Roma lepsza od Milanu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  27.10.2019 19:55

Krzysztof Piątek  |  fot. Grzegorz Wajda

Freebet 60zł bez depozytu z kodem GOAL
Już piątej porażki w tym sezonie doznali w niedzielę piłkarze Milanu. W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 9. kolejki Serie A, Rossoneri na wyjeździe przegrali 1:2 z Roma.

W wyjściowym składzie Milanu tym razem zabrakło napastnika reprezentacji Polski Krzysztofa Piątka, którego trenera Stefano Sensi zdecydował się posadzić na ławce rezerwowych. Na murawie pojawił się w trakcie drugiej połowy.

W pierwszej połowie kibice na Stadio Olimpico obejrzeli tylko jednego gola. W 42. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i przedłużeniu zagrania, do piłki przy dalszym słupku dopadł Edin Dzeko i uderzeniem głową pokonał Donnarummę. Kilka chwil później Roma powinna prowadzić 2:0, ale tym razem bramkarze Milanu uratował swój zespół po strzale Pastore w sytuacji sam na sam.

Dziesięć minut po przerwie Milan doprowadził do wyrównania. Do bramki strzeżonej przez Pau Lopeza trafił niepilnowany Theo Hernandez. W 59. minucie Roma ponownie była jednak na prowadzeniu. Tym razem ładnym strzałem z szesnastu metrów popisał się Nicolo Zaniolo.

W kolejnych minutach obie drużyny miały swoje okazje, ale bardzo dobrze spisywali się obaj bramkarze. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

AS Roma – AC Milan 2:1 (1:0)

1:0 Dzeko 38'
1:1 Hernandez 55'
2:1 Zaniolo 59'

Roma – Mancini, Antonucci, Cetin, Kolarov
Milan – Biglia, Calhanoglu. Romagnoli

Roma: Pau Lopez – Spinazzola (77' Cetin), Smalling, Fazio, Kolarov – Mancini – Zaniolo (83' Santon), Pastore, Veretout, Perotti (53' Antonucci) – Dzeko

Milan: G. Donnarumma – Conti (52' Calabria), Musacchio, Romagnoli, Hernandez – Paqueta (63' Piątek), Biglia (71' Bennacer), Kessié – Suso, Leao, Calhanoglu

Komentarze | 32 komentarzy

xxBANGxx | 27.10.2019 20:00

Roma u siebie jest mocna, nie ma tu żadnej niespodzianki.  Niestety, jedyne o co może powalczyć Milan w tym sezonie to LE. Szkoda, że kolejny sezon w plecy, ale ciągle liczę na to, że gigant z Milanu wróci na właściwe tory. Dla dobra Serie A.

Silence | 27.10.2019 20:01

Tak jak wcześniej pisałem Milan to przeciętna drużyna będą walczyć o uniknięcie spadku

arkonjuve | 27.10.2019 20:03

Stefano Sensi ma kontuzje to korzystając z wolnego czasu trenuje sąsiadów z Mediolanu :)
Brawo dla redakcji

Nieco nudna pierwsza połowa. W drugiej się trochę rozkręcilo. Żal mi oglądać taki Milan. Szkoda.
Graty dla zdziesiatkowanej kontuzjami Romy

NewMaldini | 27.10.2019 20:03

Kolejny raz przegrywamy sami ze sobą. Ogólnie prowadzimy grę, ale co mecz lubimy asystować rywalowi w bramkach. MECZ W MECZ. Trzeba sprowadzić w lato prawego obrońcę bo jeśli dalej będzie grał Conti lub Carabria to możemy zapomnieć o pucharach.

gk87 | 27.10.2019 20:05

Nawet po wpadce z Parma powiększamy przewagę nad Milanem o 1 pkt:) bez spiny dla normalnych kibiców Milanu,wiadomo do kogo się odnoszę,A Was kuzyni mi poprostu żal, my też przez to przechodzilismy, głowa do góry

Mucha52 | 27.10.2019 20:05

Roma wcale wielkiego meczu nie grała ale  na Milan który popełniał okropne błędy w obronie wystarczyło.Na podsumowanie Milanu trzeba dodać ze Milan w ostatnich 3 sezonach wydał 400 milionów na transfery a najlepszymi ich piłkarzami są Bramkarz który jest wychowankiem oraz rezerwowy Realu Madryt

NewMaldini | 27.10.2019 20:08

Aha, i proszę - niech jakiś trener w końcu posadzi Biglie na ławie. Z tyłu popełnia podstawowe błędy, a z przodu nie daje absolutnie nic.

grzwyss | 27.10.2019 20:11

Świetny Donnarumma.
Milan skończy ten sezon w drugiej połowie tabeli. Tu nie chodzi o wyniki, ale to co pokazują. Gdyby trafiło dziś na klub z czołówki, Milan kończyłby z czerwieniami i 4-5 bramkami w plecy.

slytherin | 27.10.2019 20:15

tutaj bez niespodzianki

BOYSSAN | 27.10.2019 20:21

Meczu nie oglądałem , nie mam podstaw żeby się wypowiadać . Jak wogole przebieg meczu ?

Przewidywałem remis , trochę zaskoczenie ze zdziesiątkowana kontuzjami i po czwartkowym meczu w LE  Roma przegrywa z Milanem

AS_ROMA | 27.10.2019 20:22

(...)Gdyby trafiło dziś na klub z czołówki, Milan kończyłby z czerwieniami i 4-5 bramkami w plecy.

