Wysoka wygrana Juve, hattrick Ronaldo

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  06.01.2020 16:53

Cristiano Ronaldo  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Bardzo udanie rywalizację w 2020 roku rozpoczęli piłkarze Juventusu, którzy przed własną publicznością wysoko 4:0 pokonali Cagliari Calcio. Starą Damę do zwycięstwa w tym meczu poprowadził Cristiano Ronaldo.

Podopieczni Maurizio Sarriego przystępowali o meczu w roli zdecydowanego faworyta, ale gości z Sardynii po cichu liczyli na sprawienie niespodzianki. Do końca pierwszej połowy Juventus miał problemy z zaskoczeniem rywali i na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie.

Wynik meczu w 49. minucie otworzył Cristiano Ronaldo, który przechwycił podanie rywali przed polem karnym, następnie minął bramkarza w sytuacji sam na sam i trafił do pustej bramki.

W 66. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Starej Damy, po tym jak faulowany był Paulo Dybala, który przeprowadził świetną indywidualną akcję. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Ronaldo, po raz drugi wpisując się na listę strzelców.

Juventus nie zamierzał jednak na tym poprzestawać. W 81. minucie padła trzecia bramka dla gospodarzy. Ronaldo tym razem wystąpił w roli asystenta uruchamiając Gonzalo Higuaina. Ten wpadł z piłką w pole karne i płaskim strzałem zaskoczył bramkarza rywali.

Kilka chwil później było już 4:0. Ronaldo skompletował wówczas hattricka, tym razem trafiając do siatki z lewej strony pola karnego po podaniu Douglasa Costy. Wynik nie uległ już zmianie.

W zespole gości pełne 90 minut rozegrał polski obrońca Sebastian Walukiewicz.

Cagliari – Joao Pedro

Juventus: Szczęsny – Cuadrado, Demiral, Bonucci, Alex Sandro – Rabiot, Pjanić, Matuidi (83' Can) – Dybala (70' Higuaín), Ramsey (80' Costa), Ronaldo

Cagliari:Olsen – Cacciatore (61' Farago), Walukiewicz, Klavan, Pellegrini – Nandez, Cigarini (85' Oliva), Rog – Simeone (80' Cerri), Nainggolan, Joao Pedro

Komentarze | 15 komentarzy

xxBANGxx | 06.01.2020 16:56

Cagliari to naprawdę solidna drużyna, ale w tym meczu praktycznie nie istnieli. Szczęsny był w sumie bezrobotny, heh. Choć miał jedną świetną interwencję. Wojtek jest w życiowej formie, nie ma wątpliwości.

Na pewno cieszy debiut w pierwszej '11' Walukiewicza w takim spotkaniu, który rozegrał solidny mecz w barwach Cagliari. Solidny jak na swój wiek i klasę przeciwnika. Być może nasza kadra zyska dobrego obrońcę na lata. Oby, oby. Co do Juventusu... Całkowita dominacja, świetny gol Ronaldo, bardzo dobry mecz Rabiota (w końcu!), Dybali, Bonucciego czy Demirala. No i oczywiście superrezerwowego w tym meczu Higuaina, który dobił rywala golem na 3:0 po podaniu CR7, a że Ronaldo był dzisiaj doskonały, to jakąś minutę później dorzucił swojego trzeciego gola, 4:0 - deklasacja.

Może nieco słabiej na tle kolegów wypadli Pjanić i Matuidi, ale przy takiej dominacji Juve nie widzę powodów do krytyki kogokolwiek z naszej drużyny. Przecież poza paroma kontratakami rywala, Juventus właściwie nie schodził z połowy przeciwnika. Ronaldo z hatttrickiem i asystą (zdecydowany MOTM). Świetnie współpracował z Dybalą, a następnie Higuainem. Przyjemny mecz, zasłużone zwycięstwo. Taki Juventus chce się oglądać, oby tak dalej.

Forza Juve!

Italia00 | 06.01.2020 16:57

Juventus z pewnymi trzema punktami. Cagliari w ofensywie nie istniało i oddało w całym meczu dwa groźne strzały. Może nie zasługiwali, aby przegrać 4:0, ale mimo wszystko różnica na boisku była odczuwalna.

Mnie najbardziej dziś jednak cieszyło coś innego, a mianowicie Ramsey i Rabiot. Dwa letnie darmowe transfery, które są mocno w ogniu krytyki w tym sezonie, pokazały dziś, że potrafią grać w piłkę. Oczywiście muszą dalej się poprawiać, a nie tylko błyszczeć w pojedynczych meczach, ale dziś, na tle rywali z górnej części tabeli, poradzili sobie bardzo fajnie :).

Italia00 | 06.01.2020 16:59

No i warto dodać, że na boisku, po stronie przegranych, w obronie grał Hubert Walukiewicz, który rozegrał fajne zawody. Wysoka porażka jego zespołu w debiucie to oczywiście nic fajnego, ale Polak pokazał się z całkiem niezłej strony przeciwko tak silnemu rywalowi jak Juve.

