LM: Szczęśliwe zwycięstwo Juventusu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  06.11.2019 20:51

Douglas Costa  |  fot. Grzegorz Wajda

Juventus rzutem na taśmę odniósł zwycięstwo w środowym wyjazdowym meczu Ligi Mistrzów z Lokomotiwem Moskwa i zapewnił sobie awans do fazy pucharowej.

Od pierwszej minuty na boisku pojawiło się trzech reprezentantów Polski. Dwóch w zespole gospodarzy – Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak oraz jeden w drużynie Juventusu – Wojciech Szczęsny.

Na pierwszego gola środowego spotkania w Moskwie nie trzeba było długo czekać. Już w 4. minucie Juventus wyszedł na prowadzenie. Po mocnym uderzeniu Cristiano Ronaldo z rzutu wolnego z lewej strony boiska fatalny błąd popełnił bramkarz Lokomotiwu, który nie zdołał złapać piłki. Toczącą się do bramki piłkę do siatki skierował jeszcze Aaron Ramsey. To właśnie reprezentantowi Walii zapisana została bramka.

Osiem minut później Lokomotiw doprowadził do wyrównania. Po dośrodkowaniu Macieja Rybusa głową uderzał Miranczuk, ale piłka odbiła się od słupka. Na jego szczęście trafiła z powrotem pod jego nogi i mógł spokojnie trafić do siatki z bliskiej odległości.

W pierwszej połowie bardzo dobrą okazję do zdobycia drugiego gola dla Juventusu miał jeszcze Gonzalo Higuain, który po podaniu z głębi pola miał przed sobą tylko bramkarza. Guilherme świetnie obronił jednak strzał Argentyńczyka z powietrza.

W drugiej połowie szalę zwycięstwa na stronę Juventusu starał się przechylić Ronaldo, który oddał dwa groźne strzały. Guilherme rehabilitował się jednak za błąd z pierwszej połowy kolejnymi bardzo dobrymi interwencjami.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry bohaterem Starej Damy został Douglas Costa, który zdobył zwycięskiego gola po przeprowadzeniu świetnej akcji i wymianie piłki z Higuainem.

Lokomotiw Moskwa – Juventus FC 1:2 (1:1)

0:1 Ramsey 4'
1:1 Miranczuk 12'
1:2 Costa 90+3'

Lokomotiw – Rybus
Juventus – Bonucci, Costa

Lokomotiw: Guilherme – Ignatjew, Höwedes, Corluka, Rybus – Żemaletdinow (80' Cerqueira), Krychowiak, Barinow, Mario (85' Kołomejcew) – Miranczuk, Eder

Juventus: Szczęsny – Danilo, Bonucci, Rugani, Alex Sandro – Khedira (69' Costa), Pjanić, Rabiot – Ramsey (63' Bentancur) – Higuain, Ronaldo (81.' Dybala)

Komentarze | 37 komentarzy

Italia00 | 06.11.2019 20:53

W pewnym momencie pojawiła się statystyka która mówi wszystko o tym meczu, a właściwie o jego drugiej połowie. Juventusie ma 72% posiadania piłki, a zero strzałów celnych. W tym samym okresie Lokomotiv 28% posiadania i cztery strzały. Dramat w ofensywie.

Po raz kolejny zawodzi atak, po raz kolejny bardzo słabo Ronaldo. Okej, strzelił praktycznie gola z rzutu wolnego (Ramsey wbił piłkę z linii bramkowej) i za tu mu chwała, ale poza tym rozegrał beznadziejne spotkanie.

Juventus mógł stracić punkty, Rosjanie byli momentami znacznie lepsi, ale Douglas Costa dał znakomitą zmianę. Uratował tyłek Sarriemu, strzelając pięknego gola (polecam powtórki) i w dziesięć minut tworząc więcej sytuacji niż reszta przez zespołu przez całą drugą połowę.

Jakby nie było – jest awans do dalszej rundy, ale progresu dalej nie widać.

