Wygrane Interu, Lazio i Milanu

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: SerieA.pl  |  01.12.2019 16:53

Antonio Conte  |  fot. Grzegorz Wajda

Gracze Interu wygrali ze SPAL 2:1. W innych meczach tej kolejki triumfowali też zawodnicy Lazio i Milanu.

W Mediolanie gospodarze do przerwy prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Martineza. W 50. minucie odpowiedział Valoti. Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie. Dziki tej wiktorii gracze Interu awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Jak spisali się Polacy? Reca zagrał cały mecz dla gości. Cionek wszedł w 42. minucie, a Salamon spędził potyczkę na ławce rezerwowych klubu z Ferrary.

Co działo się w Rzymie? Piłkarze Lazio już do przerwy prowadzili trzema bramkami. Dwa trafienia zdobył Immobile - jedno z rzutu karnego. W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy - także z jedenastki - bramkę zdobył natomiast Alberto. Więcej goli w tej konfrontacji już nie padło. Warto dodać, że Teodorczyk pojawił się na placu gry w 82. minucie.

Tymczasem piłkarze Milanu skromnie pokonali Parmę 1:0. Jedynego gola w tej potyczce zdobył - w 88. minucie - Hernandez. Piątek został zmieniony w 64. minucie.

NewMaldini | 01.12.2019 17:03

Milan zrobił to co musiał i w pełni zasłużenie zgarnął trzy punkty.
Trzeba jednak poświęcić parę słów Parmie. Trzeba mieć nie lada 'tupet' aby przez 89 minut zagrać w taktyce 8-2-0 na własnym stadionie. Okrągłe 0 strzałów ze strony Parmy i non stop 7-8  zawodników we własnej szesnastce gdy Milan był przy piłce. Wiadomo, że Parma to zespół grający bardzo defensywnie i z kontry, ale wychodząc na boisko z zerową ambicją zdobycia 3 punktów na własnym stadionie to ogromny wstyd. W pełni zasłużona kara w końcówce.

BOYSSAN | 01.12.2019 17:05

Brawo Inter. Jest lider . Pierwsza połowa pełna kontrola meczu. W drugiej połowie Inter już tak nie dominował ale sam Lautaro powinien strzelić 2 gole , Spal oprócz bramki miało może jeszce jedna groźna okazje
Mecz do zapomnienia. Teraz Roma i Barca
Regeneracja konieczna

gk87 | 01.12.2019 17:05

Typowy Inter,1 polowe dominuje, pewnie prowadzi,na 2 wychodzą rozluźnieni jakiś koleś wjeżdża w obronę jak w masło i strzela farfocla ehh ale na szczęście SPAL na nic wiecej nie było stać A my mogliśmy jeszcze strzelić z dwa gole A przynajmniej jednego (seta Lautaro OMG) ,Coz kolejne 3 pkt ,cieszymy się z lidera,jedziemy dalej FORZA INTER!

tylko_INTER | 01.12.2019 17:09

Inter liderem i nawet nie ma oddzielnego newa?

1 połowa totalna dominacha, w 2 nie raz SPAL nam podniosło ciśnienie, Lautaro mógł spokojnie ze 4 sieknąć dzisiaj.

Billymenadzer | 01.12.2019 17:17

Za duże tempo

J1897 | 01.12.2019 17:19

@tylko_INTER

"Inter liderem i nawet nie ma oddzielnego newa?"

Admini stwierdzili, że ogarniecie temat pod newsem dotyczacym meczu Juve. Tam udzielacie się najczęściej, stąd taka decyzja

dostojnyfarmata | 01.12.2019 17:20

2. okazja Interu to wyminięcia Juve i się udało. Mam nadzieję, że walka będzie trwała do maja i nikt nikomu nie odjedzie za bardzo w lutym-marcu.

Co do Lautaro to gość robi w tym sezonie ogromne postępy. Byłem mocno zaskoczony widząc newsy że Barca się nim interesuje po kilku jego średnich występach w ubiegłym sezonie i przyzwoitych początkach w reprezentacji. Teraz to 100 milionów wydaje się realne by nie rzec zachęcające. Inter musi działać by klauzulę podbić albo zlikwidować.

xxBANGxx | 01.12.2019 17:26

Inzaghi wykonuje świetną pracę w Lazio. Chętnie bym zobaczył jakby sobie poradził w takim Juventusie. Chyba trochę niedoceniany jest ten trener. Aha, Martinez wyrasta na TOP'a. Inter zrobił kapitalny interes z tym chłopakiem. Natomiast Immobile to ma formę życia, obecnie to najlepszy strzelec w Europie.

dostojnyfarmata | 01.12.2019 17:34

xxBANGxx - jestem zbyt leniwy by guglać - ale czy czasem Lewandowski nie ma więcej bramek w tym sezonie?

