Atalanta z pełną pulą

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  07.12.2019 16:58

Gian Piero Gasperini  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Atalanta BC pokonała 3:2 Hellas Weronę w meczu 15. kolejki Serie A rozegrany na Gewiss Stadium. Czarno-niebiescy  wrócili zatem na zwycięski szlak na swoim stadionie po dwóch porażkach z rzędu.

Goście przystępowali do swojej potyczki z Pawłem Dawidowiczem w wyjściowym składzie, który nie dokończył zawodów, gdyż zobaczył dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną. Na ławce rezerwowych zawody spędził natomiast Mariusz Stępiński. W szeregach gospodarzy o gole zadbać mieli z kolei Luis Muriel i Josip Ilicić.

Dość niespodziewanie dla wielu wynik spotkania otworzył w 24. minucie Samuel Di Carmine. Napastnik teamu z miasta Romea i Julii wykorzystał ospałość rywali przy szybko wyrzuconym rzucie z autu. Tym samym werończycy zdobyli swoją trzynastą bramkę w sezonie.

Tymczasem w doliczonym czasie pierwszej połowy stan rywalizacji na 1:1 wyrównał Ruslan Malinovskyj, oddając piękne uderzenie z lewej nogi sprzed pola karnego. Jednocześnie na przerwę obie ekipy udały się z remisem, z którego na pewno bardziej zadowoleni mogli być podopieczni Ivana Juricia.

Po zmianie stron Włoch Di Carmine jeszcze raz zagrał na nosie rywali. Tym razem 31-latek wpisał się na listę strzelców w 61. minucie, notując swoje trzecie trafienie w sezonie. Gialloblu zrobili zatem duży krok w kierunku swojego szóstego zwycięstwa w sezonie.

Radość w szeregach gości z prowadzenia trwała do 64 minuty, bo team z Bergamo wykorzystał za sprawą Kolumbijczyka Muriela rzut karny podyktowany za przewinienie na Timie Castagne. Tym samym mieliśmy wynik 2:2.

Gdy wydawało się, że rezultat zawodów nie ulegnie już zmianie, to za sprawą Berata Djimsitiego gospodarze zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Tym samym Atalanta wygrała 3:2, notując swoje ósme zwycięstwo w sezonie.

Atalanta BC - Hellas Werona 3:2 (1:1)

0:1 Di Carmine 24'
1:1 Malinovskyj 45+1'
1:2 Di Carmine 61'
2:2 Muriel 64' (k.)
3:2 Djimsiti 90+4'