Sarri pokonany! Rozpędzone Lazio ograło Juve!

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: SerieA.pl  |  07.12.2019 22:46

Wojciech Szczęsny  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Stało się! Pierwszej porażki pod wodzą Maurizio Sarriego doznał dziś Juventus, który po szesnastu latach po raz pierwszy przegrał na Stadio Olimpico z Lazio 1:3. Turyńczycy objęli prowadzenie po golu Cristiano Ronaldo, ale siódme z rzędu zwycięstwo Biancocelestim zapewniły trafienia Luiza Felipe, Milinkovicia-Savicia oraz Caicedo. 90 minut w barwach Starej Damy rozegrał Wojciech Szczęsny, który najpierw sprokurował, a później obronił rzut karny wykonywany przez Ciro Immobile.

Simone Inzaghi nie miał zamiaru nic zmieniać w dobrze funkcjonującej maszynie i wystawił do gry identyczną jedenastkę, jak przeciwko Udinese. Trzech piłkarzy po remisie z Sassuolo wymienił za to Maurizio Sarri - miejsca Buffona, Cana i Higuaina zajęli Szczęsny, Matuidi oraz Dybala.

Już pierwszy kwadrans przyniósł kilka ciekawych sytuacji dla Juventusu. Na początku spotkania najaktywniejszy był Dybala, który najpierw przetestował Strakoshę uderzenie ze skraju pola karnego, a później próbował zaskoczyć bramkarza Lazio bezpośrednio z rzutu rożnego. W 15. minucie, nieco zbyt wysokiej centry Cristiano Ronaldo nie był w stanie wykończyć Bernardeschi.

Dziesięć minut później, podopieczni Maurizio Sarriego zdołali już wyjść na prowadzenie - Cristiano Ronaldo rzucił górną piłkę za linię obrony, następnie Bentancur wyłożył ją "na tacy" Portugalczykowi, któremu nie pozostało nic innego, jak tylko dostawić stopę.

Gospodarze próbowali odpowiedzieć dziesięć minut później, ale po centrze z prawej strony, w bramkę nie trafił zamykający akcję Immobile. Kilka minut później, Bernardeschi za bardzo wygonił się mijając Strakoshę, a po chwili, po jego dośrodkowaniu, bramkarz Lazio obronił strzał głową Cristiano Ronaldo.

Kiedy wydawało się, że turyńczycy zejdą na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem, rzymianie zdołali doprowadzić do wyrównania w doliczonym czasie gry. Świetnym dośrodkowaniem z lewej flanki popisał się Luis Alberto, natomiast celny strzał głową z kilku metrów oddał Luiz Felipe.

Dwadzieścia minut po przerwie, katastrofalny błąd popełnił Strakosha, który zbyt mocno zagrał do Acerbiego, dzięki czemu futbolówkę przejął Dybala. Argentyńczyk zdecydował się samodzielnie kończyć atak, ale trafił piłką prosto w Albańczyka.

Od 70. minuty, Bianconeri musieli radzić sobie w dziesiątkę - Cuadrado sfaulował wychodzącego na wolną pozycję Lazzariego i pan Fabbri, po wideoweryfikacji, wlepił Kolumbijczykowi czerwoną kartkę. Lazio grę w przewadze wykorzystali trzy minuty później - Luis Alberto rzucił wspaniałą piłkę za linię obrony, a Milinković-Savić najpierw świetnie opanował piłkę w polu karnym, po czym posłał futbolówkę do siatki obok Szczęsnego.

Turyńczycy nie zdołali się jeszcze pozbierać po golu na 1:2, a już powinno być 3:1. Po prostopadłym podaniu Immobile, Szczęsny sfaulował mijającego go Correę, za co arbiter podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podbiegł Immobile, ale Polak wybronił zarówno pierwsze uderzenie, jak i dobitkę Włocha!

W końcówce goście z Turynu szukali wyrównania po stałych fragmentach gry, ale nadziali się na zabójczą kontrę gospodarzy. W piątej minucie doliczonego czasu gry, Szczęsny wygrał jeszcze pojedynek jeden na jednego z Lazzarim, ale przy dobitce Caicedo był już bezradny.

Kiedy następne mecze?

Dzisiejsze spotkanie to wisienka na torcie dla wszystkich kochających liczby i statystyki - Juventus w dwudziestym meczem pod wodzą Sarriego, po raz pierwszy przegrał z byłym szkoleniowcem Napoli za sterami. Dodatkowo, dla Lazio było to pierwsze domowe zwycięstwo nad Juve od 2003 roku, a także siódme z rzędu zwycięstwo w lidze!

