LE:  Wilki górą na Ukrainie

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Outsider grupy I w ramach fazy grupowej Ligi Europy w postaci FC Oleksandriyi uległ na swoim stadionie VfL Wolfsburg 0:1. Gola na wagę wygranej teamu z Bundesligi strzelił Wout Weghorst.

Gospodarze mieli nadzieję na kontynuowanie serii spotkań bez wygranej. Z kolei team z Niemiec liczył na drugą z rzędu wiktorię po tym, jak kilka dni temu Wolfsburg w pokonanym polu pozostawił Eintracht Frankfurt.

Jedyny gol w meczu padł w doliczonym czasie pierwszej połowy, gdy rzut karny wykorzystał Holender Weghorst. 27-latek pokonał piekielnie mocnym uderzeniem golkipera rywali, więc do przerwy goście prowadzili 1:0.

Po zmianie stron wynik się nie zmienił, więc druga wiktoria niemieckiej ekipy w tej edycji Ligi Europy stała się faktem. Dzięki temu zwycięstwu Wolfsburg jest już bardzo blisko awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

FC Oleksandriya – VfL Wolfsburg 0:1 (0:1)