Mucha52 | 01.12.2019 17:40

Natomiast Immobile to ma formę życia, obecnie to najlepszy strzelec w Europie. Rrzezywiscie strzela po 4 bramki w Lidze mistrzów

Mucha52 | 01.12.2019 17:46

Lewy W 13 meczach 16 bramek                                                         Imobille 14 meczy 17 bramek                                                            Mecze w Europie                                                                                 Lewandowski 10 goli.                                                                           Imobille5 goli

xxBANGxx | 01.12.2019 18:29

Chodziło mi oczywiście o strzelców ligowych, bo tak ogólnie to Lewandowski nie ma sobie równych w tym sezonie, wiadomo.

Kamilek1936 | 01.12.2019 18:35

Immobilie to jest król karnych. Racja że je trzeba strzelać ale jednak trzeba zobaczyć jaki procent goli to gole strzelone z karnego

xxBANGxx | 01.12.2019 18:43

Karne karnymi, ale drugi Lukaku traci do Ciro aż 7 bramek. To jest przepaść. :))

MrGhost | 01.12.2019 19:01

Generalnie ludzie piszą pod każdym ciekawym postem. Tak działa ta strona. Jeżeli interesuje Pana J1897 tylko opinia Juventinich to wydaje mi się ,że na stronach Juve znajdzie miły Pan ukojenie .

Brawo Inter, trudny mecz , Lautaro znów nie jest tak skuteczny jak powinien , ale robi kapitalną robotę poza polem karnym .

Cieszy wygrana Milanu , należało im sie. Brawo

J1897 | 01.12.2019 19:13

@MrGhost

"Generalnie ludzie piszą pod każdym ciekawym postem"

Częściej jako kibice Interu piszecie pod newsami o Juve. Dlatego nie ma sensu klepać newsa specjalnie dla was. Pretensje do adminów, moderatorów, etc.. U nich znajdzie "miły Pan" ukojenie ;)

Kamilek1936 | 01.12.2019 19:22

Bang, jeszcze droższy Ronaldo odstaje od Ciro jeszcze bardziej.

kuppanjaja | 01.12.2019 19:29

Brawo Buffon! Brawo palacz Sarri! Brawo! Grande Juve xD

Joker | 01.12.2019 19:59

Gdyby nawet Ciro odjąć te gole z karnych (choć nie wiem na jakiej zasadzie, bo karnego też trzeba umieć wykorzystać, a Ciro wykorzystał ich 100%) to i tak ma ich najwięcej w Serie A, a gdyby Ronaldo odjąć gole z karnych to ma ich mniej niż co chwilę kontuzjowany Milik :)

W każdym razie Ciro gdyby nie oddawał karnych kolegom (a dwa oddał) to pewnie miałby już 19 goli, no ale i tak jeśli chodzi o ligowe gole jest najlepszym strzelcem w Europie, bo nawet Lewego już wyprzedził i za to szacunek dla Włocha, podobnie jak dla Lazio za świetną passę zwycięstw, a także bez porażki w lidze, i mocne usadowienie się na podium. Warte odnotowania też dobre mecze Sergej'a (zwłaszcza początek meczu) i przebojowego Correi, który momentami się bawił z obrońcami Udine.

MrGhost | 01.12.2019 20:43

J1897
Jakbyś naprawdę wierzył w to co piszesz i był choć trochę konsekwentny, to nie pisałbyś tutaj pod tym postem jak i żadnym innym nie dotyczącym Juve, co jak wiemy, się nie dzieje, bo udzielasz się pod wieloma artykułami, więc skoro zamierzasz szerzyć tu jakąś własną forumową ideologię to zacznij od siebie :) Pod tym postem udziela się dużo kibiców Juve i póki wnoszą coś do rozmowy, to warto z nimi rozmawiać i ja robię to chetnie. Może za mało masz jeszcze w głowie i nie wiesz , że można po prostu rzeczowo rozmawiać z kazdym mimo różnicy zdań ,ale faktycznie standardy tego forum mogą Cię w tym odczuciu zmylić ,bo przyzwyczajają do wyzwisk ,paplaniny i trolowania. Twój wybór po której stronie chcesz stać :)

lyndonmilan | 01.12.2019 21:35

Ciesz wygrana nawet w kiepskim stylu.

