Pewne zwycięstwo Interu

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: SerieA.pl  |  23.11.2019 22:49

Romelu Lukaku  |  fot. Grzegorz Wajda

ZAKŁAD BEZ RYZYKA 50pln (zwrot na konto depozytowe)
Czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo odnieśli dziś w Turynie piłkarze Interu, którzy nie zamierzają odpuszczać Juventusowi i ponownie zbliżyli się na odległość jednego punktu do obrońców tytułu. Mediolańczycy nie mieli większych problemów z pokonaniem Torino - bramki dla Nerazzurrich zdobyli Lautaro Martinez, Stefan de Vrij oraz Romelu Lukaku.

Na dwie korekty po rozbiciu Brescii zdecydował się opiekun Torino, Walter Mazzarri - miejsca Rincona i Ainy zajęli De Silvestri oraz Baselli. Także dwóch piłkarzy po zwycięstwie nad Hellasem wymienił Antonio Conte - zamiast Bastoniego i Lazaor, na murawie pojawili się D'Ambrosio i Godin.

Już w 12. minucie z prowadzenia mogli cieszyć się goście z Mediolanu - piłkę głową z własnej połowy zagrał Vecino, a Lautaro Martinez zdołał urwać się obrońcom i w sytuacji sam na sam z Sirigu, posłał futbolówkę do siatki. Niespełna 20 minut później, bramkarz Torino popisał się świetną interwencją, kiedy to głową uderzał Lukaku.

Kilkadziesiąt sekund później było już jednak 0:2 - po krótkim rozegraniu rzut rożnego, piłkę z prawej strony pola karnego zacentrował Biraghi, a zamykający akcję de Vrij wpakował piłkę do siatki z ostrego kąta.

W 42. minucie, ponownie groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy, ale silne uderzenie Barelli zdołał sparować Sirigu. W doliczonym czasie gry, popis umiejętności bramkarskich zaprezentował za to Handanović - po podaniu Verdiego spod linii końcowej, piłkę w kierunku bramki trącił De Silvestri, ale Słoweniec zdołał zatrzymać futbolówkę zmierzającą do siatki.

Sporo działo się w pierwszych minutach drugiej połowy - w 49. minucie, po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, nieznacznie pomylił się uderzający głową Izzo, a kilkadziesiąt sekund później, strzał Lukaku zdołał odbić Sirigu, po czym futbolówka przefrunęła tuż obok słupka.

Dziesięć minut po zmianie stron, podopieczni Antonio Conte mogli cieszyć się z trzeciego gola - Lautaro Martinez dograł w pole karne do Lukaku, a Belg uderzając płasko pomiędzy nogami Bremera, zdobył swoją dziesiątą bramkę w trwającej kampanii Serie A.

W 66. minucie, kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Verdi, ale równie udaną interwencją popisał się "fruwający" Handanović. Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, przed szansą na zdobycie drugiego gola stanął Lukaku, ale Belg nie trafił w światło bramki.

Kiedy następne mecze?

Po czwartym zwycięstwie z rzędu, mediolańczycy znów tracą do liderującego Juventusu tylko jeden punkt. W następnej kolejce Serie A, Inter zmierzy się przed własną publicznością ze znajdującym się w strefie spadkowej Spal, natomiast Torino podejmie Genoę.

Torino FC - Inter Mediolan 0:3 (0:2)

0:1 Lautaro Martinez 12'
0:2 de Vrij 32'
0:3 Lukaku 55'

Izzo, Aina - Lautaro Martinez, D'Ambrosio, Skriniar

Torino: Sirigu - Bremer (56' Aina), N'Koulou, Izzo - Ansaldi, Meite, Baselli (71' Berenguer), Lukić, De Silvestri - Belotti (14' Zaza), Verdi

Inter: Handanović - Skriniar, de Vrij, Godin - Biraghi, Barella (45+3' Valero), Brozović, Vecino, D'Ambrosio (83' Dimarco) - Lautaro Martinez (69' Candreva), Lukaku

Komentarze | 31 komentarzy

GrandeJuve | 23.11.2019 22:55

Jak przegramy.