Felek1017 | 06.11.2019 20:53

Ale kupa. Ale co Costa porobił!! No nic byle do wiosny. Czekamy na poprawę gry.

zero strzałów*

paradiselost84 | 06.11.2019 20:56

3 AsystA IGŁY!!!  Takie zwycięstwa budują charakter drużyny.

Kacperek_Madryt | 06.11.2019 20:56

Szkoda Lokomotivu, że do tak trudnej grupy trafił, no ale przynajmniej prawdopodobnie na wiosnę zobaczymy ich w Lidze Europy.

xxBANGxx | 06.11.2019 20:57

Można narzekać na styl gry, ale właśnie zapewniliśmy sobie awans. Podoba mi się to, że ta drużyna gra do końca, bo to nie pierwszy taki mecz. Ronaldo chyba po raz pierwszy zosta

amazon | 06.11.2019 20:57

Gratulacje. Bramka Costy fantastyczna.

Ronaldo324 | 06.11.2019 20:57

Po tym meczu obiecałem sobie , że nie obejrzę meczów Juve w tym sezonie i słowa zamierzam dotrzymać...

RMadridFAN | 06.11.2019 20:57

Typowy juventus. Rywal lepszy, marnuje sytuacje, a juventus strzela w doliczonym czasie nie zasługując na zwycięstwo. No i ta pierwsza bramka... Jak nie dobre błędy na ich korzyść to fart.

xxBANGxx | 06.11.2019 20:58

został zmieniony, hehe. Sari nadal bez porażki. Forza Juve
Ps. Urwało mi komentarz, lol :)

JerryF | 06.11.2019 21:03

Co za fart… Kolejny mecz wygrany w samej końcówce.
W pierwszej połowie usnąłem i gratuluje tym, którzy tego nie zrobili.

Tego 4:3:1:2 nie da się oglądać, oczy krwawią.
O ile na początku roku gra wyglądała dość dobrze, to teraz wygląda to jak końcówka Allegriegio. Tak jakby jedynym celem było wyłącznie utrzymywanie się przy piłce.

Po odejściu Cancelo, gdy nie ma Costy albo Cuadrado to w Juve nie ma kto grać z przodu.
Ronaldo jest w najgorszej formie z całej ofensywy i gdyby nie sprzedaż koszulek + lajki na facebooku, to chyba by nie wąchał trawy. Dybala się coś stara, ale i tak ląduje na ławce.

Jednak nie ma się co dziwić, bo nikomu ta formacja nie pasuje. Jeśli Sarri nie zacznie znowu grać skrzydłami (najlepiej Costa i Ronaldo) to wyjście z ćwierćfinału będzie sukcesem.

I taka mała uwaga odnośnie naszego sztabu szkoleniowego i przegotowania piłkarzy: Hoewedes przez cały rok, zagrał u nas 3 mecze (niepełne). Po przejściu do Loko, od 1,5 sezonu tylko w 3 był kontuzjowany…

@RMadridFAN
Kiedy ostatni raz skomentowałeś jakąś wiadomość o swojej drużynie? Ciężko komentować porażki i remisy?

grzwyss | 06.11.2019 21:03

Juve konsekwentnie daje powody aby ich nienawidzić.

Monochromatyczn | 06.11.2019 21:06

No nie przesadzajmy, wyniki są świetne, a drużyna zyskuje czas na dalszą budowę, nie można mieć wszystkiego. Widać ile zabrały kontuzje, skoro dziś zwycięstwo dali Ramsey i Costa - tu jest jeszcze ogromna przestrzeń na poprawę gry. Akcja z Igłą palce lizać. Widać było, że nie ma ciśnienia na wynik, w końcu remis w Moskwie też nie byłby zły.

Czas obstawić wszystkie mecze do końca sezonu wynikiem 2:1.

DelPtasior | 06.11.2019 21:09

Słabiutko. Dziś (zwłaszcza w 1 połowie) strasznie raziła jedna rzecz, mianowicie brak ruchu d piłki adresatów podań. Czekają aż piłka d nich dojdzie i idą z akcją. A w tym czasie rywal zdąży już się zorganizować, stąd trudno o zaskoczenie przeciwnika i strzelanie bramek. Szkoda, że znów nie umiemy z ładnej akcji strzelić tylko po błędzie bramkarza (na 1:0). Druga to też nie efekt super gry zespołowej, tylko indywidualnej akcji Costy, wynikającej chyba z frustracji. Cieniutko. Więcej się spodziewałem po Sarrim.

@RMadridFAN - idź już synku zadanie domowe odrabiać. Jesteś takim wiecznym frustratem i tak skrajnie się ośmieszasz na każdym kroku, że powinieneś z okna skoczyć ze wstydu.

