Inter z szóstym triumfem, grali Polacy

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: SerieA.pl  |  28.09.2019 19:52

Antonio Conte  |  fot. Grzegorz Wajda

Gracze Sampdorii przegrali z Interem 1:3. Bereszyński zagrał cały mecz dla klubu z Genui, a Linetty zszedł z placu gry w 73. minucie.

Jak wyglądał ten mecz? Do przerwy piłkarze Interu prowadzili dwoma bramkami. Najpierw na listę strzelców wpisał się - w 20. minucie - Sensi.

Kilkadziesiąt sekund potem na 2:0 podwyższył uderzeniem z bliskiej odległości Sanchez. Inter był już blisko zdobycia kompletu oczek.

W 46. minucie czerwoną kartką został ukarany Sanchez (za dwa żółte kartoniki) i od tego momentu mediolańczycy musieli sobie radzić w dziesięciu.

Gospodarze wykorzystali ten fakt w 55. minucie. Jak padła bramka? Linetty zagrał do Jankto, a ten popisał się precyzyjnym uderzeniem.

Radość ekipy z Genui nie trwała jednak długo. W 61. minucie przytomnie w polu karnym gospodarzy zachował się Gagliardini i było 3:1.

Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie. Inter cały czas nie stracił jeszcze ani jednego punktu w tej kampanii.

Rigoni, Linetty - Bastoni, Sanchez (dwie), Skriniar

Sampdoria: Audero - Bereszyński, Chabot, Colley - Depaoli (Bonazzoli 46'), Linetty (Caprari 73'), Ekdal (Vieira 69'), Jankto, Murru - Rigoni, Quagliarella

Inter: Handanović - Skriniar, de Vrij, Bastoni - Candreva (Dimarco 57'), Gagliardini, Brozović, Sensi (Barella 65'), Asamoah - Sanchez, Martinez (Lukaku 56')

Komentarze | 25 komentarzy

Chichot | 28.09.2019 20:04

Fajny mecz do oglądania. Pierwsza połowa to popis Interu. Co robił Sanchez to nie mam pytań. Pokaże jeszcze wiele dobrego. Po czerwonej kartce, świetne zmiany Conte. Sampdoria grając w 10 oddała tylko 2 strzały. Świetnie szykuje się mecz z Juve.

gk87 | 28.09.2019 20:04

Gol Candrevy prawidłowy,byloby 0-3 I po meczu A  tak nie potrzeba choć chwilowa nerwowka, kolejne 3 pkt i jedziemy dalej FORZA INTER!!!

Kamciu | 28.09.2019 20:05

Swietna pierwsza polowa Interu, Sampdoria nie istniala. Szkoda, ze jednak nie skonczylo sie 3:0 po 45 minutach, jednak moim zdaniem bramka slusznie nie uznana.

Druga polowa byla dziwna bo zmarnowana setka Lautaro (ktory to juz raz?!) plus czerwien dla Alexisa i robie sie groznie. Zaczely sie nerwy i bramka. Dobrze, ze Inter szybko strzelil na 3:1, a potem juz Sampy nie bylo stac na nic wiecej - Nerazzurri kontrolowali koncowke.

Kolejne zwyciestwo! Szykuja sie swietne Derby Wloch, juz nie moge sie doczekac!

bihal | 28.09.2019 20:11

Świetnie się ogląda Inter który tak gra i tak gryzie glebę. Biegali na pełnych obrotach przez 90 minut. Jak utrzymają to tempo to mogą zabiegać Juventus. A Sensi ....... gracz na tą chwilę geniusz. Chodzi jak mały robocie. Genialny zakup Inter.

dostojnyfarmata | 28.09.2019 20:20

Zapowiadają się ciekawe derby Włoch za tydzień. Inter zdyscyplinowany, skupiony na celu przeciwko Juve, które do tej pory najlepiej prezentuje się na tle mocniejszych rywali (Napoli czy Atletico).
Będzie emocjonująco :)

Aakord | 28.09.2019 20:27

Ponownie na farcie ;)

Adqu | 28.09.2019 20:35

Trochę nerwów było, co z tym Lautaro? Ma gość wszystko po za wykończeniem :/ Fajnie, że Sanchez trafił, wszystko wygląda dobrze przed kolejnym mega wymagającym tygodniem.