Inter 1-2 Juve

W tabeli Juve pierwsze.

BOYSSAN | 23.11.2019 22:57

Nie wiem czy mecz w takich warunkach powinien się odbyć . Wygrana przysłonił mi fakt ze kolejna kontuzja w Interze i niestety wydaje się poważna- Barella. Aż dziw bierze ze dotrzymujemy kroku Juventusowi.
Lukaku 10 gol w lidze. Na 0 z tylu to plusy

semprealex | 23.11.2019 22:58

Inter Juve 1:2 - trzeba anulować bo przegramy. Niezniszczalny płacze

semprealex | 23.11.2019 23:03

Nas w lm? Hehe a gdzie chinter?

slytherin | 23.11.2019 23:09

jak zwykle najwiecej do powiedzenia maja kibice klubu, ktory kazdy mecz smierdzi drukiem.. i wszyscy wiedza o jaki klub chodzi

xxBANGxx | 23.11.2019 23:15

W przeciwieństwie do niektórych 'fanów' Interu, ja tu wpadłem  pogratulować zwycięstwa. Inter jest w dobrej formie, walka o scudetto powinna być zażarta do końca. Aha, Lukaku to dzik. :)

gk87 | 23.11.2019 23:18

Bardzo ważne choć łatwo zdobyte 3 pkt na trudnym dosłownie i w przenośni terenie.Myslalem,że Torino bardziej się postawi zwłaszcza u siebie,cieszą kolejne gole duetu LuLa,czyste konto natomiast martwi kontuzja Barelli,która wydaje się być poważna, jedziemy dalej FORZA INTER!

Kamilek1936 | 23.11.2019 23:19

Ważne 3 punkty które mogą być kluczowe na koniec sezonu. Barella mam nadzieję że skręcenie a nie zerwanie.. Młody jest szybko dojdzie do siebie

xxBANGxx | 23.11.2019 23:20

Ten niezniszczalny to troll, który psuje wizerunek normalnym fanom Interu, bo taka już rola trolla. Olać ciepłym moczem, niech sobie dyskutuje sam ze sobą. To najpewniej ten sam troll, który pisał tu już jako superzibi itd. Tfu. :)

BOYSSAN | 23.11.2019 23:30

@ xbang

Bądźmy realistami, każdy kto ma trochę wiedzy Nt Calcio dobrze wie ze Inter szanse na scudetto ma bardzo małe. Aby w ogóle myśleć o takim scenariuszu musiałby być spełnione co najmniej 2 kluczowe aspekty
- brak gry na wiosnę w Europie , nawet w LE
- brak kontuzji w drużynie kluczowych graczy ... Lukaku , Martinez , Sensi , Barella , Brozovic , Vrij , Skrinar , Handa

Skład obecnie jest na jeden front i tego nie da się oszukać

Chichot | 23.11.2019 23:34

Mecz, nie powinien się odbyć. Natomiast taki wynik na trudnym terenie to zaskoczenie. Myślałem, że bedzie ciężej. Mimo wielu kontuzji i braków, zespół punktuje a tacy zawodnicy jak Lukaku i Lautaro grają coraz lepiej. Ciekawe, kto pierwszy straci punkty.

Italia00 | 23.11.2019 23:36

Inter był dziś szalenie skuteczny. Co z tego, że w pewnym momencie mieli mniej niż 40% posiadania piłki, skoro potrafili wbić w godzinę trzy gole. Conte wykonuje w tym klubie naprawdę kawał dobrej roboty. Jestem pełen podziwu.

Szkoda mi jedynie piłkarzy, że musieli rozgrywać mecz w takich warunkach. Murawa nie nadawała się do niczego, ulewa była ogromna i prawda jest taka, że ten stadion nie jest przygotowany dobrze na takie problemy atmosferyczne. Piłkarze ryzykują poważnymi urazami, a szkoda by było, gdyby w walce o scudetto wypadł ktoś w Interze, bo przy tak ograniczonej kadrze jedna, dwie kontuzje najważniejszych piłkarzy i może być po grze.

