2 Pellegrini (k.) 69'

Roma – Veretout, Kolarov, Mancini, Cristante, Florenzi
Juventus – Pjanić, Rabiot, De Ligt, Cuadrado

Roma: Pau López – Florenzi, Mancini, Smalling, Kolarov – Diawara, Veretout (66' Cristante) – Zaniolo (36' Ünder), Pellegrini, Perotti – Dzeko

Juventus:Szczęsny – Cuadrado, Demiral (19' De Ligt), Bonucci, Alex Sandro – Rabiot, Pjanić, Matuidi – Ramsey (70' Danilo) – Dybala (69' Higuain), Ronaldo

Komentarze | 26 komentarzy

wojojuve | 12.01.2020 22:46

Słaby mecz, wiele głupich strat i co najgorsze sporo kontuzji. Demiral w świetnej formie i kontuzja... jeszcze bardziej szkoda Zaniolo, który jest top (moim zdaniem najwiekszym) talentem w Italii. Mnie najbardziej irytowal Cuadrado. Najsłabszy jego mecz w tym sezonie.

DelPtasior | 12.01.2020 22:47

O Chryste! Ostatnie kilkanaście minut to była nerwica niemiłosierna. Pierwsza płowa absolutnie pod kontrolą, a druga tak do 60-65 minuty. Potem jak zwykle lewka i mało co się to źle nie skończyło. Mecz ładny, szybki, dużo walki. I przede wszystkim bez kontrowersyjnych decyzji. Jedynie szkoda dwóch ofiar :/

dostojnyfarmata | 12.01.2020 22:48

Zaczęło się świetnie a skończyło rozpaczliwą obroną we własnym polu karnym. Można śmiało powiedzieć, że Alex Sandro podał rękę leżącej Romie i niewiele brakło do straty punktów.

JuveLegia | 12.01.2020 22:48

Żałosna postawa Juventusu od 10 minuty meczu.
Potrzebny TOP do drugiej linii, bo będzie zimny prysznic w LM.
Rabiot to kłoda, Khedira chociaż potrafił strzelić bramkę.
Ramsey nie daje więcej niż Berna.

Po co ściągać Dybale, któremu się chciało grać?

Italia00 | 12.01.2020 22:48

Ciekawe spotkanie, choć ze względu na kontuzję Zaniolo i Demirala raczej smutne.

Początek zdecydowanie dla Juventusu, który bardzo szybko wbił dwa gole. Wydawało się, że Turyńczycy łatwo to wygrają, ale po zejściu Demirala tempo w ekipie siadło.

Następnie, już w drugiej połowie, obudziła się Roma i dzięki karnemu mieliśmy emocję do samego końca. Roma mogła wyrównać na 2:2, ale zmarnowała swoje okazje, tak samo Juventus mógł zamknąć mecz na 3:1, ale Higuain spieprzył koncertowo dwie 100% sytuacje.

Juventus musi cały czas pracować nad tymi spadkami koncentracji, bo dziś nerówkę zafundowali sobie sami. Po raz kolejny w tym sezonie.

Tak czy siak - mistrz rundy zimowej jest znany, ale różnice punktowe są na tyle małe, że czeka nas fascynująca runda rewanżowa.

Xavros | 12.01.2020 22:48

Szkoda Romy bo zasłużyła na remis. Juventus do 75 minuty tylko 3 strzały a w całym meczu 5. Fatalna postawa defensywy Rzymian i prezent dla Juventusu, który dowiózł do końca.

MarkosSalInas | 12.01.2020 22:50

I to jest drużyna której warto kibicować. A nie jakieś chinskie intery lub izraelskie milany.

xxBANGxx | 12.01.2020 22:51

Bardzo cenne zwycięstwo i tylko to się liczy. Forza Juve!

Co do innych sytuacji, które się wydarzyły na boisku, to naprawdę szkoda Zaniolo, ehh. Zerwane więzadła to minimum 8 miesięcy przerwy... Oby wrócił silniejszy. Natomiast kontuzja Demirala nie jest tak poważna, więc tutaj nie ma co się martwić. De Ligt ma szanse coś udowodnić.

Italia00 | 12.01.2020 22:54

@Bang

A już są jakieś wieści konkretniejsze jeśli chodzi o Demirala?

