Wysokie zwycięstwo Athletiku

La Liga
Obserwuj nas w
Na zdjęciu: La Liga

W środowym meczu 11. kolejki La Liga, Athletic Bilbao pokonał na Estadio San Mames Espanyol 3:0 (2:0). Dwa gole dla Lwów zdobył Iker Muniain, natomiast samobójcze trafienie zaliczył Victor Gomez.

W poprzedniej kolejce, podopieczni Gaizki Garitano musieli uznać wyższość Atletico Madryt, przegrywając 2:0. Lepsze nastroje po ostatnim meczu z pewnością panują w zespole z Katalonii – drużyna Pablo Machina pokonała Levante 1:0 na ich terenie.

Pomimo porażki w poprzednim meczu, w składzie Athletiku nie doszło do wielkiej rewolucji – trener gospodarzy wymienił jedynie Nuneza na Alvareza. W składzie ich rywali miała miejsce jedna korekta więcej – na ławce usiedli Pedrosa i Ferreyra, a ich miejsce zajęli Vila oraz Campuzano.

Zawodnicy Bilbao fantastycznie weszli w mecz – do objęcia prowadzenia potrzebne im były zaledwie cztery minuty. Cordoba zagrał płasko z lewej flanki w szestnastkę, obrońcy poradzili sobie z przejęciem piłki, ale nie udało im się jej wybić, co wykorzystał Muniain umieszczając ją w siatce silnym strzałem.

13 minut później gospodarze podwyższyli prowadzenie, a Muniain miał już na swoim koncie dwa trafienia. Baskowie wykonali rzut rożny, ale dośrodkowanie w pole karne zostało wybite przez defensywę Espanyolu. Ta trafiła jednak do Muniaina, który przyjął ją sobie klatką piersiową, a następnie oddał przepiękne uderzenie z powietrza w lewy, górny róg bramki. Lopez nie miał żadnych szans.

Periquitos mogli zmniejszyć straty w 38. minucie, ale strzał Campuzano głową, z bliskiej odległości, został obroniony przez Simona. Kolejną okazję mieli już 20 minut po zmianie stron, kiedy to podanie w pole karne otrzymał Bernardo i choć Kolumbijczyk był bliski zdobycia bramki, to piłka po jego strzale głową przeleciała nad poprzeczką.

12 minut przed końcem podstawowego czasu gry, trzeciego gola zdobyli gospodarze. Cordoba otrzymał podanie w stronę bramki przeciwnika, w okolicach szesnastki zagrał piętą do Muniaina, a Hiszpan już składał się do strzału na bramkę Lopeza, ale “wyręczył go” Victor Gomez. 19-latek wybił co prawda piłkę spod nóg napastnika Bilbao, lecz futbolówka wpadła do siatki jego drużyny.