Liverpool wygrywa rzutem na taśmę!

Sadio Mane

Liverpool był o krok od kolejnej straty punktów w tym sezonie. Ostatecznie The Reds zainkasowali trzy punkty, pokonując 2:1 na wyjeździe Aston Villę. Decydująca bramka padła w doliczonym czasie gry.

Niepokonany w tym sezonie Liverpool do wyjazdowego meczu z Aston Villą przystępował tradycyjnie w roli murowanego faworyta. Gospodarze liczyli jednak na wykorzystanie atutu własnego boiska, na którym w tym sezonie doznali tylko jednej porażki.

Od początku gra toczyła się pod dyktando podopiecznych Juergena Kloppa, którzy długo utrzymywali się przy piłce i znacznie częściej gościli w polu karnym rywali od swoich przeciwników. Jednak to Aston Villa na przerwę schodziła z prowadzeniem. W 21. minucie zespół z Birmingham zaskoczył defensywę The Reds. Po dośrodkowaniu Johana McGinna z rzutu wolnego, do piłki dopadł zamykający akcję Trezeguet i strzałem z prawej strony pola karnego zmusił Alissona do kapitulacji.

Przed przerwą wynik nie uległ zmianie, mimo dużej przewagi Liverpoolu. W drugiej części meczu The Reds również długo nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną defensywę Aston Villi i bramkarza Tom Heatona. Dopiero w 87. minucie goście z Liverpoolu doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, do piłki w polu karnym dopadł Andy Robertson i strzałem głową z kilku metrów nie dał szans bramkarzowi.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w czwartej minucie doliczonego czasu gry lider Premier League rozstrzygnął losy rywalizacji na swoją korzyść. Bohaterem okazał się Sadio Mane, który zdobył zwycięskiego gola po zagraniu Trenera Alexandra-Arnolda.

Aston Villa – Liverpool FC 1:2 (1:0)

1:0 Trezeguet 21′
1:1 Robertson 87′