Sampdoria nad kreską, grali Linetty i Teodorczyk

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: SerieA.pl  |  24.11.2019 20:09

Karol Linetty  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Ze strefy spadkowej uciekli piłkarze Sampdorii Genua, którzy pokonując przed własna publicznością Udinese 2:1, zaliczyli czwarty z rzędu mecz bez porażki. Goście otworzyli wynik po golu Nestorovskiego, ale gospodarze odwrócili rezultat dzięki trafieniom Gabbiadiniego i Ramireza. 45 minut w barwach gospodarzy rozegrał Karol Linetty, a na końcowe minuty w drużynie Udinese wpuszczony został Łukasz Teoderczyk.

Do trzech zmian doszło w wyjściowej jedenastce gospodarzy po remisie z Atalantą - miejsca Bereszyńskiego (kontuzja), Vieiry i Bonazzoliego zajęli Ramirez, Bertolacci i Gabbiadini. Także trzech piłkarzy po bezbramkowym remisie ze Spal wymienił trener Gotti - zamiast Becao, Semy i Okaki na murawie mogliśmy oglądać De Maio, Opoku i Lasagnę.

Nieco ponad dwóch minut potrzebowali goście, by umieścić piłkę w siatce Sampdorii - po dośrodkowaniu De Maio z prawego skrzydła, celny strzał głową oddał Nestorovski, ale po wideoweryfikacji, odgwizdany został spalony. W 12. minucie bliscy szczęścia byli za to gospodarze, ale po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, słupek ostemplował Ramirez.

W 25. minucie, na uderzenie z ostrego kąta zdecydował się Jankto, ale Musso zdołał sparować futbolówkę. Cztery minuty później, Udinese objęło prowadzenie - z błędu zawodników Sampdorii skorzystał Nestorovski, który po przejęciu piłki zdecydował się na uderzenie z 16 metrów. Futbolówka odbiła się jeszcze od nogi Troost-Ekonga i wylądowała w bramce.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie, Claudio Ranieri musiał dokonać drugiej, wymuszonej kontuzją zmiany i na murawie pojawił się Karol Linetty. W szóstej minucie doliczonego czasu gry, do wyrównania doprowadzili gospodarze, po tym jak kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Gabbiadini.

Sześć minut po zmianie stron, z boiska wyleciał Mato Jajalo, który obejrzał drugą żółtą kartkę. Pomimo gry w osłabieniu, to Udinese było bliskie zdobycia gola na 2:1 - w 67. minucie, minimalnie pomylił się jednak Nuytinck.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, to jednak piłkarze Claudio Ranieriego przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę - po faulu Troosta-Ekonga, Luca Pairetto zdecydował się na podytkowanie rzutu karnego, którego na gola zamienił Ramirez. W końcówce szanse na zmianę rezultatu mieli jeszcze Pussetto i Gabiaddini, ale skończyło się na 2:1.

Kiedy następne mecze?

Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło ekipie z Genui opuścić w końcu strefę spadkową - na ten moment Sampdoria ma dwa punkty więcej niż Lecce, a także trzy oczka więcej niż rywal zza miedzy, Genoa. W następnej serii gier, Sampdoria podejmie Cagliari, podczas gdy Udinese zmierzy się z Lazio.

Sampdoria Genua - Udinese Calcio 2:1 (1:1)

0:1 Nestorovski 29'
1:1 Gabbiadini 45+6'
2:1 Ramirez (k.) 74'