Inter gromi Genoę, godzina Jagiełły

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: SerieA.pl  |  21.12.2019 19:59

Romelu Lukaku  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
W drugim, sobotnim meczu 17. kolejki włoskiej Serie A, Inter pokonał na Giuseppe Meazza Genoę 4:0. Dla gospodarzy bramki zdobywali dwukrotnie Lukaku, a po jednym trafieniu dołożyli Gagliardini i Esposito. Filip Jagiełło wybiegł w koszulce ekipy z Genui od pierwszego gwizdka i zszedł z murawy w 62. minucie.

W poprzedniej kolejce Mediolańczycy zremisowali na wyjeździe z Fiorentiną 1:1, natomiast przyjezdni ulegli na własnym stadionie Sampdorii (0:1). Antonio Conte wykonał trzy kortekty w ustawieniu swojej drużyny - Gagliardini, Candreva i Esposito zajęli miejsce Brozovicia, D'Ambrosio oraz Lautaro Martineza. Na jedną zmianę mniej zdecydował się trener Motta - od pierwszych minut wybiegli Ardila oraz Jagiełło, którzy zastąpili Pajaca i Schone.

W 14. minucie do dośrodkowania z rzutu wolnego najwyżej wyskoczył Gagliardini, strzał Włocha wyłapał jednak Radu. Zawodnik gospodarzy jeszcze lepszą szansę miał dziesięć minut później - w szestnastce podał do niego Biraghi, pomocnik po raz kolejny główkował, jednak bramkarz gości koniuszkami palców wybił piłkę na rzut rożny.

Pół godziny po rozpoczęciu spotkania padł pierwszy gol - dośrodkowanie w pole karne wykonał Candreva, obrońca za wcześnie wyskoczył w powietrze, co wykorzystał Lukaku, zdobywając bramkę głową. Zaledwie dwie minuty później, podopieczni Conte podwyższyli prowadzenie - zdobywca pierwszej bramki przyjął podanie w polu karnym, a następnie wysunął futbolówkę do Gagliardiniego, po którego strzale piłka wpadła do siatki tuż przy lewym słupku, po rękach bramkarza.

Nerazzurri mogli w świetnym stylu rozpocząć drugą część spotkania, za sprawą Lukaku, ale Belg zmarnował szansę na zdobycie bramki strzałem prosto w bramkarza. W 64. minucie, Inter zdobył trzeciego gola - Ardila sfaulował w szestnastce Gagliardiniego, w efekcie czego sędzia przyznał gospodarzom rzut karny. Esposito zamienił jedenastkę na bramkę płaskim strzałem tuż przy lewym słupku.

Trzy minuty później na listę strzelców wpisać mógł się Sanabria, który oddał strzał z okolicy 18. metra, ale dobrze interweniował jednak Handanovic. Siedem minut po zdobyciu trzeciej bramki, mediolańczycy ustalili wynik meczu na 4:0 - po pięknej wymianie piłek z Vecino na prawym skrzydle, Candreva podał do Lukaku, Belg zwodził obrońcę, a następnie oddał piękny strzał, po którym futbolówka trafiła w dół poprzeczki i wpadła do siatki.

Kiedy następne mecze?

Po przerwie świątecznej Inter czeka trudny mecz, albowiem mediolańczycy podejmą na wyjeździe Napoli. Z kolei Rossoblu ugoszczą na Stadio Luigi Ferraris Sassuolo.

Bastoni - Cassata, Romero, Aguedo, Favili

Inter: Handanovic - Bastoni, de Vrij, Skriniar - Biraghi (78' Dimarco), Gagliardini (73' Sensi), Valero, Vecino, Candreva (75' Lazaro) - Lukaku, Espotito

Genoa: Radu - Criscito, Biraschi, Romero - Ardila, Radovanovic, Jagiełło (62' Rovella), Cassata, Ghiglione - Sanabria (75' Cleonise), Pinamonti (74' Favili)

Komentarze | 14 komentarzy

xxBANGxx | 21.12.2019 20:03

Pewnie i skutecznie. Fajnie, że młody Esposito zdobył gola, gratuluję!

gk87 | 21.12.2019 20:04

Łatwo i przyjemnie,Genoa póki co zasługuje na spadek.Brawo dla Lukaku,wielki człowiek dosłownie i w przenośni,mógł mieć dziś hatt-tricka ale szacunek za oddanie karnego młodziutkiemu Esposito,który dziś rozegrał też dobry mecz,cieszy powrót Sensiego.Konczymy rok na pozycji lidera mimo różnych kłopotów!Teraz zasłużony odpoczynek i po nowym roku ruszamy na pełnym gazie!Jedziemy dalej FORZA INTER!