Po dzisiejszej wygranej, Lazio do drugiego Juventusu tracą już tylko trzy oczka (a pięć do lidera z Mediolanu). W następnej kolejce, Orły zagrają na wyjeździe z rewelacją sezonu, Cagliari, natomiast Szczęsny i spółka podejmą Udinese.

Luis Alberto, Lazzari, Lucas Leiva - Pjanić, Dybala, Szczęsny

Lazio: Strakosha - Radu, Acerbi, Luiz Felipe - Lulić, Luis Alberto (76' Parolo), Lucas Leiva, Milinković-Savić (90' Caicedo), Lazzari - Correa, Immobile (85' Cataldi)

Juventus: Szczęsny - Alex Sandro, de Ligt, Bonucci, Cuadrado - Matuidi, Pjanić, Bentancur (41' Can) - Bernardeschi (71' Danilo) - Cristiano Ronaldo, Dybala (80' Higuain)

Komentarze | 56 komentarzy

dostojnyfarmata | 07.12.2019 22:48

Po wczorajszym potknięciu Interu spodziewałem się że Juve przegra lub zremisuje. Mimo wszystko dość się starali i mecz mieli pod kontrolą. Wszystko jednak rozeszło się w drugiej połowie. Dybała koszmarnie zmarnował prezent. Chwilę po tym kontra i Cuadrado leci z czerwoną do szatni. Na dodatek kolejna chwila i 2-1.
Jedyny prawdziwie jasny punkt w drużynie to Szczęsny który broni jak natchniony. Nawet w ostatniej akcji meczu jeszcze wygał sam na sam.
No nic. Porażka musiała przyjść i emocje w lidze jeszcze mogą się zwiększyć jeśli okaże się że Lazio dołączy do Interu i Juve w walce o najwyższe cele.
A dziś - brawo dla Lazio i gratki dla tutejszych kibiców Biancocelestich.

ps - Cana to trzeba odpalić bo chłop jest tak koszmarnie słaby że nawet rozwiąanie kontraktu wydaje się ciekawą opcją (pismaki pisali coś o zainteresowaniu Bayernu?)

gk87 | 07.12.2019 22:49

Brawo laziale!Pierwsza porażka Juve w tym sezonie stała się faktem

kubaFR | 07.12.2019 22:49

Grande Lazio i grande Szczesny!

amazon | 07.12.2019 22:50

Znakomicie się to oglądało. Fantastyczny Szczęsny, rewelacyjne tempo i akcje z obu stron. Gratulacje dla Lazio które wyrasta dla Juve na swoistą Bestia Negra jakim jest Sassuolo dla Interu.

PLGero | 07.12.2019 22:50

Nie myślałem, że kiedykolwiek to powiem, ale rzeczywiście w lidze włoskiej są jakieś przekręty :(  Chciałbym wierzyć, że tak nie jest i że sędzia po prostu miał fatalny dzień, ale to aż niemożliwe, aby mylił się aż tyle razy na niekorzyść Juve (jeszcze przed faulem Cuadrado).
W każdym razie Cuadrado+sędzia vs Juve = 3:1 :)

wojojuve | 07.12.2019 22:50

Bardzo atrakcyjny mecz. Szkoda tylko, że sędzia to wielokrotnie psuł. Nie twierdzę, że wypaczyl wynik, ale po prostu tragicznie sędziował. Mnóstwo błędów.
Jedyny plus tego meczu to przełamanie Ronaldo. Nie chodzi mi o bramkę, ale o samą grę. Najlepszy jego mecz w tym sezonie. Z kolei najgorszy mecz Cuadrado... tylko Berna był od niego słabszy.

naviexpress | 07.12.2019 22:53

złodziej mówi że go okradli.... BUAHAHAAHAHAHAA

RMadridFAN | 07.12.2019 22:55

Piękna żałoba w Eleven po czerwie juventusu :D

Pryqqq | 07.12.2019 22:58

Koncowka niestety bardzo pechowa, nie zmienia to jednak faktu, iż ciężko rywalizować na wyjeździe 11 przeciwko 12.

Sędzia po tych zawodach nie powinien więcej gwizdać w serie A. Zaznaczam, że nie mam pretensji o czerwoną kartkę, tylko to co się działo wcześniej.

