REKLAMA
REKLAMA

Gattuso: Napoli cierpi na poziomie mentalnym

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  15.12.2019 09:34
Gattuso: Napoli cierpi na poziomie mentalnym

Serie A  |  Serie A

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Nieudany debiut w roli pierwszego trenera SSC Napoli zaliczył w sobotni wieczór Gennaro Gattuso, ulegając na swoim stadionie Parmie Calcio 1:2. Zdaniem opiekuna Azzurrich jego drużyna zapłaciła cenę za brak równowagi.

Pierwsze fragmenty spotkania na Stadio Paolo nie ułożyły się najlepiej dla gospodarzy, którzy najpierw stracili bramkę, a chwilę później z powodu kontuzji plac gry opuścić musiał Kalidou Koulibaly. Co prawda gola wyrównującego strzelił Arkadiusz Milik, ale ostatnie słowo należało do Gervinho, więc Gialloblu sięgnęli po trzy "oczka".

- Zawodnicy są przyzwyczajeni do rywalizacji w górze tabeli, więc starają się przystosować do nieco nowej sytuacji, co nie jest jednak łatwe - zaznaczył opiekun teamu z Kampanii.

- Całą odpowiedzialność za grę i wynik biorę na siebie. Rozumiem kibiców, którzy z ironią już podchodzą do naszych spotkań. Chciałbym jednak powiedzieć, że te wyniki są też niezgodne z naszymi oczekiwaniami - dodał Gattuso.

- Jest wiele pracy do zrobienia. Z pewnością moglibyśmy lepiej grać w defensywie, ale to wszystko zaczyna się od głowy. Ta drużyna musi się otrząsnąć z trudnej sytuacji i wrócić do gry w piłkę, którą cieszyła przez wiele lat - skwitował Gattuso.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

Fan_Tulipan | 15.12.2019 09:58

Jeżeli Gattuso chce postawić na nogi Napoli to niech zacznie od odstawienia z wyjściowej "11" Insigne. Facet jest bez formy. Nadaje się obecnie ewentualnie na wejście na 15/30 min. W jego miejsce Mertens/Younes.
Neapolitańczyk jest toksyczny i pewne rzeczy musi zrozumieć.
Wczorajsza porcja gwizdów z czegoś wynika. Na miano kapitana nie zasługuje, a i udział w buncie oraz krzywych relacjach z Ancelottim też miał największy. Jeżeli robić prządki to zacząć od "małego urwisa".

CichyGB | 15.12.2019 12:09

I tutaj sie z Tobą muszę zgodzić, Insignie nie dość, że podobno psuje atmosferę w szatni to jeszcze jest totalnie bez formy i gra bardzo samolubnie. Jestem ciekaw jakby sobie teraz Mertens poradził na skrzydle. Problemem też jest środek pomocy, Allan już od połowy zeszlego sezonu gra przeciętnie, Zieliński gra jeszcze bardziej bez jaj, a Ruiz wczoraj miał problem przyjąć piłkę nawet na dwa kontakty... Za dużo pilkarzy jest bez formy. Gattuso musi ich złapać za jaja i przynajmniej wyrwać te 4 miejsce i tego mu życzę, ale na obecną chwilę się nie zanosi.

BOYSSAN | 15.12.2019 12:52

@fanTulipan

Ja bym poszedł dalej i wybrałbym nowego kapitana. Lorenzo nie jest w żadnym aspekcie liderem tej grupy.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy