Alaba: Pokazaliśmy charakter

David Alaba

Bayern Monachium rozgromił Werder Brema 6:1 w sobotnim meczu Bundesligi. David Alaba, obrońca Bawarczyków, powiedział, że jego zespół pokazał charakter.

Pierwsza połowa nie była udana dla gospodarzy, którzy przegrywali 0:1. Dopiero tuż przed przerwą zdobyli dwie bramki, a w drugiej odsłonie zupełnie zdominowali rywali.

– Gramy w tym momencie na bardzo dużym ryzyku. Gramy bardzo wysoko. Pokazaliśmy charakter jako zespół odwracając przebieg meczu w pierwszej połowie – powiedział Alaba, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

Hat-tricka i dwie asysty zanotował Philippe Coutinho. Dublet miał natomiast Robert Lewandowski. – W pierwszej połowie mieliśmy problemy z defensywą Werderu. W drugiej spisaliśmy się jednak znacznie lepiej, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce. Nasza gra bez piłki również się poprawiła. Narzuciliśmy swój styl gry rywalom – podkreślił Lewy”

Bayern zajmuje czwarte miejsce w tabeli ze stratą sześciu punktów do liderującego RB Lipsk. W następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z SC Freiburg.