LE: Skromna wygrana Wolfsburga

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Wolfsburg skromnie 1:0 pokonał Saint-Etienne w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej. Wygrana nie wystarczyła jednak Wilkom awansu na pierwsze miejsce w tabeli.

Piłkarze Wolfsburga do spotkania z Saint-Etienne przystępowali już pewni gry w fazie pucharowej. W ostatniej kolejce, w korespondencyjnym pojedynku, rywalizowali z Gent o pierwsze miejsce w tabeli. Potrzebowali przede wszystkim zwycięstwa, ale musieli również liczyć na potkniecie Belgów. Z kolei francuski rywal Wilków nie miał już szans na wyjście w grupy.

Pierwsza połowa czwartkowego pojedynku na Volkswagen Arena nie przyniosła ani jednej bramki. Najlepszą okazję do wpisania się na listę strzelców zmarnował Renato Steffen, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem rywali.

Siedem minut po przerwie Wolfsburg wyszedł jednak na prowadzenie. Po podaniu Josipa Brekalo, bramkarza St. Etienne świetnym uderzeniem z lewej strony pola karnego zaskoczył Paulo Otavio. Była to jedyna bramka tego spotkania.

VfL Wolfsburg – AS St. Etienne 1:0 (0:0)

1:0 Otavio 52′