Joker | 06.01.2020 17:01

To się Walukiewiczowi trafił debiut... Ale trzeba powiedzieć, że Cagliari jest już na fali opadającej, co raczej było nie do uniknięcia, bo zwykle tego typu rewelacje są weryfikowane w drugiej części sezonu, która jest trudniejsza, bo dochodzą kontuzje i zmęczenie, ale myślę że poza top8 nie wypadną, bo jednak potencjał mają, zwłaszcza druga linia jest ciekawa.

Lautaro | 06.01.2020 17:02

Niestety, muszę przyznać, że Juve było dzisiaj wielkie. Zasłużone i pewne zwycięstwo. Gratuluję Wam.

Mam jednak nadzieję na 3 punkty z Napoli chociaż wiem, że będzie bardzo ciężko.

JerryF | 06.01.2020 17:07

Pierwsza połowa słaba. Kontynuacja męczarni z rundy jesiennej.
Druga połowa odmienna, ale nie wiem czy bardziej to wynikało z lepszej gry Juve, czy z fatalnego błędu obrony Cagliari przy golu na 1:0, po którym drużyna totalnie się posypała.

Potem to wszystko fajnie wyglądało, ale chyba trochę bardziej ze względu na bardzo słabą grę "wyspiarzy". Niby Cagliari największe zaskoczenie sezonu, a dzisiaj zagrali fatalnie i mają już tylko 4 pkt nad bardzo przeciętną Parmą.

Co ciekawe: W Juve bardzo często grę odmieniają wchodzący ofensywni zawodnicy. W pierwszej części sezonu bywał to Dybala. Czasem D. Costa. Dzisiaj Higuain. I chyba to jest najmocniejsza broń Juve.

Na Serie A taka gra wystarczy, niestety na LM jest zbyt monotonna i przewidywalna, nawet mimo często dużej przewagi w polu, która w zdecydowanej większości meczów nie jest efektywna.

TheBill_21 | 06.01.2020 17:11

#Italia00 jaki Hubcio Ci po głowie chodzi

BOYSSAN | 06.01.2020 17:12

CR postanowił zakłócić przywitanie Ibry z serie a :) i zrobił show

Lautaro | 06.01.2020 17:20

Szkoda, że CR7 nie jest w Interze. Z nim byśmy na pewno zdobyli mistrzostwo. Chociaż nasz atak jest prawie tak dobry jak Juve. Szczególnie Lautaro ma nie raz świetne mecze i jest perspektywiczny.

JuCheBaLe | 06.01.2020 17:22

Naprawdę chcę się oglądać taki Juventus pełna dominacja w tym meczu. Trzeba docenić CR który w 49 minucie dzięki swemu instynktowi wykorzystał z zimną krwią błąd obrońcy Cagliari i dał impuls do dalszego ataku, świetnie dziś Rabiot mam nadzieję, że zostanie bo ma duży potencjał, obrona praktycznie bez zarzutów. Mam nadzieję, że ta maszyna dopiero zaczyna trybic, teraz trzeba potwierdzić, że to nie był przypadek i konsekwentnie będziemy bić kolejnych przeciwnikow.

Italia00 | 06.01.2020 17:24

@TheBill21

Oczywiście chodziło o Sebastiana. Zerknąłem na szybko do powyższego tekstu i to mnie wprowadziło w błąd ;).

funjuve | 06.01.2020 17:40

No Panowie, taki Juventus to ja zawsze chcę oglądać! :) Kapitalna postawa naszych piłkarzy. Ronaldo przechodzi samego siebie, genialny. Strzela hattricka, dokłada asystę i w zasadzie, gdyby Douglas Costa nie zachował się  bardzo samolubnie i wyłożył by tą piłkę w tempo do CR7 w samej końcówce meczu, to Portugalczyk miałby sytuację sam na sam z bramkarzem i pewnie byśmy się cieszyli z 4 bramek zdobytych przez niego. Dobra, ale nie ma co wybrzydzać, strzelił 3, Gonzalo dołożył jeszcze jedną i od dawna nie widziałem tak dobrego meczu w wykonaniu naszej biało-czarnej ekipy. Rewelacja! Na wielkie wyróżnienie dziś zasłużył Rabiot. Wspaniała gra Francuza, bardzo mi się podobało jak z pełnym zaangażowaniem brał ciężar gry na siebie, dwoił się i troił momentami można by powiedzieć, wszędzie był, gdzie było to potrzebne. Dla mnie oprócz Ronaldo piłkarz numer 2 tego meczu. Dybala bardzo dobry występ, wywalczył rzut karny. Cuadrado świetnie zarówno w obronie jak i w akcjach ofensywnych, w ogóle nasza defensywa spisała się na piątkę, bo w końcu mamy wynik z czterema bramkami a z zerem z tyłu. Minusy natomiast bym postawił za słabszą dziś grę Ramseya i Matuidiego, ale mecz wypadł pięknie więc nie będę się nad nimi pastwił.
Doskonałe widowisko w nowym roku i oby tak dalej Bianconeri ! ;)

wojojuve | 06.01.2020 21:03

Co prawda to bez większego znaczenia, ale nie rozumiem dlaczego nie było karnego na Coscie

ola | 06.01.2020 22:53

Normalnie jak nie Juve, gratulacje

wierni | 07.01.2020 14:27

nic wiele nie pokazał juve bramka z karnego prezent od obrońcy bramka po stracie i kontra do pustej bramki prawie nie ma czym się jarać