Sędzia był więcej niż żenujący. FATALNE sedziowanie. Brakuje kilku żółtych kartek dla lazio... W takich sytuacjach nie gwizdał nawet fauli, kosmos...

maras2422 | 07.12.2019 23:00

Tak jak pisałem, jak zawsze miałem rację, był Allefri dobry trener, chcieli jakiegoś wziąć trenera nie wiadomo skąd to trzeba płacić, Sarri dobry jest ale na Lyon Rome a nie Juve, czyli mistrzostwa nie ma, walka pozostaje o CL albo ligę Europy

Walkalone | 07.12.2019 23:01

Ja podejrzewam, że nawet gdyby piłkarz Lazio połamał kości przeciwnika to ta Łysa Pała nie odgwizdałaby faulu! Przepraszam, ale ten sędzia wygladał i sędziował jak Marciniak w najgorszym wydaniu. Dla mnie najsłabsi Pjanić, Berna (który to już raz), Can (szkoda strzępić ryja). Na prawdę niektórym należy się jakaś kara, ławka/trybuny. Bo najgorzej to trwać w swoich błędach i się nie rozwijać. Baaardzo szkoda Bentancura, po jego zmianie gra siadła.

naviexpress | 07.12.2019 23:02

sędzia nie był żenujący, sędzia nie był kupiony przez paratici, bo się pomylił i zapomniał wcisnąć ELIXIR.. przelew dojedzie dopiero w poniedziałek... BUAHAHAHAHAHAH

Blastoise | 07.12.2019 23:02

Przyjemny mecz do oglądania było wszystko .
Według mnie Juventus zagrał na swoim poziomie z ostatnich spotkań 2 sytuacje bramkowe , Ronaldo i Dybala i mecz wyglądał by inaczej. Ale tak jak mówię Juventus zagrał swoje ale to Lazio było dziś mocniejsze i nas wypunktowało, fakt że faulowali niemiłosiernie i bardzo to denerwowało , fajnie wyglądają te ich kontry coś czego narazie Sarri nie potrafi zaszczepić w Juventusie ale jak się ma takiego Luisa Alberto to wszystko jest łatwiejsze. Jak Lazio ominą kontuzje plus brak gry w pucharach to jestem bardzo ciekaw jak to dalej pociągną. Szczęsny co gość dzisiaj wyjmował  szacunek. Druga kwesta że wynik trochę ustawił Cuadrado,  ale w końcu porażka musiała nastać a Lazio było do tego idealne. Co do sędziego nie ogarniał w ogóle , więcej żółtych kartek powinno się posypać. Trzeba czekać na ten Juventus Sarriego,  narazie punkty są także jeszcze trochę czasu ma.
A Lazio wygrana da kopa i może faktycznie włączą się do walki o scudetto i tego im życzę.

Untouchables | 07.12.2019 23:03

Mam nadzieję że to będzie ostatnie spotkanie Berna i Cana. Pierwszy w tym roku dostał już tyle szans i cały czas gra gówno. Mówimy mu pa! Drugi potyka się o własne nogi. Brak słów. Mecz szybki, dynamiczny, były emocje. Walka o mistrza coraz ciekawsza. Co do sędziego to waga pojedynku chyba go przerosła.

mrozowsky | 07.12.2019 23:03

Nie mogę się patrzeć na grę Pjanica. Standardowo mnóstwo strat, niepotrzebnych prób dryblingu, niecelnych podań.

R_R | 07.12.2019 23:03

Muszę przyznać, że Lazio pozytywnie zaskoczyło w tym spotkaniu. Zejście Bentancura, a później czerwona kartka dla Cuadrado też miały duży wpływ, że gospodarze mieli dużo łatwiej w odniesieniu zwycięstwa, które mogło być wyższe, gdyby nie Szczęsny.

MateuszDabrowsk | 07.12.2019 23:04

Stalo sie nieuniknione. Długo na farcie nie mozna ciagnac.
Komentarze kibicow Juve przyzwyczajonych do pomocy sędziego nieprawdopodobne.
Nie osmieszajcie sie bo az przykro patrzec na te wymysły.

Rysiek | 07.12.2019 23:04

Też nie uważam tego trenera za jakiegoś super speca. Robił wynik w Napoli i mógł tam dalej siedzieć. Co do meczu była faul na Ronaldo w pierwszej i na Matuidim w drugiej. Co by było, klasyczna gdybologia... Juventus sam jest sobie winny, że Dybala nie strzeli z pięciu metrów bramki lub nie podał do Ronaldo. Brawo Lazio. Ogólne świetny mecz.

