Wysoka wygrana Romy we Florencji

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło:  |  20.12.2019 22:46

Aleksandar Kolarov  |  fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

AS Roma nie dała żadnych szans Fiorentinie w piątkowym meczu 17. kolejki Serie A. Pojedynek na Stadio Artemio Franchi zakończył się wysoką wygraną gości 4:1.

W roli faworyta do piątkowego meczu przystępowali goście ze stolicy Włoch. I to oni jako pierwsi wyszli w tym meczu na prowadzenie. W 19. minucie po miękkim zagraniu nad głowami obrońców, z prawej strony pola karnego Nicolo Zaniolo dograł futbolówkę przed bramkę do Edina Dzeko, który spokojnie trafił do siatki.

Trzy minuty później Roma prowadziła już 2:0. Drągowskiego precyzyjnym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał Aleksandar Kolarov. Fiorentinie w 34. minucie udało się zdobyć kontaktowego gola. Piłka dość przypadkowo trafiła wówczas w polu karnym pod nogi Milana Badelja, który spokojnie pokonał bramkarza Romy.

W drugiej połowie Roma potwierdziła jednak wyższość nad swoim rywalem, zdobywając trzeciego gola w 73. minucie. Po odegraniu Edina Dzeko, bramkarza Fiorentiny płaskim uderzeniem zza pola karnego zaskoczył Lorenzo Pellegrini.

Dwie minuty przed końcem meczu Roma ustaliła wynik na 4:1, wyprowadzając zabójczy kontratak. Tym razem na listę strzelców wpisał się Zaniolo.

AC Fiorentina – AS Roma 1:4 (1:2)