Emocje w Genui, zwycięstwo Milanu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  05.10.2019 22:46

Franck Kessie  |  fot. Grzegorz Wajda

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Milan w sobotni wieczór przerwał fatalną serię trzech kolejnych porażek. W wyjazdowym meczu Rossoneri, nie bez problemów, pokonali 2:1 Genoę.

Po pierwszej połowie w ekipie Rossonerich nikt nie miał powodów do radości. Podopieczni Marco Giampaolo grali bardzo słabo, a cztery minuty przed przerwą stracili gola. Na listę strzelców wpisał się Lasse Schone, który trafił do siatki uderzając bezpośrednio z rzutu wolnego. Fatalny błąd w tej sytuacji popełnił Jose Reina, który w sobotę stanął w bramce Milanu.

W przerwie spotkania trener gospodarzy zdecydował się na dokonanie dwóch zmian. Na drugą połowę nie wybieli już Krzysztof Piątek i Hakan Calhanoglu, a ich miejsce na murawie zajęli Rafael Leao i Lucas Paqueta.

Siedem minut po przerwie Rossoneri doprowadzili do wyrównania. Z piłką w pole karne z lewej strony wpadł wówczas Theo Hernandez i uderzeniem z ostrego kąta zaskoczył bramkarza gospodarzy.

W 56. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował dla Milanu rzut karny za zagranie piłki ręką przez Davide'a Biraschiego, który dodatkowo został ukarany czerwoną kartkę. Kilka chwil później do siatki z jedenastu metrów trafił Franck Kessie.

W 79. minucie siły obu drużyn się wyrównały, bowiem z powodu drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić David Calabria. W doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy za faul Reiny. Jedenastki nie wykorzystał jednak Schone, którego uderzenie obronił hiszpański bramkarz.

Genoa – Biraschi 56'
Milan – Calabria 79' (druga żółta kartka)

Genoa: Radu – Romero, Zapata, Criscito (11' Biraschi) – Radovanović – Ghiglione, Schoene, Lerager (88' Pandev), Pajac – Kouame, Pinamonti (73' Favilli)

Milan: Reina – Calabria, Duarte, Romagnoli, Hernandez – Kessie, Biglia, Calhanoglu (46' Paqueta) – Suso, Piątek (46' Leao), Bonaventura (81' Conti)

Komentarze | 29 komentarzy

robycalcio | 05.10.2019 22:48

Czy ten mecz będzie punktem zwrotnym dla Milanu ?

NewMaldini | 05.10.2019 22:50

Nie wiem czy to co dziś oglądałem można nazwać piłką nożną.

Zaczynam kogoś podejrzewać o sabotowanie Milanu. To, że Milan jest drużyną o najmocniejszej ławce w Europie wie już każdy, bo nasi najlepsi piłkarze zaczynają mecze poza pierwszą jedenastką. Zamiast nich grają Hakan, Piątek i Biglia, którzy są fatalni od początku sezonu. Dodatkowo Jack po rocznej kontuzji. Leao ława. Rebić ława. Bennacer ława. Paqueta ława.

Gra w pierwszej połowie - tragedia. W drugiej połowie wchodzi Paqueta i Leao. Pierwszy potrafi nawinąć trzech piłkarzy w jeden akcji i jeszcze podać, a drugi sieje popłoch w polu karnym przeciwnika. Dwie bramki w 5 minut, w rolach głównych nasi ławkowicze.

NOSZ KU*** MAĆ

Nasz trener albo co tydzień myli nazwiska albo nie widzi tego co widzą wszyscy.

W końcówce piękny nur Kouame.

gk87 | 05.10.2019 22:54

Fajna druga połowa tam na dole tabeli,szkoda karnego Schoene,remis był by sprawiedliwy,wyrównany mecz.P.S New Maldini z tą ławką Milanu nawet się trochę uśmiałem

Rectum | 05.10.2019 22:54

Reina niech już w..........!

grzwyss | 05.10.2019 22:54

Ten karni i czerwo tak trochę.. odechciewa się piłki oglądać.

pochmurny | 05.10.2019 22:56

Marco Giampaolo urwał się ze stryczka, ale perspektywy wciąż nieciekawe.

Chichot | 05.10.2019 22:57

Słabe sędziowanie. Milan bez ładu i składu, dopiero indywidualności w postaci Leao czy Theo, pozwoliły coś zwojować. Pierwszy gol po błędzie bramkarza, drugi z karnego. Potem grali w przewadze więc normalne, że wyglądali lepiej ale nadal nie było gry zespołowej. Mentalnie te zwycięstwo pomoże drużynie ale znowu poza indywidualnymi akcjami, nie pokazali nic. Lepiej jakby przegrali i zwolnili trenera.

xxBANGxx | 05.10.2019 22:57

Z każdym kolejnym meczem utwierdzam się, niestety, w przekonaniu, że Piątek to jednosezonowiec. Było takich piłkarzy sporo, więc i Piątek do tego grona może dołączyć, i pewnie dołączy. Najpewniej czeka go ławka. Trochę szkoda, że to nie nowy Lewy, ehh. A co do Milanu, uciekli spod topora, Reina anty i bohater w jednym, ale nie widzę ich nawet w top6. Nie z taką grą.

superpat | 05.10.2019 22:59

Wu*****lic tego wuefiste na zbity pysk, zero umiejętności trenerskich. W ub roku ktoś narzekał na Gattuso a ten pseudo trener nawet mu do pięt nie dorasta. Totalna żenada tego nie da się oglądać. Mamy 9 pkt a zasluzylismy w tym sezonie na max 0!!! Nic kompletnie nic dno, nie da się oglądać tej drużyny ci piłkarze nie potrafią pilki przyjąć. 9 pkt przy czym 6 zdobytych w grze w przewadze.