_tripletta_ | 23.11.2019 23:38

Pewna wygrana...a nie podarowana wygrana dzięki sędziemu jak pewien klub który ma to w dna...cóż zrobić.
Walka o scudetto nierówna.

BOYSSAN | 23.11.2019 23:38

@Italia

No właśnie wypadł Barella

dostojnyfarmata | 23.11.2019 23:53

Inter kolejny raz pewnie wygrywa i to z Toro na wyjeździe. Ciekaw jestem najbliższych 2 miesięcy bo to zwykle był newralgiczny moment dla Internazionale. Jak przebrną ten okres na pierwszym miejscu albo tuż za plecami Juve będzie można wyzbyć się kompleksów i śmiało myśleć o Scudetto.
Póki co wygląda to rewelacyjnie i już dziś ciężko sobie wyobrazić że Inter będzie niżej niż na 2. miejscu na koniec sezonu. Brawo i gratki dla kibiców FCI.

BOYSSAN | 24.11.2019 00:12

Dla Interu mecz się po prostu ułożył. Murawa nie nadawała się do gry, mecz był szalenie brzydki , szybko strzelona bramka ułożyła spotkanie. Z Toro wypadł Gallo i było po meczu.
Jestem przekonany ze w normalnych warunkach Inter nie wygrałby tak pewnie, jeśli w ogóle by wygrał. Teraz to nie istotne , są 3 pkt
Wypada Barella moim zdaniem na co najmniej 2/ 3 tygodnie :/ fatalnie. Nie ma teraz kim grać w środku pola. Na Slavie do środka pójdzie chyba Candreva xD albo Skrinar

dostojnyfarmata | 24.11.2019 00:20

@BOYSSAN - nie ma co rozpatrywać scenariuszy bo zarówno Inter jak i Juve zdobywają regularnie punkty i walczą o mistrzostwo. Czasem pomoże szczęście, czasem błysk geniuszu jednego piłkarza, czasem pogoda... rzecz w tym że po tym poznać klasowe drużyny że punktują regularnie czy idzie czy nie. I w tym roku mamy 2 takie zespoły zamiast jednego i będzie ciekawa walka o mistrzostwo znacznie dłużej niż ostatnio do tego przywykliśmy.

Szkoda tylko że na koniec niezależnie kto wygra wyleje się tu masa odchodów, wyzwisk i informacji o pękających zadkach tudzież maściach na ich ból zamiast gratulacji :)

kulfon32 | 24.11.2019 01:37

Inter wygrał zasłużenie ...
I Jufki zamiast pogratulować, to coś pierdzielą.
Sami Wygrali po mocno (kolejnym), kontrowersyjnym meczu, ale będą gadać głupoty.

Italia00 | 24.11.2019 09:31

@Boyssan

Tak, ale to chyba na szczęście nie jest żaden poważny uraz. Czytałem, że to pauza tylko na kilka dni, jeśli pierwotna diagnoza się potwierdzi.

NonRare | 24.11.2019 09:58

xxBangxx
Dziękuję za gratulacje i również gratuluję wygranej! :) niezniszczalny zanim coś napiszesz dwa razy pomyśl(albo wogole pomyśl)!

BOYSSAN | 24.11.2019 10:09

@Italia

Przez kilka dni jego stan będzie sprawdzany i dopiero będzie wiadomo jak poważny jest uraz.

unbelievableJFC | 24.11.2019 10:56

To jest skandal, że na takiej murawie pozwolili grać. Ale nic dziwnego, bo wiedzieli, że piłką operować będą gospodarze, a chinter tylko dzida do przodu i może się uda...I się udało...
Przepychania ciąg dalszy, nihil novi.

unbelievableJFC | 24.11.2019 10:58

@NonRare
Niezniszalny to nie Tom Cruse, nie wymagaj od niego niemożliwego:)

BOYSSAN | 24.11.2019 11:18

@unbelicostam

Hahahha . Akurat Inter jest zespołem w serie a , który w tym sezonie ma największe posiadanie piłki xD
Kolejny przykład rzucania tezy bez poparcia argumentem , typowe

Przestań piepszyc

unbelievableJFC | 24.11.2019 12:42

@Bosman
Rozumiem, że możesz być w rejsie ze  słabym dostępem do Internetu, ale większe posiadanie ma Juve, Napoli, a nawet Sassuolo, więc ci wybaczę twoj brak wiedzy.