KapitanFCB | 07.12.2019 23:08

Aż dziwne ,że pomiędzy Ronaldo ,a Messim jest tylko jedna złota piłka różnicy.Messi pracuje dla całej drużyny i zdobywa ważne gole czy asysty ,a Ronaldo tylko dostawia noge do pustej bramki i wogóle nie angażuje się w konstruowanie akcji.I to ma być top3 na świecie?

xxBANGxx | 07.12.2019 23:10

O to wizytówka SERIE A, LAZIO - JUVENTUS

Kapitalna oprawa, trzeba pochwalić Lazio. Ponad 60 tysięcy ludzi, atmosfera wielkiego piłkarskiego widowiska, brawo! Co do meczu, pierwsza połowa była naprawdę dobra. Juventus momentami grał znakomicie, podania na jeden kontakt, skutecznie w obronie. Lazio było wręcz zagubione, a Juventus grał swoje. W końcu świetne podanie Bentancura wykorzystał Ronaldo, 0:1.

Lazio coś próbowało w ofensywie, bo siłę to mają ogromną (Sergej, Alberto, Correa, Immobile), ale dosyć nieporadnie. I to nie tak, że grali źle. Nie, nie. Po prostu Juventus był lepszym zespołem, jednakże w ostatniej minucie kunsztem wykazał się Luis Alberto (niedoceniany gracz) i Luiz Felipe doprowadził do wyrównania, 1:1. Pierwsza połowa mogła się podobać.

Przechodzimy do drugiej. Niezwykle intensywne pierwsze 15 minut. Akcja za akcję. Najpierw Luis Alberto oddał strzał, za chwilę zrewanżować się próbował Ronaldo. Szybkie tempo, naprawdę szybkie.  Arbiter spisywał się nawet nieźle, ale faul na Matuidim był ewidentny. Żółta kartka, a nie puszczenie gry, bo dzięki temu Lazio mogło skutecznie skontrować, jednak Bonucci to profesor i zatrzymuje Rzymian. Gramy dalej.

Tempo nie spada, nadal gra się toczy od pola karnego do pola karnego. Bardzo dobry w tym meczu CR7 głodny gry, szuka drugiego gola. Lazio też nie odpuszcza, groźnie kontruje, ale defensywa Juventusu utrzymuje wysoki poziom. W Lazio nie do przejścia jest Acerbi, topowy obrońca tego sezonu. Juventus zaczyna zwalniać, chce kontrolować wydarzenia i proszę - błąd Strakoshy, Dybala może z piłką zrobić wszystko, Ronaldo czekał na podanie, ale Paolo trafia prosto w bramkarza, szkoda! Tutaj powinna być bramka. Nie minęła minuta, a Lazio jest na połowie Juve. Świetne wyjście Szczęsnego zapobiega groźnej akcji. I gdy wydawało się, że Juventus w końcu uspokoi tempo tego meczu... Lazzari wychodzi sam na sam ze Szczęsnym, Cuadrado nie trafia w piłkę i dostaje zasłużoną czerwoną kartkę. Duże emocje.

No i dochodzimy do akcji meczu. Luis Alberto wykonał genialne podanie z połowy boiska, Milinković-Savić przyjął piłkę niczym Berbatov i pokonał Szczęsnego, wow! Jako fan Juventusu napiszę tyle - czapki z głów. Ale to nie koniec, mija dwie minuty, a tu kolejna kapitalna akcja Lazio, słuszny rzut karny po faulu Szczęsnego. Immobile strzela pewnie, ale Szczęsny broni, piłka wraca do Immobile i ponownie broni Szczęsny! Co za mecz... Juventus w 'dziesiątkę' próbuje odwrócić losy tego meczu.  Za to należy się szacunek. Niestety, ale Lazio nie dało się zaskoczyć. Za to przeprowadziło mistrzowską kontrę, Caicedo i jest 3:1. Zasłużone trzy punkty, świetny mecz. Gratulacje, tak czy siak - FORZA JUVE!

Untouchables | 07.12.2019 23:10

@niezniszczakny handlujesz swoją pupą że przelewu oczekujesz?

Walkalone | 07.12.2019 23:12

Jakie trzeba mieć braki emocjonalne, lub być niedocenianym w życiu, aby tak natarczywie chcieć zwracać na siebie uwagę?

