Klęska Bayernu we Frankfurcie!

Robert Lewandowski
Obserwuj nas w

Prawdziwej klęski doznali w sobotnie popołudnie piłkarze Bayernu Monachium, którzy w wyjazdowym meczu 10. kolejki Bundesligi przegrali aż 1:5 z Eintrachtem Frankfurt. Jedynego gola dla bawarskiego zespołu zdobył Robert Lewandowski. Czy to ostatni mecz Bayernu pod wodzą trenera Niko Kovaca?

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla faworyzowanych gości z Monachium, którzy już od 9. minuty musieli grać w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartką za faul na wychodzącym na czystą pozycję rywalu ukarany został Jerome Boateng.

Grający z przewagą jednego zawodnika Eintracht wykorzystał tę sytuację w kolejnych minutach. W 25. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Uderzający ze środka pola karnego Gelson Fernandes trafił w jednego z obrońców Bayernu, ale piłka dotarła jeszcze pod nogi Filipa Kosticia, który zmusił Manuela Neuera do kapitulacji.

Osiem minut później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Djibril Sow, który ładnym uderzeniem z powietrza wykorzystał świetne zagranie Kosticia. W tym momencie Bayern był już w bardzo trudnej sytuacji.

W 37. minucie Bawarczycy odzyskali jednak nadzieję dzięki kontaktowemu golowi Roberta Lewandowski, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem po świetnej indywidualnej akcji, w której minął trzech rywali. Wynik 2:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Druga połowa to jednak kolejne ciosy ze strony Eintrachtu. W 49. minucie trzeciego gola zdobył David Abraham, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Da Costy. W 61. minucie było już 4:1. Tym razem do bramki strzeżonej przez Neuera trafił Martin Hinteregger, który popisał się celną głową po dośrodkowaniu Kosticia z rzutu rożnego.

To nie było jednak ostatnie słowo Eintrachtu. W 85. minucie wynik meczu na 5:1 ustalił Goncalo Paciencia, który dopełnił tylko formalności po dograniu Andre Silvy.

Eintracht Frankfurt – Bayern Monachium 5:1 (2:1)

1:0 Kostić 25′