Untouchables | 12.01.2020 22:54

Mega chaotyczny mecz. Ramsey bardzo słabo, dziwi brak wejścia pipity za niego i zejście Dybali. Tą trójka moglibyśmy zabić ten mecz. Z drugiej strony Higuain mógł dwie bramki włożyć przy odrobinie precyzji.

maras2422 | 12.01.2020 22:55

Mecz ciekawy przynajmniej do 80 min, karne zasłużone. Grunt, że wygrana

gk87 | 12.01.2020 23:00

Gratulacje dla Juve za mistrza jesieni.Ciszy mnie fakt, że stracimy do Was tylko dwa oczka, w poprzednich latach to zawsze była przepaść, mam nadzieję, że wzmocniony się tej zimy i powalczymy do ostatniej kolejki o mistrzostwo.Dla mnie Juve wciąż pozostaje faworytem ale po cichu liczę na małą niespodziankę :) pozdrawiam

wojojuve | 12.01.2020 23:00

Nie zgodzę się z waszymi ocenami Ramseya. Moim zdaniem grał całkiem porządnie, a na pewno lepiej niż Berna. Widać, że brakuje mu zgranie z kolegami, ale jest coraz lepiej.

xxBANGxx | 12.01.2020 23:00

Italia00
Jeszcze nie, ale mam nadzieję, że nie będzie tak źle jak w przypadku Zaniolo. Ba, jestem tego prawie pewien, w końcu Demiral chciał nawet wrócić na boisko, a to jest dobry znak.

JerryF | 12.01.2020 23:04

Fajnie się oglądało mecz, choć wrażenie bardzo psują kontuzje.
Z Demiralem chyba wszystko ok, ale bardzo szkoda Zaniolo.
Choć muszę przyznać, że tym holowaniem piłki (kilka razy) kusi niepotrzebne faule.

Juve trochę jak za Allegriego: szybkie bramki, pressing i wysokie tempo na początku meczu, a później odpoczynek.
Niestety Sandro prokuruje idiotycznego karnego, bo ani nie zrobił tego celowo, ani nic nie zyskał, bo piłka trafiła do gracza Romy.

Kolejny raz na wielki plus Szczęsny. Facet złapał kosmiczną formę i w zasadzie nie pamiętam kiedy ostatnio zdarzył mu się słaby mecz w barwach Juve. Na chwilę obecną to będzie top3 na świecie - nie mówię generalnie, ale z obecną formą na pewno.

Szacunek też dla Romy, bo dali z siebie chyba wszystko co mogli.
Sędzia trochę Was skrzywdził tymi żółtymi, bo o ile mecz był ostry, to dawał te kartki prawie za każdy faul.

Forza Juve, Forza Mistrzowie jesieni :)

BOYSSAN | 12.01.2020 23:07

Brawo Juventus za Mistrza jesieni. Zasłużenie

JuveLegia | 12.01.2020 23:07

Kiedy jest okazja podać wychodzącemu sam na sam z bramkarzem, Ramsey obkopuje najbliższego obrońcę zamiast wyłożyć patelnię.
Tak to wyglądało, nie widzę wartości dodanej w stosunku do Berny.

amazon | 12.01.2020 23:11

Gratuluję normalnym kibicom Starej Damy mistrza jesieni. Mam nadzieję na wzmocnienie składu Interu, szczególnie w środku pola i walkę w rundzie rewanżowej.

TylkoJUVENTUS | 12.01.2020 23:21

Ciezki to byl mecz , bardzo slaby Pjanic i Rabiot dzisiaj. Wazne ze mimo tego 3 pkt

JerryF | 12.01.2020 23:28

Demiral: prawdopodobne uszkodzenie wiezadla pobocznego ze skreceniem i zerwaniem krzyzowego... Co za pech dla obu zawodnikow:/

AliBundy | 12.01.2020 23:29

Gratulacje, liczyłem że Roma jednak coś wyszarpie, ale przegrali na własne życzenie, 2 błędy z początku spotkania zaważyły. W moim odczuciu mecz podobny do wczorajszego, pierwsza połowa kontrola pretendenta, druga obrona Częstochowy. Mistrz jesieni niestety należy do was, cieszy że w tym sezonie tlyko o włos.

Italia00 | 12.01.2020 23:33

@JerryF

Masakra :(. Demiral prezentował się ostatnio znakomicie i pewniej niż De Ligt.

xxBANGxx | 13.01.2020 00:26

JerryF
To jakim cudem on był gotowy powrócić do gry? Przy takiej kontuzji... :O
Jeśli to prawda, to czeka go długa przerwa. Ehh, szkoda, bo był w formie.

LeicesterSince0 | 13.01.2020 00:57

amazon
Ja Tobie gratuluję wicemistrza i życzę Wam żebyście dowieźli go do końca

funjuve | 13.01.2020 12:18

Gratulacje dla ukochanego Juventusu, na półmetku prowadzimy! Mecz miał być ciężki i trudny i taki był. Szkoda tych piłkarzy kontuzjowanych, ale poza tym nie będę rozkładał tego meczu na czynniki pierwsze, liczy się to co w sieci i 3 punkty po ostatnim gwizdku. Juventus wygrał i gitara! Forza Juve!