LE: M’Gladbach za burtą!

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Borussia M’Gladbach żegna się z europejskimi pucharami w tym sezonie. W czwartkowy wieczór przegrała przed własną publicznością 1:2 z Istanbul Basaksehir i spadła na trzecie miejsce w tabeli grupy J.

Spotkanie na Borussia-Park zapowiadało się niezwykle ciekawie. Gospodarzy zadowalał w tym pojedynku remis, natomiast goście, aby wywalczyć awans do fazy pucharowej musieli sięgnąć po komplet punktów.

W 33. minucie na prowadzenie wyszła Borussia. Po bardzo precyzyjnym płaskim dośrodkowaniu Stefana Lainera z prawej strony boiska, piłkę do siatki z bliska skierował Marcus Thuram.

Gdy wydawało się, że gospodarze zejdą na przerwę ze skromnym prowadzeniem, w 44. minucie Istanbul Basaksehir doprowadził do wyrównania. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Irfan Kahveci i piłka trafiła do siatki po rękach fatalnie interweniującego Sommera.

W drugiej połowie obie drużyny szukały okazji do zdobycia bramki. W 60. minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem tureckiego zespołu nie zdołał wykorzystać Patrick Hermrmann. Po stronie goście najbliżej wpisania się na listę strzelców był Enzo Crivelli. Najpierw jego uderzenie z kilku metrów świetnie wybronił Sommer, a kilka minut później futbolówka po jego strzale głową trafiła w słupek.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w ostatniej minucie goście ponownie skutecznie zaatakowali. Tym razem Crivelli znalazł sposób na pokonanie bramkarza rywali i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo dające awans do fazy pucharowej. Borussia M’ladbach żegna się natomiast z rozgrywkami.

Borussia M’Gladbach – Istanbul Basaksehir 1:2 (1:1)

1:0 Thuram 33′
1:1 Kahveci 44′
1:2 Crivelli 90′

Besiktas – Topal, Elia

M’Gladbach: Sommer – Lainer, Elvedi, Ginter, Wendt – Herrmann, Zakaria, Kramer, Neuhaus (78′ Stindl) – Thuram, Embolo (78′ Plea)

Istanbul Basaksehir: Günok – Caicara, Ponck, Epureanu, Clichy – Aleksić (67′ Ba), Topal (88′ Özcan), Kahveci (90+3′ Okechukwu) – Visca, Crivelli, Elia