LE: Sześć goli w Bradze

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Aż sześć bramek padło w czwartkowym spotkaniu Ligi Europy w Bradze, w którym miejscowy Sporting zremisował 3:3 z Wolverhamptonem Wanderers. Obie drużyny są już pewne gry w fazie pucharowej.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy w szóstej minucie objęli prowadzenie. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Andre Horta, piłka odbiła się od jednego z rywali i wylądowała w siatce.

Kolejne minuty już zdecydowanie należały do Wilków, którzy w pierwszej połowie zdobyli trzy gole. W 14. minucie do wyrównania doprowadził Raul Jimenez, który strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Jonny’ego Castro z lewej strony boiska.

Goście na prowadzenie wyszli w 34. minucie. Tym razem na listę strzelców, również po uderzeniu głową, wpisał się Matt Doherty, którego świetnym podaniem obsłużył Ruben Neves. Kilka chwil później było już 3:1. Tym razem bramkarza Sportingu mocnym strzałem z kilkunastu metrów pokonał Adama Traore.

Po pierwszej połowie wyglądało na to, że trzy punkty wywalczą goście. Tak się jednak nie stało, bowiem ambitni gospodarze w drugiej odsłonie odrobili straty. W 64. minucie kontaktowego gola zdobył Paulinho, który skierował piłkę do bramki z bliskiej odległości po zagraniu Galeno wzdłuż linii bramkowej.

W 79. minucie padła trzecia bramka dla Sportingu. Precyzyjne dośrodkowanie z lewego skrzydła strzałem głową wykorzystał Fransergio, ustalając jednocześnie wynik meczu na 3:3.

Sporting Braga – Wolverhampton Wanderers 3:3 (1:2)

1:0 A. Horta 6′
1:1 Jimenez 14′
1:2 Doherty 34′
1:3 Traore 35′
2:3 Paulinho 64′
3:3 Fransergio 79′