LM: Napoli z remisem w Belgii, grał Milik

Arkadiusz Milik

W meczu grupy E fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarze KRC Genk zremisowali z SCC Napoli 0:2. W szeregach teamu z Kampanii przez 72 minuty grał Arkadiusz Milik, z kolei całe zawody w roli rezerwowego zaliczył Piotr Zieliński.

W odmienionym nieco składzie ekipa z Kampanii przystąpiła do swojej potyczki z ekipą z Belgii. Warto zaznaczyć, że w ataku wicemistrzów Włoch od pierwszej minuty oprócz polskiego napastnika obecny był też Hirving Lozano.

Pierwsza groźna akcja meczu miała miejsce w 16. minucie, gdy przed szansą zdobycia bramki stanął reprezentant Polski w osobie Milika. Niemniej wychowanek Rozwoju Katowice swojej szansy nie wykorzystał. Tym samym wciąż miał miejsce bezbramkowy remisem.

Odpowiedź gospodarzy miała natomiast miejsce w 20. minucie, gdy na strzał sprzed pola karnego pozwolił sobie Patrik Hrosovský. Gola po jego próbie jednak także nie było. Jednocześnie do przerwy kibicom nie było dane zobaczyć, chociażby jednego trafienia, mimo że Milik miał jeszcze jedną szansę po uderzeniu głową.

W drugiej połowie żadna z ekip nie wypracowała sobie już tak klarownych sytuacji, jak w pierwszych trzech kwadransach spotkania. Tym samym mecz na Luminus Arena zakończył się podziałem punktów, z którego przedstawiciel włoskiej ekstraklasy na pewno nie mógł być zadowolony.

KRC Genk – SSC Napoli 0:0