Gobbi | 06.11.2019 21:28

Widzę że nie wiele straciłem nie oglądając meczu... Aż tak słabo to wyglądało?

BOYSSAN | 06.11.2019 21:30

Gratulacje.

No to Juventus tak jak Inter może się skupić na serie A :)

Joker | 06.11.2019 21:42

Szkoda Lokomotivu, naprawdę świetny mecz rozegrali, stoczyli wyrównany bój z Juve, a sumarycznie nie wiem czy nie mieli więcej dobrych okazji. Na pewno pechowo stracili tego pierwszego gola, typowy babol się trafił Guilherme, ale szybko odpowiedzieli i potem grali z niesamowitym zaangażowaniem. Fajną jakość pokazali Miranchuk, Mario, bardzo dobry mecz naszego Rybusa, zwłaszcza pierwsza połowa, super w środku pola pracowali Barinov i Krycha, naprawdę ciekawy i dobrze taktycznie ułożony zespół.

A Juve cóż. Dalej nie ma tego stylu, na który wszyscy pewnie liczyli, ale jakby nie patrzeć są skuteczni i wygrywają regularnie mecze, także pod tym względem trudno się ich czepiać, bo tu wszystko idzie zgodnie z planem. Brawa dla Costy za tą efektowną akcje bramkową, kapitalnie to zrobił Brazylijczyk i jak nie on z dużym spokojem ją wykończył :) warto też odnotować iż Higuain, który nie jest w tym sezonie specjalnie skuteczny gra jednak bardzo zespołowo, i Juve ma wiele pożytku z jego pracy. Dużą inteligencję w grze pokazuje Argentyńczyk, wykorzystując swoje ogromne doświadczenie, kiedyś bym go nie podejrzewał o tak dojrzałą grę.

RMadridFAN | 06.11.2019 22:00

a co cie obchodzi co komentuje? Tak boli prawda? Chyba nie zaprzeczysz, że macie najwiecej farta na tym globie. Co drugi mecz zwycięstwo w 90+ po farfoclu lub błędzie sędziowskim.

Miło że martwisz się o moje komentarze pod meczami Realu, ale nie masz o co. Mamy trudniejszy moment, drużyna jest przebudowywana i jasne, że będą zdarzały się wpadki. Tak tylko przypomnę, że machnelismy 4 LM w 5 lat. Niech zgadnę, dwa razy więcej niż wy w całej swojej historii? XD

Capolista | 06.11.2019 22:12

nanana-is-one | 06.11.2019 22:15

@RMadridFAN
A Juventus na jakim niby etapie jest? Całkowita zmiana sposobu gry, nastawienie na grę piłką do przodu, a nie zachowawcze granie w tył, wiem że jeszcze często nie tak to wygląda. Formacja obronna dużo wyżej ustawiona (olbrzymia zmiana, ciężka do płynnego zrealizowania). Tych zmian jest oczywiście więcej. Kilka nowych twarzy, które dopiero wchodzą do składu, do odkurzenia kilku potencjalnie mocnych. Po Dybali już pomału widać ZMIANĘ. Higuain też już dużo lepszy niż w poprzednich dwóch sezonach.
A Real to w dupie jest bo był uzależniony za bardzo od Zidana, który na rok uciekł i od Ronaldo.

JerryF | 06.11.2019 22:27

RMadridFAN

Wprowadzenie VARu szybko wyjaśniło skąd te tytuły.
Pierwszy rok po wprowadzeniu i wychodzicie z grupy po 2ch porażkach w najsłabszej grupie, szybkie odpadnięcie w 1/8 i staliście się przeciętniakiem we własnej lidzie, tracąc 20 punktów do Barcelony.
Więcej wyjaśnień nie trzeba.
Uefa i federacja pomagały to brylowałeś w komentarzach, wsparcia już nie ma to się skupiasz na innych drużynach.

RMadridFAN | 06.11.2019 22:52

Dobre, dobre. Okradali to nas m.in w pierwszym meczu z wami. Kibic juventusu wypominający innym pomoc sędziowską to jakiś żart. Klub najbardziej umoczony na świecie w ustawianie meczów, odgrywający główną w rolę w największym skandalu w historii piłki i wy macie jeszcze czelność wytykać innym. Bez odbioru.