Milanista1899 | 24.11.2019 12:43

superzibii, wieri, lynston itd a teraz niezniszczalny czy ty naprawdę nie możesz się normalnie zachowywać na tej stronie ? ile jeszcze nowych kont założysz i jak długo zamierzasz prowadzić ten trolling ?

Chichot | 24.11.2019 12:52

Aha, warto wspomnieć o bramkowej sytuacji Lukaku, którą przerwał sędzia bo dopatrzył się ręki. Jakby ktoś chciał zobaczyc kiedy jest reka a kiedy jej niema: https://twitter.com/inter_mafia_to/ status/1198342886431100929?s=21
To jest już chore.

slytherin | 24.11.2019 13:33

#up
ale co tu więcej mówić, znów będzie zdziwienie, płacz, żal, i wmawianie wszystkim, że wszyscy są złodziejami grającymi przy zielonym stoliku

JerryF | 24.11.2019 13:38

Gratulacje dla Interu.
Prawie każda groźna sytuacja i wpadało.
Ale na tym boisku nie było co myśleć o skomplikowanym ataku pozycyjnym, bo po prostu się tego nie dało zrobić.

Póki co Inter jest w najlepszej formie w lidze i nie ma co ukrywać, że gra lepiej niż Juve od dobrych kilku tygodni.

Tylko czy Conte przy tym składzie (zbyt wąskim) utrzyma formę przez cały rok. Juve jest znane z tego, że zarówno w trakcie meczu, jak i sezonu potrafi grać na 50%, czekając aż przeciwnik się wyszaleje, a później wrzuca 5 bieg i odjeżdża.
Tak jak pisał dostojnyfarmata, dużo może się okazać po świętach, gdy zazwyczaj Inter opadał z sił, a Juve je odzyskiwało.
Choć szczerze mówiąc, wolałbym by Juve skupiło się w tym roku na LM i to był priorytet.
Wtedy na koniec sezonu może być wreszcie ciekawie.
Pozdr dla normalnych.

semprealex | 24.11.2019 13:44

Co jak co ale Inter w seriea imponuje. Gra lepiej niż Juve i gdyby w meczu bezpośrednim Inter nie podszedł z takim respektem to teraz w tabeli mogłoby być nieciekawie. Walka będzie interesująca

BOYSSAN | 24.11.2019 14:06

@unbeliveble

Zgadza się od 2 kolejek Juve i Napoli wyprzedza Inter w tej  klasyfikacji ( zaktualizowałem ) . Sassuolo już nie ... a tym bardziej Torino nie wyprzedza Interu , stad Twoja teza o możliwej dominacji Torino w normalnych warunkach jest wróżeniem z fusów co potwierdza z kolei, ze wyciągasz chore teorie nie podparte faktami jak z kapelusza . Zreszta popis dajesz w innych tematach na serieA.pl głównie tych dot niebieskoczarnej części Milano
Podsumowując: nie jesteś osoba godna dyskusji .

@ JerryF
Inter ma skład na 2/3 miejsce w tabeli i jak narazie grają trochę ponad stan. Zadyszka przyjdzie w grudniu moim zdaniem , ale myśle ze w styczniu drużyna się otrząśnie a nie tak jak w ostatnich latach kryzys trwał 2/3 miechy .. kluczowa jest kwestia posiadania dostępności zawodników , o resztę jestem spokojny.
Przed sezonem zakładałem ze musi być spokojna pozycja w top3 bez żadnych stresów i ewentualny atak na 2 pozycje Neapolu , podtrzymuje te słowa