Guardiola: Gabriel Jesus jest coraz lepszy każdego dnia

Josep Guardiola

Menedżer Manchesteru City Josep Guardiola nie krył zadowolenia po wygranej przed własną publicznością z Evertonem 2:1 (0:0) w noworocznym spotkaniu 21. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.

Wszystkie bramki na Etihad Stadium padły w drugiej połowie. Dwubramkowe prowadzenie The Citizens zapewnił w niespełna osiem minut Gabriel Jesus. Brazylijczyk wykańczał w polu karnym świetne zagrania Niemca Ilkaya Guendogana i Algierczyka Riyada Mahreza.

Niespełna dwadzieścia minut przed końcem kontaktowe trafienie z bliska uzyskał Richarlison. Brazylijczykowi podawał w pole karne rezerwowy w tych zawodach Theo Walcott. The Toffees nie zdołali już jednak wyrównać i po dziesiątej porażce w sezonie pozostali na dziesiątej lokacie w tabeli. Obrońcy tytułu natomiast po czternastym zwycięstwie w bieżących rozgrywkach umocnili się na trzeciej pozycji w klasyfikacji.

– Graliśmy naprawdę bardzo dobrze i jestem tym zachwycony. Tracąc tak dużo do lidera drużyny często poddają się i kończą sezon na siódmym, czy ósmym miejscu. Musimy walczyć dalej i tak zrobiliśmy – wyznał Guardiola dla oficjalnego serwisu mistrzów Anglii.

Były szkoleniowiec Barcelony i Bayernu wyróżnił oczywiście autora dwóch goli. – Jest nadal bardzo młody i nie możemy o tym zapominać. Sposób, w jaki walczy, jest bardzo dobry, ale wciąż musi się jeszcze uczyć i poprawiać. Każdego dnia jest coraz lepszy – podkreślił menedżer The Citizens.

– Gabriel miał swoje wzloty i upadki, ale był doskonały w tym co robi. Ma świetne relacje z Sergio Aguero, który jest dla nas niezastąpiony. Gabriel pomógł nam wygrać ten mecz, a ostatnio zrobił to Sergio – dodał Guardiola.