Legia przegrywa w Płocku!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  18.09.2019 19:58

Radosław Majecki  |  fot. Grzegorz Wajda

Wisła Płock w środowy wieczór zrehabilitowała się swoim kibicom za ostatnią dotkliwą porażkę w Lubinie. Podopieczni Radosława Sobolewskiego w zaległym meczu pokonali u siebie 1:0 Legię Warszawa.

Legia najlepszą sytuację w pierwszej połowie miała już w ósmej minucie spotkania. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Stolarskiego z prawego skrzydła, piłka trafiła na nogę Niezgody, który jednak w bardzo dobrej sytuacji uderzył obok słupka.

W kolejnych minutach Legia nie miała pomysłu na sforsowanie defensywy Nafciarzy, którzy starali się grać odważnie. Wyczekiwali również na swoje okazje.

W 40. minucie Wisła objęła prowadzenie. Po uderzeniu Furmana z rzutu wolnego fatalny błąd popełnił Majecki, który odbił piłkę przed siebie. Wykorzystał to Kuświk, który z pięciu metrów trafił do siatki.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Legia poważniej bramce Wisły zagroziła dopiero w 69. minucie. Po szybkim kontrataku, z piłką w pole karne wpadł wówczas Nagy, ale mając przed sobą praktycznie tylko bramkarza, uderzył nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry bardzo dobrą okazję zmarnował natomiast Novikovas.

Ostatecznie podopieczni Aleksandara Vukovicia nie zdołali doprowadzić do wyrównania i musieli pogodzić się z drugą porażką w tym sezonie.

Wisła Płock – Legia Warszawa 1:0 (1:0)

1:0 Kuświk 40'