PLGero | 07.12.2019 23:13

BOYSSAN | 07.12.2019 23:15

No nie wiem , ja tam w Juventusie Sarrizmo nie dostrzegam i przychylam się do opinii , ze jak mieli zamieniać Allegriego to na trenera z Topu a nie troszkę słabszego.
Mnie osobiście cieszy czerwień dla Cuadrado , obserwuje tego gracza dosc wnikliwie , jest bardzo sprytnym graczem ale naprawdę gra bardzo ostro i czesto uchodzi mu to płazem.. w końcu ktos go odpowiednio ukarał.

Bardzo dobry występ Bentancura i to był chyba kluczowy moment meczu jego zejście , bo na ten moment sezonu jest najlepszym graczem środka Juve.
Jescze odnośnie bramki , uważam ze najlepszy bramkarz serie a nie broni w Mediolanie a właśnie w Turynie , Szczesny w tym sezonie jest niesamowity , najlepszy zawodnik Juventusu bez 2 zdań.
Podsumowując to Juventus nie zagrał złego spotkania , Dybala miał dobra okazje na 2:1 , dzisiaj może tego szczęścia trochę zabrakło , którego było w nadmiarze we wcześniejszych meczach.
Ten Juventus można pokonać , to nie jest defensywny trzon nie do przebicia jakim był za Maxa

Forza Inter

DMFJtoJestTo | 07.12.2019 23:18

Super Juventus super z takim Lazio pzregrać zle się dzieje kontuzji wiele ogólnie chu.. wieje oglądałem boks nie ten mecz gale 100% ważniejsza i lepsza niż ta cała piłka nożna.

J1897 | 07.12.2019 23:24

Tak napisałem przed meczem:

"Niestety Juventus rzadko potrafi wykorzystać potknięcia przeciwników. Dlatego teraz nie liczę na fajerwerki, tym bardziej, że przeciwnik jest mocny, a większości spośród naszych zawodników brakuje charakteru."

Sprawdziło się z nawiązką.
Co do sędziego, czerwona kartka dla Cuadrado słuszna, ale brak kartek po faulu na Matuidim i na Ronaldo, to kpina.

Czas zacząć oglądać się za siebie. Na chwilę obecną nie mamy drużyny, a jedynie zbieraninę kopaczy.

InterMilanFan | 07.12.2019 23:25

Tym bardziej szkoda, że nie pokonaliśmy Romy. Mogłabyc już czteropunktowa przewaga...

AdrianoJuve | 07.12.2019 23:34

Niech dalej zaczyna każdy mecz w 10 i z tykającą bombą na PO, będzie lepiej

dostojnyfarmata | 07.12.2019 23:44

BOYSSAN: czerwo dla Cuadrado nie za ostrą grę tylko za faul w sytuacji gdy zawodnik Lazio wychodził sam na sam - to trochę inna sytuacja :)

BOYSSAN | 07.12.2019 23:49

@Dostojnyfarmata

Oczywiscie ze czerwień na ewidentny faul. Bardzo ostro grający zawodnik i bardzo czesto uchodzi mu to płazem . Cieszę się ze na niego dzisiaj trafiło

wojojuve | 07.12.2019 23:57

To niesamowite, że pod postami odnośnie meczów Interu udziela się mniej kibiców tej drużyny niż pod meczami Juventusu... chyba żadna drużyna nie ma tylu trolli.

paradiselost84 | 08.12.2019 00:00

Inter kupił mecz.  A Dybala,  Berna,  Bonucci i Can powinni się wstydzić.

dostojnyfarmata | 08.12.2019 00:03

wojojuve - trolle niekoniecznie identyfikują się z konkretną drużyną. Chodzi o robienie burd więc wszystko jedno jakie barwy ubiorą. Tu dla przykładu mamy ze dwóch usiłujących ośmieszać Inter, 1 Milan i 1 Real. Nie ma co przypinać łatek normalnym kibicom tych drużyn bo nie odpowiadają za te pokraki w najmniejszym stopniu. Analogicznie są tu debile podszywający się pod kibiców Juve i co - przepraszasz za nich?

BOYSSAN | 08.12.2019 00:10

@ wojojuve

Ja w tym temacie meczowym widzę komentarze 4 kibiców Interu.