Forza!

subiektywny | 28.09.2019 20:44

To za tydzień Juve ma pierwszy wpierdziel od dawien dawna :))) Z taka grą Inter wygra Serie A. Juve słabsze niż rok temu. Takie są fakty ale życie zweryfikuje. W końcu ktoś ich musi zweryfikować...

Chichot | 28.09.2019 20:52

Chichot, to czy Inter da radę wygrać to kwestia mentalna. Forma i umiejętności są ale to Juve. Jak zagrają dobrze z Barceolną i wywiozą chociaż remis po dobrej grze to łatwiej im będzie uwierzyć w zwycięstwo. Dużo od tego meczu może zależeć mentalnie. Juve niby gra słabo ale z mocniejszymi potrafi czasem pokazać pazur. Jedyny ich minus, którego tak czy siak muszą się obawiać to obrona. Szkoda, że nie zagra z Juve Sanchez bo widać po dzisiejszym meczu, że to nadal klasowy zawodnik.

slytherin | 28.09.2019 20:59

i znowu nie ma czego hejtować, co za życie i beznadziejny klub ;)

dostojnyfarmata | 28.09.2019 21:05

Inter ma bardzo realne szanse na zwycięstwo z Juve za tydzień ale żaden wynik od 5-0 do 0-5 nie da żadnych wskazań na to kto sięgnie po scudetto w tym sezonie. Wygra je ta drużyna która będzie najbardziej regularna na przestrzeni blisko roku. Na chwilę obecną lepiej punktuje Inter ale cokolwiek wyrokować będziemy mogli pewnie w okolicach świąt. Równie dobrze Napoli może nagle zacząć regularnie zwyciężać i w styczniu być spokojnie na czele tabeli.

subiektywny | 28.09.2019 21:17

Tylko z jedna rzeczą się nie zgodzę. Potencjalny wygrany przyszłotygodniowego spotkania da wyraźny znak kto na serio powalczy o triumf. Tak jak mówisz w pierwszym rzędzie liczy się regularność i cyniczne punktowanie. Pozdrawiam i szanuje ;)

Mucha52 | 28.09.2019 21:24

Inter mocny w tym roku no i ma trenera z prawdziwego zdarzenia.

Chichot | 28.09.2019 21:24

dostojnyfarmata
Tak jak piszesz, liczy się punktowanie. Takie mecze wyjazdowe z Fiorentiną, Cagliari czy Atalantą to zawsze ciężkie przeprawy i nawet jak gra się dobrze to czasami szczęście nie pomoże i potraci się punkty. Jeszcze mnóstwo spotkań i nie ma co wyrokować. Wygrana Interu w meczu z Juve da im na pewno wiele więcej mentalnie niż zawodnikom Juventusu ale sezon jest długi. Dojdą kontuzje, kartki i pojawią się problemy. Chociaż Conte bardzo dobrze rotuje zawodnikami i ma pomysł kogo kim zastąpić mimo gorszej ławki niż Juve. Myślę, że można mieć najwyżej nadzieję na walkę do samego końca kilku ekip w tym sezonie. Napoli każdy przekreślił po ostatniej wpadce ale tak jak piszesz, inni mogą też się potknąć i za kilka kolejek wskoczą na fotel lidera. Dużo ludzi ocenia przez pryzmat jednego meczu kolejny lub cały sezon a to duży błąd.

hehe | 28.09.2019 21:51

Inter i Live z kompletami no nieźle. ciekawe jak to będzie wyglądalo po 38 kolejkach ale szacun.
a co do trolli to szykują się na jutro tak ok 22:30:)
z Barcą nie wierzę że wygrają choć kto wie ale z Juve lepiej żeby przegrali to będzie ciekawsza rywalizacja w SA:)

MrGhost | 28.09.2019 21:54

Zacznę od Sampy, bo z taką defenaywą to nie wygląda zbyt różowo. Nie widać też postaci, która miałaby ciągnąć ten wózek, a takie drużyny potrzebują liderów.

