Premier League: Niemoc Arsenalu i de Gei

David De Gea
Obserwuj nas w

Arsenal pierwszy raz od 25 lat nie wygrał w lidze sześciu kolejnych spotkań na swoim stadionie i jednocześnie drugi raz stracił trzy gole w pierwszej połowie meczu Premier League. David de Gea natomiast już dwunasty raz z rzędu nie zachował czystego konta w Premiership.

Kevin de Bruyne z kolei już po raz jedenasty w jednym spotkaniu zdobył gola i zaliczył asystę.

Ciekawostki statystyczne po spotkaniach Premier League:

6 – Arsenal nie wygrał u siebie sześciu kolejnych spotkań (we wszystkich rozgrywkach), co jest najdłuższą taką serią Kanonierów od lutego 1995 (osiem meczów)

3 – Arsenal dopiero drugi raz stracił trzy gole w pierwszej połowie meczu Premier League. Poprzednio przytrafiło się to Kanonierom w marcu 2018 także w spotkaniu z Manchester City

11 – od debiutu w Premier League w barwach Manchester City we wrześniu 2015 Kevin De Bruyne w jedenastu spotkaniach zdobywał bramkę i zaliczał asystę, częściej niż jakikolwiek inny pomocnik w tej lidze w tym okresie

16 – w 2019 roku Everton zdobył 16 punktów w spotkaniach z zespołami czołowej szóstki Premier League w poprzednim sezonie. Tylko Liverpool (20) i Manchester City (19) zdobyły ich więcej w takich meczach w tym roku

12 – David de Gea wpuścił przynajmniej jednego gola w ostatnich 12 spotkaniach Premier League, co jest najdłuższą serią Hiszpana meczów bez czystego konta w tej lidze

38 – od początku poprzedniego sezonu Teemu Pukki zdobył najwięcej bramek wśród piłkarzy czterech najwyższych klas rozgrywkowych w Anglii

2 – Chelsea przegrała dwa z ośmiu spotkań ligowych u siebie w tym sezonie (cztery zwycięstwa, dwa remisy), więcej niż w całym poprzednim sezonie (12Z, 6R, 1P)

99 – Liverpool nie przegrał 99 kolejnych spotkań Premier League u siebie, w których prowadził do przerwy. Ostatni raz The Reds ponieśli porażkę w takim meczu w grudniu 2009 roku (1:2 z Arsenalem)