JuveLegia | 08.12.2019 00:15

Juve od dłuższego czasu gra w 10-tkę. Federico Bezużiteschi. Sarri mógłby wreszcie zmienić ustawienie, tylko szkodzi drużynie.
Can jeszcze większa pokraka niż Matuidi, i on domaga się gry w LM.
Rozgrywający Lazio zjadł na śniadanie Pjanicia. Pjanic prócz klepania piłek w środku pola nie daje nic napastnikom. Nie ma tego co kiedyś w Romie, brak ostatniego podania.
Dybali do głowy palnęło, i myśli że z każdej pozycji już strzeli bramkę, 2 x z rożnego zmarnowane okazje i jeszcze zmarnowany prezent od bramkarza Lazio, a Ronaldo miałby patelnię.
Jedynie Szczęsny zasługuje na wielkie brawa, obronić karnego i jeszcze dobitkę. Buffon z całym szacunkiem, ale już od dobrych paru lat tylko przyglądał się lecącej obok piłce czy wpadnie, czy minie bramkę po dobitkach, nie ma już tego zrywu.

Ninja95Inter | 08.12.2019 00:23

Audi RS6
Serio myślisz że Lazio powalczy o lidera bądźmy optymistami jak będą w LM to będzie to wielki sukces nie nakłada na nich presji

Konradosmen | 08.12.2019 00:58

no w koncu wtopa Juve, juz miałem powyzej uszów tych ich ciągłych zwycięstw w lidze

Joker | 08.12.2019 01:10

Po tym początku już pomyślałem, że Lazio znowu się obsra z Juve i nawet mimo świetnej ostatnio formy znowu z nimi przegra, a jeszcze kilka minut po tym jak to pomyślałem stracili gola, i było tylko takie: "oho, zaczyna się czarna przepowiednia spełniać", ale jednak Lazio dziś pokazało charakter i pomimo tego, że do przerwy Juve było lepsze, to Lazio jednak nie dało się stłamsić, a dodatkowo co chyba okazało się kluczowe po świetnej wrzutce Alberto Luiz wyrównał. Ten gol ewidentnie dodał zespołowi wiary i już druga połowa była bardzo wyrównana, Lazio grało bardzo twardo, mądrze, dobrze broniło i szalenie groźnie kontrowało, fenomenalne były niektóre z tych kontr, 1-2 podania z pierwszej piłki i zawodnicy Lazio szli w zasadzie sam na sam ze Szczęsnym, po jednej z takich kontr była czerwień dla Juve, chwilowe przejście do ataku pozycyjnego, znowu geniusz Alberto, cudowne podanie do Sergej'a, który popisał się kunsztem technicznym przyjmując piłkę jedną nogą, a drugą strzałem z półwoleja pokonując Wojtka. Po tym golu Lazio znowu się cofnęło i pozwoliło Juve bić głową w mur samemu zabójczo kontrując. Gdyby nie Szczęsny to mogłoby się skończyć nawet jakimś pogromem, no ale 3:1 z Juve to i tak wynik fenomenalny, piękna passa podtrzymana, a Lazio takim meczem dało wyraźny sygnał, że poważnie myśli o wymarzonym awansie do LM. Grande Lazio!

xxBANGxx | 08.12.2019 01:26

zaraz znowu będzie ban, i tak dalej, i tak dalej
ależ to trzeba być frajerem, żeby w ten sposób robić, TFU!

Gazza | 08.12.2019 01:50

Lazio jedynie brakuje ławki, ale to wiadomo od lat. Lotito i De Laurentis to skąpe bestie, które nie zrozumieją, że mininalizmem i rozwagą można sporo osiągnąć, ale żeby zdobyć mistrza trzeba sięgnąć głębiej do kieszeni. Nie mówię o niewiadomo jakich pieniądzach, ale Lazio jest jakieś 80 baniek od prawdziwej sportowej rywalizacji. ;)

marcin985 | 08.12.2019 05:45

Cirkawe czy Sarri dotrzyma konca sezonu bo szczerze ja bym sie z nim pożegnał. To nie jest trener dla Juve. Szczesny i Ronaldo na plus szkoda ze Dybala nie odegral do Ronaldo tylko egoistycznie podszedl do tego ale co zrobic chcial strzelic a nie wyszlo. Po raz kolejny Berna gatalnie gra nie wspominajac o Canie.

Jednym slowem jest coraz gorzej

andi | 08.12.2019 09:07

No cóż pół roku za nami, a zespół nie ma ani "sarrismo" ani zachowawczego stylu gry, który miał w tamtym roku - i mimo braku widowiskowości, przynajmniej był wynik. Sarri niestety geniuszem taktyki nie jest. Lazio wypunktowało Juve , jak wytrawny bokser. Grać ofensywnie z tą słabą formą przeciwko Lazio na jego boisku, którego forma jest na przeciwległym biegunie, musiało się tak skończyć. I jeszcze Bernardeschi od pierwszej minuty - to sabotaż.