Wczoraj kluby z czołówki pokazały wielką moc. ;-)))

BOYSSAN | 27.10.2019 20:22

BOYSSAN | 27.10.2019 20:24

Unkas24

Utrzymujecie Gattuso , Giampaolo , zaraz będziecie miec kolejnego trenera na utrzymaniu

BOYSSAN | 27.10.2019 20:36

Unkas24

BOYSSAN | 27.10.2019 20:38

Unkas24

Skąd Ty bierzesz informacje ?

Skąd mas wiedzę ,ze Spaletti zarabiał 7,5 mln ? Bo to jest o 40 % więcej niż faktycznie miał w kontrakcie .

BOYSSAN | 27.10.2019 20:46

Na stronie acmilan com pl piszą ze jest 9 kolejka a Milan już może uznać sezon za zakończony . Pojawia się jednak kilka rozsądnych opinii , ze sezon się nie skończył gdyz trzeba będzie do końca walczyć o utrzymanie w serieA

MrGhost | 27.10.2019 20:50

NewMaldini
Pod jakim względem prowadziła grę ? Utrzymywanie się przy piłce ? Prawda jest taka, że nie ma żadnego pożytku z tego utrzymywania się przy piłce. Milan w konstrukcji akcji nie istnieje, jedynie Theo ciągnie ten wózek, ale podejrzewam, że jak w przypadku Piątka i Paquety niedługo także nastąpi spadek. Co wtedy zrobi Milan ? Sytuacja jest już podbramkowa

Chichot | 27.10.2019 20:54

Jeżeli Milan się nie obudzi to przesra sprawę. Koniec sezonu bez LM oznacza sprzedaż zawodników. Nakłonić dobrego trenera czy grajka już teraz było trudne a co dopiero po kolejnym słabym sezonie.

SilesiaRoma | 27.10.2019 21:26

Milan słaby, Roma z kontuzjami ale na szczęście Zaniolo w formie.

SilesiaRoma | 27.10.2019 21:28

Vieri masz 19 lat, więc sobie odpuszczę polemiki i wypije zdrowie ASR dzieciaku Pyrsk

JerryF | 27.10.2019 21:49

"mółbym być twoim ojcem gdyby mnie pies na schodach nie wyprzedził młody"
Uwielbiam jak ktos komus udowadnia, ze jest starszy, rzucajac tekstami z bravo girl:)

Artykul ma juz 2h, ludzie sie smieja a Stefano Sensji ciagle jest trenerem Milanu.
W innym wpisie Bologna wygrala 1:0 z Sampa...
Admini/moderatorzy: ta strona jest najgorsza merytorycznie strona w calym internecie, po ktorym sie poruszam. To jest dno i metr mułu. Z telegazety mozna sie wiecej dowiedziec. Niszczycie cos do czego sie ludzie w pewien sposob przuwiazali przez lata obecnosci tutaj. Kiedys byly podsumowania kazdej kolejki, teraz 2/3 lakoniczne zdania z 4 bledami.
Nawiazujac do meczu, idziecie tą samą drogą co niestety Milan. Z kazdym rokiem gorzej.

Mucha52 | 27.10.2019 22:15

Rzeczywiście napisane jest Stefano Sensi to trener Milanu hehehehehehehe

Monochromatyczn | 27.10.2019 23:34

@JerryF - "Nawiazujac do meczu, idziecie tą samą drogą co niestety Milan." - to najprawdziwsze zdanie, jakie tu ostatnio przeczytałem. Ale cały internet zmierza w tym kierunku żeby nie pisać treści artykułów. Wystarczy nagłówek i jakieś zdjęcie, żeby ludzie wiedzieli na jaki temat bluzgać w komentarzach.

xxBANGxx | 28.10.2019 02:37

Najgorszy opis meczu ever, oby tak dalej!

Rafalski687 | 28.10.2019 06:40

Klasycznie po meczu sami fachowcy i obecność interowców jestem w stanie zrozumieć bo wiadomo grał wróg zza miedzy to co tu robią juventini.... Gdzie by nie wyejsć na tej stronie to oni pierwsi do komentowania.

Bukinio | 28.10.2019 06:47

Zupełnie mnie ten wynik nie zawiódł i to nie dlatego, że Milan kiepsko gra, tylko dlatego, że to Roma (u siebie). Spodziewałem się kilku bramek z obu stron i zwycięstwa gospodarzy. Pomimo komentarzy wielu osób, moim zdaniem w tej serii „trudnych” spotkań dla Milanu w najbliższym czasie, to myśle, że jakieś remisy albo zwycięstwo się pojawi. Pytanie tylko, na kogo padnie.

Ninja95Inter | 28.10.2019 07:43

Lazio Juventus Neapoli nie będzie wesoło Pioli może pożegnać się szybciej niż myśli.

grzwyss | 28.10.2019 09:48

Trochę niefortunnie napisałem komentarz, więc sprostuję. Roma to dla mnie oczywiście czołówka, ale obecnie jej skład jest przetrzebiony.
To że w tej kolejce Napoli, Juve i Inter zagrał jak zagrał niczego nie zmienia.

Ostoyah | 28.10.2019 10:22

Milan coś tam grał ale jeśli nie wystarczyło na zdziesiatkowaną Romę, to obawiam się że Pioli zaliczy jakiś klubowy rekord, bo to był na papierze najłatwiejszy z nadchodzącej serii meczów. I oczywiście nie będzie to jego wina, trafił bardzo pechowo i każdy punkt będzie niespodzianką.

"obecność interowców jestem w stanie zrozumieć bo wiadomo grał wróg zza miedzy to co tu robią juventini" - zza miedzy? Zaręczam Ci, że tutejsi komentujący nie mają za miedzą Mediolanu tylko Wypierdziszów Dolny, w tym kontekście nie ma żadnego znaczenia kto komu kibicuje.

superpat | 28.10.2019 12:54