Bartez85 | 06.11.2019 22:58

No właśnie bez odbioru i alleluja

Bianconeri18 | 06.11.2019 23:10

Najlepiej na wieki żeby był bez odbioru ten troll :)

Nuda i męczarnia ... ważne 3pkt i 1 miejsce :)

neo88 | 06.11.2019 23:11

Boyssan, a jakich przeciwników w grupie ma Juve a jakich Inter ?

Monochromatyczn | 06.11.2019 23:14

@neo88 - jakich, europejskich? Zresztą poczekaj na LE, już my dobrze wiemy co Conte potrafi tam nawywijać ze słabszymi rywalami.

Ostoyah | 06.11.2019 23:32

No biorąc pod uwagę, że Inter prawdopodobnie przegrał awans w meczu ze Slavią, a Juventus póki co wygląda tym lepiej im silniejszy jest przeciwnik, porównywanie siły grup nie ma już żadnego sensu.

Capolista | 07.11.2019 00:15

@RMadridFAN "Okradali to nas m.in w pierwszym meczu z wami. Kibic juventusu wypominający innym pomoc sędziowską to jakiś żart. Klub najbardziej umoczony na świecie w ustawianie meczów"
No ładnie. Myślenie życzeniowe, brak elementarnej wiedzy o czymś o czym się wypowiadasz, "coś tam słyszałem ale nie do końca wiem co, więc zabłysnę wiedzą" :D Awansowałeś do rangi trolla ;) "ustawianie meczów" :D:D

JuveDave | 07.11.2019 06:03

RMadridFAN

To że kolega na lekcji przyrody Tobie powiedział o ustawianiu meczów przez Juve to nie znaczy że wie co mówi :)

Bartez85

Hahaha :p

Grzegorzecki123 | 07.11.2019 06:50

Neo88
Co ty gadasz borrusia w tym roku w bundeslidze nic nie pokazuje ciekawego jest poza czołówka ,szczęśliwy remis z najsłabsza Slavia Praga aaa i Barcelona w lidze remisuje lub przegrywa mecze że słabymi drużynami ,więc chilautuj

Outlander | 07.11.2019 09:39

@Joker, mi tam nikogo nie szkoda. Pamiętam jak Juventus odpadał po pięknych meczach z Bayernem czy Realem! Też walczyliśmy na całego, też była agresywna gra i każdemu była szkoda że po takich bojach traciliśmy bramki w 89 min czy 93 min. Teraz my gramy tak jak Bayern czy Real, z wyrachowaniem. Słabszy zespół po prostu broni się ile może, pracuje ile może a jednak dostaje bramkę w końcówce bo był nastawiony na grę w defensywie. Juventus Allegriego regularnie wyglądał w meczach z mocnymi drużynami jak Lokomotiw i zawsze kończyło się tak samo... sukcesy przynosi gra na "tak", do przodu (jak kiedyś Monaco Jardima czy Ajax ten Haag'a rok temu).

J1897 | 07.11.2019 11:30

"Capolista | 06.11.2019 22:12
@RMadridFAN Zgadza się, z tym że 3 ostatnie wygrane Ligi Mistrzów Realu to składowa paru czynników: Ogromnej pomocy sędziów, wielkiemu fartowi oraz braku VAR-u"

Nic dodać, nic ująć.

andi | 07.11.2019 11:53

Na razie mecze - w zdecydowanej większości - pod wodzą Sarriego to męka. Zwycięstwa dzięki indywidualnością w zespole.

@RMadridFAN
Jakbyś trochę dokształcił się w temacie, to byś się dowiedział, że aferę Calciopoli wykreował prominentny działacz Interu, aby zapewne pozbyć się głównego konkurenta. Po drugie, klubowi udowodniono tylko to,  że kontaktował się z sędziami, a nie ustawianie meczów i korupcję. Podczas rozmowy można wiele rzeczy robić, niekoniecznie namawiać sędziego do ustawienia meczu, co jak wspomniałem nie zostało nigdy udowodnione. Na marginesie, już po czasie okazało się, że sam Inter również kontaktował się z sędziami, ale z uwagi na przedawnienie zachował (niesłusznie) tytuł po Juve.

marcin985 | 07.11.2019 12:45

Każdy pisze fart a Juve nadal wyg4ywa szczęście sprzyka lepszym. Pozdrowienoa dla troliiiiii.

Bianconeri18 | 07.11.2019 13:32

A czemu Inter już do LE przypisujecie ?? Mają dwa mecze i szansę na awans są .. Ja im kibicuję żeby awansowali.