#GIAMPAOLOOUT

Mucha52 | 05.10.2019 22:59

Szkoda ze Milan wygrał bo ten parodysta zostanie na ławce trenerskiej............
Piątek drewno jakich mało Suso oprócz głupio kołeczek bez produktywny Hakan futbolowa parodia Kessie mimo bramki to bezmózg piłkarski ustępujący tylko Calabri który idzie na jakiś rekord jeśli chodzi o czerwone kartki.Pozytywy to Leo oraz Paqueta ,tak czy inaczej z tym trenerem Milan nigdzie nie zajedzie.

pochmurny | 05.10.2019 23:10

"Jechanie" po Piątku, a chwalenie Leao jest trochę niesprawiedliwe. Drużyna istnieje czysto teoretycznie to i Polak na tym cierpi. On nie przedrybluje obrony, a następnie strzeli bramkę. Nawet Lewy by trafić do siatki potrzebuję średnio dwóch dobrych okazji.
A Leao to na razie, można przekornie powiedzieć, jeździec bez głowy, choć w tym chaosie takie indywidualne zrywy to chyba jedyna nadzieja.

Kamciu | 05.10.2019 23:11

Gratulacje dla Milanu. W koncu 3 pkt. Giampaolo tylko niesamowitemu szczesciu uniknal zwolnienia, chociaz trzeba mu oddac ze nalezycie wprowadzil Leao i Paquete po przerwie - pytanie, czy mial jakies inne sensowne wyjscie? Marco nie uczy sie na bledach. Wychodzi Biglia, Hakanem i Suso i oczekuje lepszych rezultatow nic nie korygujac. Leao zagral fajny ostatni mecz to trener go na konferencji zgasil, ze nie gra odpowiedzialnie, po czym sadza goscia na lawie, jakby za kare (mimo dobrego wystepu i bramki z Fiorentina), ciekawe jak mlody sie poczul - wspolczuje. Brakuje mi w szeregach Rossonerich spontanicznosci, radosci gry, nieszablonowych rozwiazan, szczegolnie ze maja ku temu pilkarzy. To wszystko zabijaja tzw. schematy Giampaolo, ktorych zawodnicy raczej nie do konca ogarniaja, a troche czasu juz jednak minelo.

Zwyciestwo to zwyciestwo i Milan ucieka spod topora i moze to nieco obudzi ten zespol bo ewidentnie maja potencjal. Wierze w nich i zycze dobrego sezonu, bo silny Mediolan jest potrzebny tej lidze.

Na wielki plus dzis Leao, gosc robi wiatr i zapowiada sie na gracza duzego formatu. Na ten moment lepszy od Piatka, ktory zasluzenie zostal zmieniony - slaby wystep Polaka. Podobal mi sie takze Hernandez i mimo ogromnego babola Reina. Calabria pokazal, ze jest zawodnikiem nie odpowiedzialnym, to co zrobil bylo dramatyczne. Na minus Biglia, znowu notowal sporo strat i malo wnosil do gry.

Sedzia troche stracil panowanie nad meczem. Karny dla Genoi... sam nie wiem, dyskusyjny, jednak sklaniam sie ku prawidlowej decyzji. Natomiast moglby mi ktos wytlumaczyc dlaczego Biraschi otrzymal czerwona kartke?

Milan mial male przeblyski. Mimo, ze pierwsza polowa mogla skonczyc sie dla nich gorzej niz tylko 1:0 to podniesli sie i powalczyli. 3 pkt. zaksiegowane i licze na poprawne wyciaganie wnioskow przez trenera Mediolanczykow, bo to bedzie klucz do dalszej walki o wyzsze cele niz miejsca srodka tabeli. Zaufalbym i postawil na Leao, bo moze sie szybko splacic i podciagnac te druzyne.

karpczonisko | 05.10.2019 23:14

Ja pierniczę, ale fuks xD Grunt to 3 punkty, ale z taką grą, nie zapowiada się, aby był punkt zwrotny. Wcale się nie zdziwię jak Lecce po nas przejedzie.

NewMaldini | 05.10.2019 23:15

Piątek a Lewy? Hehe... Niech ten sezon posłuży jako odpowiedź.

Włosi od sierpnia wieszają psy na Piątku. A w Polsce zwykło się mówić, że Krzysiu jest poszkodowany bo nie dostaje piłek. LUDZIE skończmy z tym mitem... Leao na tej samej pozycji i w tej samej drużynie, robi kapitalne rzeczy.