Bukinio | 08.12.2019 09:18

Widziałem tylko 2.polowę i oczywiście skrót pierwszej. Bardzo fajne spotkanie dla postronnego widza!

Biorąc pod uwagę, że już dużo zostało tutaj napsiane, to taka analogia mi się Szczęsnego do Handanovica pojawiła. Chodzi mi o poprzedni sezon. Gdzie Inter początek miał taki, że wygrywał, zdobywał punkty głównie dzięki bramkarzowi. Wiele meczów zostało uratowanych po świetnych interwencjach Samira. Podobnie z Wojtkiem w tym sezonie, zgadzam się, ze to jeden z, lub najsolidniejszy gracz Juve na ten moment. Niestety dla Juve, to oznacza, ze defensywa nie jest monolitem - a to było ich znakiem rozpoznawczym.

Co do samego meczu, to mnie osobiście średnio cieszy wygrana Lazio, wolałbym remis :) bo tak, Rzymianie odrobili 2 punkty. Byłoby inaczej gdybyśmy w piątek jednak wcisnęli przynajmniej jedna bramkę ASR. A! Ta setka Dybali, to podobna do tej Lukaku - skutek identyczny.

dalmare | 08.12.2019 09:26

Do pozazdroszczenia formacja pomocy Lazio, kadra oszczędna a pasująca do gry jakiej chce trener.
Odwrotnie w Juventusie: charakterystyki graczy danych Sarriemu nie są tymi jakimi mógłby grać swoją grę, kąsające 4-3-3.

Pojedyncza porażka niewiele zmienia, userzy szukają jednak winy w arbitrażu: "...rzeczywiście w lidze włoskiej są jakieś przekręty...". Trudno dyskutować z zarzutem nie wskazującym nawet zdarzeń, skomentuję jednak 3 epizody:
--- 45'  Can/Leiva, arb.Fabbri wskazał Rożny, z którego wynikło wyrównanie 1-1:
fullmatchesandshows.com/2019/12/0 7/lazio-vs-juventus-highlights-and- full-match/1/
klatka 47:56, 48:14, 48:20.
Ocena zdarzenia tego zależy od tego czy w momencie kontaktu piłka była w grze, można sobie prześledzić.
--- 56'  LuizFelipe/Matuidi: nieodgwizdany faul i brak kartki:
klatka 11:47, 12:07.
Fabbri nie przerwał gry, poszła kontra Lazio, VAR (Irrati) nie interweniował; oceniam faul na żółtą, noga Matuidiego nie była obciążona; można przypuszczać że gdyby padł gol VAR cofnąłby się do faulu.
---  69'  Cuadrado/Lazzari: po korekcie VAR Fabbri zmienia żółtą na bezp. czerw. uznając 'udaremnienie oczywistej okazji na gol'; mimo podzielonych zdań wśród arbitrów dyskutujących na forum arbitri.com widzę tam raczej DOGSO niż SPA (dla przypomnienia: wskozpn.pl/dogso-spa-w-polu-karnym/ ).
Sądzę że podjęte decyzje nie wypaczyły meczu.
--- --- ---
Info:
4go grudnia Prezydent UEFA Ceferin skrytykował przepisy i protokół VAR zapowiadając odwołanie do IFAB. Kwestionował: 1)spalony ("Mając długi nos jesteś teraz na spalonym"), 2)faul ręki ("mieliśmy 2 tyg temu spotkanie  w UEFA z trenerami jak Klopp, Guardiola, Zidane, Allegri i in., pokazaliśmy video z ręką pytając czy to karny, połowa odpowiedziała 'tak', połowa 'nie' "), 3)różnice VAR w krajach Europy.
(patrz: as.com/futbol/2019/12/04/internacio nal/1575446622_786651.html?omnil )

Real Madridista | 08.12.2019 10:07

Brawo Lazio! Oby tak dalej ;-)
Pzdr.

Rebelde | 08.12.2019 10:21

Meczu nie oglądałem, ale patrząc na skróty, De Light nie popisał się przy stracie drugiej bramki. Trochę za dużo błędów tego chłopaka jak na jedną rundę. Druga kwestia, nie sądzicie że każdy transfer z poprzedniego okienka Juve, to większy lub mniejszy Flop transferowy? Do pierwszej jedenastki, przebił się tylko De Light,  tylko dlatego ze połamał się Kielon. A reszta? Słabo. A to sytuacja, która nie zdarzał się w poprzednich sezonach, bo Juve przeważnie trafiało z transferami. Przed sezonem czytałem że Marotta to tylko nosił teczkę Paraticiowi. A na ten moment wygląda że było odwrotnie. Zobaczymy, co zrobią po sezonie, bo drugie tak słabe okienko w wykonaniu Juve, będzie ciężki do przełknięcia dla nich, bo kadra coraz starsza.