Joker | 21.12.2019 20:13

XxBANGxx
Ja bym bardziej pochwalił zespół, że dali młodemu karnego strzelać, bo umówmy się, on nie był wyznaczony do wykonywania karnych :)

BOYSSAN | 21.12.2019 20:14

Gdyby ktoś mi powiedział w sierpniu , ze koniec roku zakończymy wspólnie z Juventusem na pozycji lidera to szczerze popukałbym się po głowie i powiedział ze to raczej nie realne.
Genoa dzisiaj stworzyła mniej więcej tyle zagrożenia dla Handy co Roma kilka tyg temu , tamtych straconych 2 pkt bardzo brakuje.
Cieszy ten wynik mimo problemów kadrowych. Najważniejsze informacje to bramka największego talentu z akademii Interu Sebastiano Esposito 17 letniego i bardzo dobry występ. Romelu Lukaku pokazał kolejny raz ze oprócz b dobrego gracza to osoba co ma poukładane w głowie. No i na koniec pierwszy z oczekiwanych powrotów Sensi.
Mimo, ze to była tylko Genoa to mentalnie bardzo wazny wynik. Teraz regeneracja , mercato , powrót Sancheza i Barelli oraz Asamoaha i walczymy dalej

Wszystkim kibicom Calcio Wesołych Świat !

gk87 | 21.12.2019 20:17

Dziękuję i również wszystkim normalnym kibicom życzę Wesołych Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia :)

Italia00 | 21.12.2019 20:19

Dzięki, wzajemnie :) Wesołych Świąt Calciomaniacy! ;)

tylko_INTER | 21.12.2019 20:33

Wzajemnie, wszystkim.

Bukinio | 21.12.2019 20:52

Pełna kontrola meczu przez Inter, co przy takim zestawieniu, nie było oczywiste. To chyba najlepiej obrazuje przebieg spotkania.

Lukaku fantastyczny gol na 4-0! Brawo! Do tego, pokazał, ze jest fajnym człowiekiem - podejście do karnego, piłka w rękach, ten wola Esposito i rzuca mu piłkę w ręce!

Esposito aktywny i pewnie wykorzystał jedenastkę! Fantastyczny strzał i najwięksi futbolu by się nie powstydzili uderzenia piłki w boczna siatkę, tuż przy slupku!

Aha i Gaglirdini... on powinien grać tylko przeciwko Genui :) chyba zawsze strzela im bramkę :) ostatnie trzy meczem to chyba 5 bramek :D

Czekamy na nowy rok! Brawo Inter!
A Wam wszystkim, Wesołych!!! I najlepszego w nowym roku!:)

_tripletta_ | 21.12.2019 21:02

Nie spodziewałem się, że pół rezerwowy skład Interu zagra tak dobre spotkanie.
Rywal pozwalał na wiele, ale kompletnie rezerwowy środek pola, a do tego nastolatek w ataku oraz włosi Biraghi i Bastoni.
Jestem bardzo zadowolony jak zagrali w tak okrojonym składzie.
Wielkie brawa.
No miłe zakończenie roku :)
Wesołych Świąt!

dostojnyfarmata | 21.12.2019 21:14

No to jeszcze ja wpadnę po pierwsze pogratulować kibicom Interu fantastycznego osiągnięcia jakim jest okupowanie przez ich ulubieńców pierwszego miejsca do spółki z Juve jak i życzyć wszystkim wesołych świąt =)

Nerazzurri83 | 21.12.2019 22:08

Dobry mecz w naszym wykonaniu i cenne 3 pkt. Esposito mam nadziej bedzie stanowil o naszej sile ataku za kilka sezonow. Cieszy powrot Sensiego , jeszcze Barella Sanchez wzmocnienia kilku pozycji i dalszy ciag sezonu. Wesolych Swiat dla Wszystkich Normalnych kibicow ,Zdrowia Pomyslnosci w Nowym nadchodzacym Roku!!!! Z fartem Mordeczki!

