Crystal Palace na remis z Arsenalem

Sokratis Papastathopoulos

Podziałem punktów zakończyło się pierwsze sobotnie spotkanie 22. kolejki Premier League. Crystal Palace na własnym stadionie zremisowało 1:1 z Arsenalem

Sobotnie spotkanie świetnie ułożyło się dla podopiecznych Mikela Artety, którzy już w 12. minucie objęli prowadzenie. Po ładnej zespołowej akcji i prostopadłym podaniu Alexandre’a Lacazette, do siatki w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił Pierre-Emerick Aubameyang. Jak się później okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

Dziewięć minut po przerwie Orły doprowadziły do wyrównania. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła piłka trafiła w polu karnym do Cheilhou Kouayate, który odegrał ją do lepiej ustawionego Jordana Ayewa. Ten bez zastanowienia zdecydował się na strzał i piłka po rykoszecie wylądowała w bramce strzeżonej przez Leno.

W 67. minucie Kanonierzy doznali poważnego osłabienia, bowiem za brutalny faul na rywalu czerwoną kartką ukarany został Aubameyang. Mimo gry w dziesiątkę, Arsenal mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 82. minucie bliski zdobycia gola był Nicolas Pepe, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Dobijać próbował jeszcze Lacazette, ale został powstrzymany przez bramkarza.

Crystal Palace – Arsenal FC 1:1 (0:1)

0:1 Aubameyang 12′
1:1 J. Ayew 54