LE: Celtic wygrywa grupę

Celtic FC

W meczu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Europy, Celtic Glasgow pokonał Rennes na Celtic Park, aplikując rywalom trzy gole i tracąc przy tym jednego. Dla gospodarzy bramki zdobywali Morgan, Christie oraz Johnston, a honorowe trafienie dla gości zanotował Hunou. The Bhoys tym zwycięstwem zapewnili sobie awans z pierwszego miejsca.

Szkoci podeszli do pojedynku z Rennes na pewno w lepszych nastrojach – w weekend pokonali na własnym podwórku Livingston 4:0 i podtrzymali swoją passę ośmiu zwycięstw z rzędu. Francuzi zdecydowanie gorzej zaprezentowali się w ostatnim spotkaniu ligowym – przegrali na wyjeździe z Dijon 2:1. W poprzedniej kolejce Ligi Europy, Celtic wygrał wyjazdowy mecz z Lazio 1:2, a  Les Rouges et Noirs ulegli Cluj, przegrywając 1:0 na terenie Rumunów.

Trener Lennon wymienił czterech graczy w swoim składzie – na ławce zasiedli Hayes, Frimpong, Rogic oraz Edouard, a ich miejsce zajęli Taylor, Bauer, Nitcham i Morgan. Prawdziwa rewolucja nastąpiła w składzie gości – pan Stephan wymienił w swoim ustawieniu aż ośmiu zawodników – Maouassa, Nyamsi, Boey, Lea Siliki, Bourigeaud, Tait, Siebatcheu oraz Guitane wybiegli na murawę od pierwszych minut, a poza wyjściową jedenastką znaleźli się Morel, Da Silva, Traore, Hunou, Gelin, Grenier, Raphinha i Niang.

W 18. minucie spotkania uderzenie z dystansu oddał Ntcham, lecz Mendy nie miał większych problemów z interwencją. Trzy minuty później, Celtic był już na prowadzeniu – Forrest otrzymał podanie w pole karne z lewego skrzydła, wycofał piłkę do Morgana, który nawet nie przyjął piłki, oddał jedynie techniczne uderzenie i umieścił futbolówkę w siatce, tuż przy lewym słupku.

Parę minut później mogło być już 2:0, za sprawą Ntchama, który uderzył tuż zza pola karnego, bardzo dobrze interweniował jednak bramkarz gości. W samej końcówce pierwszej połowy drugiego gola zdobyli The Bhoys. Christie oddał strzał z okolicy 20. metra, w prawą stronę bramki, piłka skozłowała tuż przed bramkarzem, co zdecydowanie przeszkodziło próbującemu interweniować goalkeeperowi.

Fantastyczną okazję w 57. minucie spotkania na gola kontaktowego mieli przyjezdni – Tait zamknął celne dośrodkowanie w pole karne, ale kunsztem bramkarskim popisał się Forster. Jeszcze lepszą okazje miał Siebatcheu, ale jego dobitka trafiła jedynie w lewy słupek. Osiem minut później Rennes miało kolejną dobrą okazję, ale strzał Maoussy z szestnastki dobrze obronił bramkarz Szkotów.

W 74. minucie, Po ładnej wymianie piłek z Ntchamem, Jonhston wbiegł w pole karne i oddał płaski strzał w kierunku dalszego słupka, pokonując bramkarza rywali. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, Francuzi zdobyli bramkę honorową – dośrodkowanie Maouassy z lewej flanki przejął Hunou, trafiając do siatki głową.