Piątka jeszcze nie skreślam, bo on musi wrócić na odpowiednie tory, i poukładać w głowie parę spraw. Jednak dla jego dobra, a zarazem dobra Milanu lepiej jeśli zrobi to poza pierwszą jedenastką.

Jeśli po przerwie zobaczymy Krzyśka kosztem Leao, będziemy pewni, że skład Milanu ustawia sabotażysta.

lyndonmilan | 05.10.2019 23:22

Mecz się zaczął jak Hakan zszedł z boiska

Karny dla Milanu prawidłowy, czerwona kartka dla Birashiego już nie wedle nowych przepisów o nie karaniu klubu podwójnie.
Karny dla Genoi to była kpina, Kuame już upadał zanim Reina do niego dobiegł.
Piątek to kompletne zero w tym sezonie, Leao powinien grać w każdym meczu od teraz na szpicy.
Jakby jeszcze Suso usiadł na ławce było by znakomicie
Jakby jeszcze Suso usiadł na ławce było by znakomicie.

pochmurny
Leao zjada Piątka, jest szybszy, lepiej gra głową i jest lepszy technicznie, piłkarze jak Piątek to przeżytek, jest podobny do Inzaghiego, w żadnym topowym klubie nie ma takiego piłkarza jak Piątek, mam nadzieje jednak że Krzysiek nauczy się paru żeczy, jest jeszcze młody i da rade.

Hakan, Suso, Calbria to istny dramat i sabotaż, sprzedac za torbę gruszek gdziekolwiek.

pochmurny

lyndonmilan | 05.10.2019 23:27

Sory jakiś błąd mi się wkradł podczas wpisywania komentarza

lyndonmilan | 05.10.2019 23:34

Rzeczy*

pochmurny | 05.10.2019 23:47

W zeszłym sezonie strzelał jak na zawołanie (w dwóch klubach więc o przypadku nie ma mowy). Interesowały się nim topowe kluby, a w tym sezonie to piłkarz - przeżytek? Co za brednie.

Mucha52 | 06.10.2019 00:36

New Maldini pojechał z tą najmocniejszą ławkę rezerwowych w Europie hehehe bo przecież w Barcelonie ,City ,Juve ,Liverpoolu to same juniorzy na ławie lmao

Joker | 06.10.2019 00:46

Czerwień dla Biraschi'ego to niemniejszy żart niż ten karny dla Genoi po skoku na główkę do pustego basenu Kouame. Sędzia chyba lekko odleciał z tymi decyzjami, i jeszcze tam połowie ludzi na ławkach rezerwowych czerwone pokazał, ewidentnie chciał dziś zostać gwiazdą wieczoru :)

Rockwell | 06.10.2019 01:16

Byk poprawiony "nawy jeździe" i komentarz usunięty. Żałośni jesteście. Banda złamasów. Kończę z tym szmaciarskim serwisem. Możecie mnie zbanować 10 razy. Kij wam w oko!!! A naczelny to niech się w swój pusty łeb walnie!!!

hehe | 06.10.2019 01:20

Piatek a Lewy.. a wyobrazasz sobie Lewego w Milanie i czy strzelilby tyle bramek co ma teraz?? Dobre nie;) tez sie usmialem to czytając;)
Skład taki jest jaki jest koniec kropka. Guardiola moze by to poukladal lepiej ale jest Giampaolo i trzeba to uszanowac. Jak to sie wszystko skonczy zobaczymy w maju 2020;)

Przepis 12
DOGSO (Denying an Obvious Goal Scoring Opportunity, pozbawienie realnej szansy zdobycia bramki) red card
SPA (Stopping a Promising Attack, przerwanie korzystnej akcji) yellow card

_tripletta_ | 06.10.2019 09:45

Sędzia się dostosował do poziomu innych parodystów na murawie.
Karny dla Milanu po graniu w siatkówkę Leao i Biraschiego ;) A czerwona kartka to już kompletne nieporozumienie w tej sytuacji.
Milan ma chyba więcej karnych niż strzelonych goli z akcji. To pokazuje jak inni się nawet nad nimi litują.
Ale czekaj...przeciez NewMaldini pisał, że są na tym samym poziomie co Inter. To jak to w końcu jest?
Jedyne co mi żal to normalnych kibiców Milanu, a znam ich kilku. Sytuacja nie do pozazdroszczenia.

1110199 | 06.10.2019 12:43

Niestety nie mogłem obejrzeć grę z powodu wesela , ale czy ktoś może streścić grę naszego Milanu ?   Byłbym wdzięczny

dalmare | 06.10.2019 13:05

_tripletta_ | 06.10.2019 09:45, a także inni:
ciekawi mnie czy krytyka czerwonej Biraschi wynika z oceny że nie była to "clear goal-scoring opportunity"?

"1110199 | 06.10.2019 12:43 ...czy ktoś moze streścic grę..."-
- Czy nie lepiej obejrzeć chociaż drugą połowę, jak nie cały?