Jako kibic Milanu nie lubię ani Interu ani Juve ale jako kibic piłki ciesze się że Juve może w końcu skończyć na drugim miejscu bo to co Juventus robi przez ostatnie lata zrobiło się nudne.

Nie chcę nikogo obraźić bo Juve na ten czas to Gigant w serie A i cieszę się że ktoś w końcu dotrzymuje im kroku, nawet jeśli jest to znienawidzony przeze mnie Inter, który nomen omen jest dwie klasy lepszy od Milanu który jest w bagnie po uszy i z niego wyjść nie może, nawet brzegu tego bagna nie widać na horyzoncie.

dostojnyfarmata | 01.12.2019 21:46

@lyndonmilan: doskonale Cię rozumiem :) jakbym sam nie kibicował Juve to bym trzymał kciuki za każdą drużynę która mogłaby przełamać tę udną hegemonię. Analogicznie liczę zawsze na niespodzianki we Francji czy w Niemczech. Dla ligi byłoby lepiej jakby co sezon trwała walka. Ostatnie sezony niestety były dość jednowymiarowe i emocje dotyczyły w zasadzie tego kto zajmie miejsce nr 4 dające udział w Lidze Mistrzów.

_tripletta_ | 01.12.2019 22:04

Ważna wygrana i niestety w 2 połowie zlekceważenie rywala.
Jak to jest, że znowu nasi rywale 2 razy zagrywają ręką w swoim polu karnym i nie ma nawet jednego karnego? Serio jest jakiś pakt w SerieA?
Analogiczna sytuacja w ataku z Lukaku i sędzia nawet się nie zawahał by zagwizdać przewinienie Belga. Niestety ale sędziowanie w SerieA nie jest sprawiedliwe jeśli chodzi o interpretowanie zagrań ręką w polu karnym.

Interista1987 | 01.12.2019 23:17

Pod Conte nawet Milan zaczal by dobrze grac  I osiagac dobre rezultaty. Co to jest za trener ;) mam nadzieje, ze bedzie w interze przez kilka lat.

J1897 | 02.12.2019 00:09

@MrGhost

Do poniższego komentarza odnosiłem się w swoim pierwszym wpisie. Już po twojej pierwszej wypowiedzi zorientowałem się, że nie przeczytałeś komentarza twojego kolegi, a jedynie wyrwałeś z kontekstu mój wpis i podskoczyło ci ciśnienie ;)

"tylko_INTER | 01.12.2019 17:09
Inter liderem i nawet nie ma oddzielnego newa?"

Odnośnie twojego zdania:

"Może za mało masz jeszcze w głowie..."

więcej już mi zdążyło z mojej głowy wypaść, niż tobie kiedykolwiek do twojej zdąży wpaść:)

hablador | 02.12.2019 00:43

Martinez dwa razy przyjęciem kierunkowym mijał rywala i w obu przypadkach kończyło się faulem. Ale się typek rozwija w tym sezonie.

Gratuluję wygranej Interowi, nie często widzi się Juve drugie w tabeli.

J1897 | 02.12.2019 01:11

@niezniszczalmy

"wioskowy klaun", ładnie się przedstawiłeś:)

Mucha52 | 02.12.2019 02:18

Martinez kocur,pytanie do kibiców Interu czy on  ma klauzulę odejścia w kontrakcie i jaka wysoka. Z kolei Hernandez wyrasta na jednego z najlepszych lewych  obrońców w Serie A widać ze ma chłopak kopyto i ciąg na bramkę.

dalmare | 02.12.2019 06:49

---
offtop, dot. czasu w VAR
Zaznajomiwszy się z opóżnieniem z meczem Slavia-Inter chcę odpowiedzieć na zadane tam pytanie w sprawie ważnej dla przyszłego rozumienia interwencji VAR:
@MrGhost | 27.11.2019 23:49 ...Ja dwa dni szukałem odpowiedzi na pytanie ile czasu może minąć po akcji, aby móc jeszcze skorzystać z Varu..."-
- W protokole VAR
1) nie ma limitu czasu poszukiwania obrazu-dowodu (ponieważ preferuje się dokładność nad szybkość)
2) jest ograniczony moment sprawdzenia przez arbitra pola podpowiedzi VAR: nie w fazie ataku.
VAR rozpoczyna poszukiwanie natychmiast gdy widzi wątpliwość (dotyczącą 3ch spraw: gol, karny, czerwień). Jeżeli poszukiwanie przedłuża się- może nawet paść gol, który będzie nieważny jeśli arbiter pola zaznajomiwszy się z podpowiedzią VAR podejmie decyzję obciążającą zdobywców gola.
Najlepiej ujął to portal fcinter1908:
"..Co mówi protokół Var? Dwie rzeczy: że nie ma limitu czasu na sprawdzenie i że przerwa nie może nastąpić w fazie ataku..."
^żrodło: "MoviolaGdS - Inter, rigore Olayinka? Succede tutto in 22 secondi: ecco l'accaduto", fcinter1908.it, 28.11.2019
---
(Jest jeszcze ograniczenie APP, Attacking Phase Possession, ale nie dotyczy faulu w p.k. Nota bene, tylko 22 sekundy, ale w tym gol, trwało sprawdzanie faulu DeVrij/Olayinka.)
---

Rafalski687 | 02.12.2019 06:55

Jest naczelny troll z nowym kontem. Ignorancie koniec nadchodzi.

Meryl72 | 02.12.2019 07:40

Warto jednak pamiętać, że Lewandowski gra dla ligowego molocha, a Immobile występuje w drużynie aspirującej do strefy CL.

J1897 | 02.12.2019 09:08

"J1897 | 02.12.2019 01:11

nie martw się nikt nie jest w stanie zabrać ci tego tytułu;))"

To nie jest tytuł przechodni, a ty dierżysz go od urodzenia :)
Od tego momentu kończę dyskusję z tobą, w myśl zasady" nie karm trolla":)

MrGhost | 02.12.2019 09:56

Dalmare
Czyli bardzo często użycie Varu wiąże się z interpretacją własną przepisów. Przypominam sobie sytuację z meczu Interu sprzed roku lub dwóch , kiedy Var zabrał bramkę Interowi po kilkunastosekundowej akcji. Okazało się wtedy ,że kilka podań przed strzeleniem bramki , sędzia nie odgwizdał spalonego (to była sytuacja po rzucie różnym). Nie rozumiem ,czemu w niektórych sytuacjach akcje cofa się 2 minuty ,a w niektórych nie cofa się kilkunastu, chociaż sytuacje są bliźniaczo podobno. Jaki przepis reguluje takie użycie Varu

MrGhost | 02.12.2019 10:07

J1897
Niestety miły Panie,ale odwołałem się do tego komentarza, ale miałem na myśli również te znajdujące się pod postem dotyczacym Juve , gdzie również kontekst został zachowany.

Napisałem również ,że 'MOŻE masz za mało w głowie', bo dajesz się poznać tylko ze strony człowieka, który pała nienawiścią do Interu i za grosz w Tobie obiektywności, więc po prostu zakładam ,że może być tak, że po prostu masz mało w głowie (najczęściej tak niestety bywa,bo obiektywizm to broń ludzi inteligentnych). Na szczęście to tylko założenie i prawdopodobnie nie będzie mi dane przekonać się o Twojej inteligencji :)

dalmare | 02.12.2019 17:47

@MrGhost | 02.12.2019 09:56-
-  "Czyli..."? Nie wynika to chyba z mojego tekstu.
Generalnie, regulamin gry jak i protokół VAR nie zostawiają wielu wątpliwości- te są raczej w głowach dyskutujących laików. Jeśli nie rozumiem jakichś rozstrzygnięć i nie umiem znależć żródła- czekam na kolejne zdarzenia które przyniosą więcej wiedzy.
Zdarzenia są różnych kategorii, i tak:
VAR nie interweniował w słynnym Atalanta-Juventus ręka Cuadrado, gdyż badając gol cofa się do początku APP (tzn przejęcie piłki plus początek ataku)- a to było oddzielone od faulu ręki chwilowym przejęciem gracza Atalanty. APP nie obowiązuje gdy faul jest w polu karnym (jak DeVrij/Olayinka)- wtedy cofa się aż do faulu.
Dlatego sens ma omawianie konkretnego znanego obu dyskutantom przypadku. Wspomniane anulowanie gola po spalonym w akcji na gol jest niezależne od liczby wymienionych po spalonym podań.
Warunek nieprzerywania fazy ataku dla zapoznania się arbitra z podpowiedzią VAR jest oczywisty: gol który może paść będzie ważny jeżeli arbiter nie zaakceptuje podpowiedzi VAR, która go nie wiąże.
Dowolności interpretacji? Przykład: faule na 2gą żółtą- VAR nie zajmuje się żółtymi.