Inter, czyli intensywność, kondycja i ambicja oraz ostatnio także ofensywne schematy. Wygląda to naprawdę wyśmienicie. Zawsze staram się być obiektywny, żeby nie powiedzieć wręcz krytyczny wobec swoich sympatyków, to teraz wygląda to znakomicie. Sensi to jest jakiś potwór. Gdy ma piłkę, tylko czekasz, aż czymś Cię nie oczaruje. Absolutny magik! Sanchez wprowadził w tym meczu coś co wprowadził w Juve Ronaldo, czyli jakość jednego z najlepszych piłkarzy na świecie (w przypadku Sancheza swego czasu to był top)...ale wierzę, że Conte wyciągnie z niego ten talent, którym czarował w Udine, Barcelonie, czy Arsenalu. Lukaku także świetna zmiana. Ciężko będzie rozliczać go tylko z bramek, gdyż wykonuje tytaniczną pracę w środku walcząc i robiąc miejsce. Taka jego rola i narazie robi robotę. Lautaro jest dramatycznie nieskuteczny, narazie wygląda z czwórki napastników najsłabiej. Bardzo podoba mi się także to, że ktokolwiek by nie grał, to utrzymuje poziom, a każda zmiana przynosi jeszcze więcej. Gaglia, Candreva, Bastoni(świetny mecz). Kto by pomyślał, że zapewnią nam poziom, którego szukaliśmy u Spala. Wiadomo, że nie ma co się przesadnie się podniecać i wyciągać dalekosieznych wniosków, ale trzeba już to przyznać - Antonio to jest fachura i inwestycja w wyniki

funjuve | 29.09.2019 00:48

Witam kibiców Interu. Wiem, otworzyliście teraz bardzo szeroko oczy, co ja robię na waszym forum? ;) A ja chciałem wam po prostu pogratulować zwycięstwa. Widzicie, niby wróg a pisze bez hejtu. Można? Okazuje się, że można. Liczę na dobry mecz między naszymi klubami, chociaż macie przewagę, bo zagracie u siebie, ale my i na San Siro powalczymy o punkty. No to do naszego spotkania, trzymajcie się. ;)

Interista1987 | 29.09.2019 00:50

Mam nadzieje ,ze Conte bedzie trenerem Interu na wiele lat . W Juve go nie docenili to moze w Interze :p wszystko musi byc wool niego budowane na 100 procent to przyjda wyniki w Europie.
Jak nie w tym sezonie to w przyszlym.

Chichot | 29.09.2019 01:49

funjuve
Inter gra u siebie a Juve gra dzień wcześniej mecz w LM (1 dzień więcej na regeneracje) oraz mecz jest w Turynie więc nie muszą jak Inter lecieć do Hiszpanii. Więc można powiedzieć, że każdy ma swoje atuty :)

funjuve | 29.09.2019 03:12

Co prawda, to prawda. No to powalczymy. ;)

funjuve | 29.09.2019 03:22

Ja bym jednak mimo wszystko dodał jedną korzyść dla Interu w pojedynku z Juve na San Siro, a mianowicie "dwónasty zawodnik", jakim będą kibice bardzo wrogo do nas nastawieni. Nie dziwię się, nic nie mówię, bo na Allianz Stadium by było to samo, tylko przeciwko Interowi. Bardzo głośne kibicowanie miałem na myśli, nic więcej. Żadnego chuligaństwa nie popieram na żadnym stadionie w Europie i na świecie.

funjuve | 29.09.2019 03:24

albundy1986 | 29.09.2019 10:03

Martinez robi robotę. Za bardzo się chłopak spina i tyle. W końcu się wstrzeli.

xxBANGxx | 29.09.2019 10:43

Inter gra świetny, skuteczny futbol. Nawet w dziesiątkę strzelili gola i zamknęli mecz. Wygląda to naprawdę dobrze, a taki Sanchez w Interze powinien się odbudować. Szkoda tej czerwonej kartki, choć dostał ją zasłużenie (za symulowanie tak to powinno wyglądać), ale bramkę strzelił. Będzie z niego dużo pociechy, bo to wciąż świetny piłkarz i to zaledwie 30-letni. Nie mogę się doczekać już meczu z nami. Ten mecz dużo nam pokaże, ale jedno już wiem. Inter i Napoli napsują nam jeszcze sporo krwi w tym sezonie, będzie ciekawie.

Forza Juve!

RaulMadrid | 29.09.2019 18:15

Mam nieodparte wrażenie że tak jak Conte zaczął mistrzowską serię Juventusu tak ją w tym sezonie zakończy.