JuCheBaLe | 08.12.2019 10:47

Czułem, że przegramy ten mecz. Patrząc obiektywnie  Juve gra kupę i każdy kto ogląda nasza grę raczej się z tym zgodzi. Ciekawe czy Sarri wyciągnie jakieś wnioski... To nie jest trener z mentalnoscia zwycięzcy, nie tego od niego oczekiwałem, przyszedł poprawić styl a jak jest każdy widzi, może jak inny zespół zdobędzie majstra to otworzą się oczy działaczom i go pogonia wraz z kilkoma zawodnikami.

BOYSSAN | 08.12.2019 10:51

Poczytałem trochę stron dot Juve i jestem generalnie w szoku , gdyz wydźwięk jest taki , ze Sarri out xD
Juventus gra bardzo dobry sezon, bilans w lidze jest rewelacyjny , z grupy LM awans na luzie. Chyba od tych zwycięstw w ostatnich latach ( wiele tych glorii było nadzwyczaj łatwych ) wielu kibiców utraciło trochę chłodne spojrzenie . Przecież to nie jest wina Sarriego , ze jest Inter z Conte i trzeba się przyzwyczaić do tego , ze może zmienić się w najbliższych sezonach optyka na serie a .

MrGhost | 08.12.2019 11:23

Odnośnie Lazio : Oj rośnie w siłę, wielka klasa . Correa na tej pozycji to jakiś potwór, a Alberto najlepszy pomocnik we Wloszech. Odnoszę wrażenie ,że to 3-5-2 to jakaś magiczna taktyka

Juve : za Maxa wyglądało to lepiej pod każdym względem , poza wynikami ...ale te sarriego bronią zdecydowanie. Jest wiele do poprawy. Zgodzę się z boyssan, że Cuadrado niezły brutal się zrobił , a jego charakterystyczne sanie stają się jego znakiem rozpoznawczym

Sędziowanie : złe sędziowanie nie jest wynikiem kolejnej afery korupcyjnej tylko po prostu niskiego poziomu sędziowania we Włoszech . Dotyczy to każdej druzyny. Dramat

Świetne widowisko

MarseilleFan | 08.12.2019 13:45

Ze skrótu meczu który ogladałem wychodzi na to że najlepszy w Juve Szczęsny. Co za parady Polaka. Szkoda tej porażki bo była szansa żeby wykorzystać remis Interu

xxBANGxx | 08.12.2019 14:02

MarseilleFan
Szczęsny jest w tym sezonie znakomity. TOP5 na świecie. :))

dalmare | 08.12.2019 14:16

Widząc komentarze: "Zwolnić Sarriego, nie ma sarrismo, nie grać Bernardeschim, Canem..."
-  Na czym polega 'sarrismo'? W skrócie na 'małej Barcelonie', wyczuwaniu się no-look, automatyzmach, geometriach, szybkiej grze na 1 kontakt, lekkozbrojnym lotnym ataku skrzydłami z zaskakującą zmianą stron przy strzale- czyli na tym co grał Napoli Sarriego w najlepszym okresie.
Grał w ten sposób bo miał do tego Insigne, Mertensa, Callejona, Higuaina. W okresie gdy Insigne w meczach Repre przerzucał no-look do nieistniejącego Callejona.
Obecnie czeka się że Sarri zagra taką piłkę grupą zestawioną przez zysk kapitałowy i marketing. Widząc że obecny CR i niemodyfikowalny co do roli Dybala nie stworzą skrzydeł przeszedł na moduł z atakiem centralnym 2ma napastnikami, a jak są oni kompatybilni widać było np wczoraj. Dybala to ten gość który nie podawał ręki Allegriemu, CR to gość który przybywa ze swymi priorytetami ("gdybym decydował grałbym tylko LM i z Portugalią"), zarządza swymi zasobami i daje akcent w wybranych meczach lub ich fazach.
Nie grać Bernardeschim... Mandzukicem? Między napastnikami a obroną do dyspozycji byli Cuadrado i Pjanic (wykartkowani na najbliższy mecz), Bentancurt (zszedł z urazem kolana), Rabiot, Matuidi, Can.

BOYSSAN | 08.12.2019 14:18