Kamciu | 21.12.2019 22:13

Cieszy wygrana Interu tak naprawde tylko z 5 podstawowymi graczami i to w calkiem niezlym stylu. Lukaku mi zaimponowal, swietne zachowanie  - scala druzyne. Konczymy rok na fotelu lidera co jest dla mnie ogromnym, a zarazem milym zaskoczeniem. Podstawa na zimowe mercato to minimum jeden klasowy pomocnik (marze o Vidalu) oraz ktos na lewe wahadlo (moze Alonso?). Ewentualnie dokoptowac jakas wieze typu Llorente, czy Giroud i sprzedac Politano. Wtedy liczyc, ze Barella, Sensi, Sanchez oraz Asamoah wroca w pelni sil i powinno byc super. Wydaje mi sie, ze przy takim obrocie spraw defensywa nadal bylaby bardzo mocno zabezpieczona i solidna. Pomoc zlozona z Brozo oraz dwojki Wlochow, plus zabezpieczajacy Vidal (ewentualnie ktos inny) to bylaby bardzo dobra opcja. Wahadla z Marcosem (oby!), Asa, Candreva i D'Ambrosio to nadal bylaby najslabsza strona Nerazzurrich, ale na pewno z wiekszym potencjalem, bo Alonso we Wloszech i u boku Conte podejrzewam odzyskalby forme, a wtedy z pewnoscia nakrylby czapka i Biraghiego i Lazaro (oboje bardzo mnie irytuja). Atak natomiat zlozony z Lautaro, Lukaku, Sancheza (sprawnego) i najlepiej Girod (ewentualnie Politano do czerwca) oraz Esposito wygladalby fenomenalnie. Jak bedzie zobaczymy... Nadal twierdze, ze Inter raczej nie zdobedzie Scudetto, chociaz pragne tego strasznie i z calego serca. Mysle, ze jesli po spotkaniu z Juve w Turynie nie bedziemy tracic do lidera wiecej niz 3 pkt. to wtedy realnie bedzie walka o Mistrzostwo, w ktore zaczne nie tyle wierzyc (bo wierze i teraz), co postrzegac za naprawde realne.

Panowie dawno nie uczeszczalem sie na stronie - mam ostatnio sporo pracy, nowy projekt. Czytam jednak Wasze wpisy i oczywiscie ogladam kazdy mecz ukochanej druzyny. Dzis jestem tu przede wszysykim aby zlozyc Wam najserdeczniejsze zyczenia Swiateczno/Noworoczne. Interisci, Juventini, Milanisci oraz Romanisci i w ogole wszyscy, zycze duzo zdrowia, szczescia na Nowy Rok i Wesolych Swiat! No i oczywiscie aby Wasz ukochany klub na zawsze byl tym wyjatkowym, jedynym i sprawiajacym uczucie dumy :) Pozdrawiam!

dalmare | 21.12.2019 23:22

Bo sie popłaczę

JerryF | 22.12.2019 12:28

Nie mogłem oglądać meczu i choć byłem raczej pewien wygranej Interu to wynik musze przyznać imponujący. Zwłaszcza w kontekście osłabień pierwszego składu.
Inter przypomina mi troche Juve z pierwszego sezonu pracy Conte.
Nowy rok zaczynamy można powiedzieć od 0, z identycznym dorobkiem punktowym. Myślę, że pod koniec stycznia będzie wiadomo czy Inter nie opadnie z sił i da radę walczyć o mistrzostwo do samego końca (oczywiście plagi kontuzji nikt nie przewidzi).

Wesołych Świąt dla wszystkich fanów calcio. Oby więcej takich merytorycznych dyskusji jak w tym wątku.