REKLAMA
REKLAMA

Buffon: Tylko w Juve mogę być rezerwowym

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  10.10.2019 09:44
Buffon: Tylko w Juve mogę być rezerwowym

Gianluigi Buffon  |  fot. Cosmin Iftode / SPORT PICTURES

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Gianluigi Buffon, mimo że ma 41 lat, nie myśli o zakończeniu piłkarskiej kariery. Bramkarz Juventusu FC udzielił ostatnio ciekawej wypowiedzi, dając do zrozumienia, że zwykle nie godzi się z rolą rezerwowego. Przypomnijmy, że numerem jeden w bramce Starej Damy, jest Wojciech Szczęsny.

- Całkiem słusznie, kilka osób na początku było zdezorientowanych przyjęciem mojej nowej roli, ale zdałem sobie sprawę, że jedynym klubem, w którym mogłem zaakceptować pozycję rezerwowego bramkarza, był Juventus - mówił Włoch cytowany przez Football Italia.

- Cieszę się, że wróciłem do szatni, w której mam wielu kolegów. Cieszy też to, że znów mogę spotkać się z kibicami Juventusu, chłopakami z zespołu, czy sztabem szkoleniowym. Właśnie to sprawiło, że zdecydowałem się na powrót do Juve - dodał Buffon.

Golikiper Starej Damy pozwolił sobie także na kilka zdań na temat pracy Maurizio Sarriego w szeregach teamu z Piemontu. Włoch objął stery nad Juventusem, zastępując latem w tej roli Massimiliano Allegriego.

- Sarri ma bardzo ciekawe pomysły, a to dlatego, że pracuje w piłce nożnej od 30 lat, więc w tym czasie wiele się nauczy, ponosząc zarówno zwycięstwa, jak i porażki. Jestem pewny, że to, co mówi, nie jest obojętne dla zawodników - zaznaczył Buffon.

- Warto też zaznaczyć, że drużyna jest gotowa na to, aby uczyć się nowej filozofii gry. Chociaż ostatnia w Juventusie była stosowany od dekady. Wszyscy mówią o Maxie Allegrim, ale nie można zapominać, że wcześniej był u nas Antonio Conte, który miał podobny styl pracy - zaznaczył doświadczony bramkarz.

- Nowa filozofia gry jest czymś, z czym nie mieliśmy nigdy do czynienia. Lubimy ją jednak. Wielcy piłkarze potrzebują czasem nowej motywacji, co pozwala wznieść się na wyżyny swoich możliwości - skwitował Buffon.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

Il_Serpente | 10.10.2019 10:34

Buffon cała karierę był przykładem  odealnego piłkarza ale jednak na dzień dzisiejszy nie sposób go porównać do Zanettiego. To nie ta klasa, nie ten poziom, Zanetti wiedział kiedy ojdesc w chwalę, niestety Gigi rozumienia się na drobne i to od 2och sezonów. Szkoda takiej legendy :(

Ostoyah | 10.10.2019 11:42

^up - Pier****sz Pan :)

mily1897 | 10.10.2019 19:24

Jedynym błędem Buffona był śmieszny transfer do PSG bo mógł po prostu zostać w Juve jako 2 bramkarz
Zanetii to inna pozycja tam potrzeba zdrowia i płuc zaczęło brakować to skończył Buffon po prostu stał się trochę gorszy ale to nadal poziom wyżej od zanetiego który kończył właściwie pomijając najmocniejsze ekipy w każdej lidze byłby bramkarzem nr1seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy