KMŚ: Monterrey pokonało Al-Hilal

Klubowe Mistrzostwa Świata
Na zdjęciu: Klubowe Mistrzostwa Świata

Zawodnicy CF Monterrey pokonali Al-Hilal po rzutach karnych 4:3 w meczu o trzecie miejsce Klubowych Mistrzostw Świata. Po 90 minutach był remis 2:2 (0:1).

Na Khalifa International Stadium w Doha zespół z
Arabii Saudyjskiej objął prowadzenie w 35. minucie, kiedy Carlos Eduardo po dośrodkowaniu Yasira Al Shahraniego pokonał golkipera rywali.

Po zmianie stron drużyna z Meksyku zdobyła dwie bramki. Najpierw w 55. minucie na listę strzelców wpisał się Arturo Gonzalez, a pięć minut później prowadzenie CF Monterrey dał Maximiliano Meza.

W 66. minucie Bafetimbi Gomis doprowadził do wyrównania i trafił na 2:2.

Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, dlatego zwycięzcę wyłonił dopiero konkurs rzutów karnych. W nim lepsi okazali się piłkarze CF Monterrey, którzy wykorzystali cztery “jedenastki”, a ich rywale trzy.

Mistrzowie Ameryki Północnej zajęli trzecie miejsce w tegorocznej edycji Klubowych Mistrzostw Świata.

CF Monterrey – Al-Hilal 2:2 (0:1), karne: 4:3.

0:1 Eduardo 35′
1:1 Gonzalez 55′